بيت كوين چيست و چرا تا به اين ميزان مورد توجه قرار گرفته است؟ سيستم پولي كنوني داراي معايب زيادي از جمله عدم شفافيت و امنيت است. در سال هاي اخير پول هاي ارزنگاري شده وارد اقتصاد شده اند. اين نوع از پول هاي ديجيتال كه با ارزش ترين و مهم ترين آن ها بيت كوين است از محبوبيت بالايي برخوردار شده اند. به همين دليل در اين بخش به پرسش مهم بيت كوين چيست خواهيم پرداخت.

 

بيت كوين چيست و چرا با ارزش است؟

بيت كوين چيست و چگونه مي تواند جايگزين مناسبي براي سيستم پولي فعلي شود ؟ همان طور كه اشاره كرديم سيستم پولي فعلي داراي معايب بي شماري است كه با ورود ارزهاي رمز نگاري شده تا حد زيادي اين معايب برطرف خواهند شد. اولين ارز ديجيتال به نام بيت كوين در سال 2009 و توسط فردي ناشناس اختراع شد. سال هاي بعد خالق بيت كوين فردي به نام " ساتوشي ناكاموتو " معرفي شد. كه البته خودش اختراع بيت كوين را انكار كرده است.

اما اين نوع از ارزهاي ديجيتال مانند بيت كوين داراي چه ويژگي هايي هستند ؟

 

ويژگي هاي بيت كوين

بيت كوين بستر مناسبي را براي كسب درآمد آنلاين فرآهم كرده است تا افرادي كه به اين حوزه علاقه دارند بتوانند از طريق خريد و فروش , استخراج و ... اقدام به درآمد زايي دلاري كنند. با توجه به ويژگي هايي كه در ادامه به آن ها اشاره مي كنيم استخراج بيت كوين از جذابيت زيادي در بين جوامع مختلف برخوردار است.

شفافيت

بيت كوين در بستري به نام بلاك چين قرار دارد. بلاك چين محيطي امن براي استخراج بيت كوين است زيرا هيچ گونه اطلاعاتي از شما در آن يافت نمي شود. و شما مي توانيد تمام مراحل تراكنش را در آن مشاهده كنيد. در صورتي كه سيستم پولي فعلي اين امكان را در اختيار شما قرار نمي دهد به همين دليل فسادهاي اقتصادي مانند پولشويي به وفور در آن اتفاق مي افتد. عدم وجود فساد مالي يكي از پيامدهاي مثبت شفافيت در استخراج ارزهاي ديجيتال است كه آن را تبديل به جايگزين مناسبي براي سيستم پولي كنوني كرده است.

 

امنيت

معناي امنيت در استخراج بيت كوين چيست ؟ امنيت و كنترل از ديگر ويژگي هاي بيت كوين و ارزهاي ديجيتال است. عدم پيوست شدن اطلاعات شخصي به انجام تراكنش ها موجب افزايش امنيت آن شده است. همچنين كنترل در اين پروسه به اين معناست كه هيچ گونه پرداخت از پيش تعيين نشده اي بدون اجازه شما انجام نخواهد شد. در وب سايت كارسازشو به تفصيل در خصوص انواع ارز ديجيتال و بيت كوين پرداخته ايم.

 

نسخه پشتيبان

امكان تهيه نسخه پشتيبان از ديگر ويژگي هاي مثبت بيت كوين است. شما بر خلاف پول هاي كاغذي كه امكان گم شدن يا سرقت آن ها وجود دارد به هيچ عنوان بيت كوين هاي استخراج شده را از دست نخواهيد داد. زيرا هنگامي كه نسخه پشتيبان تهيه مي كنيد براي هميشه آن ها نزد شما باقي خواهند ماند.

 

برگشت ناپذير

هنگامي كه استخراج ارز ديجيتال انجام مي شود يك بلاك جديد در بستر بلاك چين ايجاد مي شود. اين بلاك ها بعد از ايجاد شدن غير قابل برگشت هستند و اين مساله بيانگر امنيت بالاي اين سيستم مي باشد. غير قابل برگشت بودن تراكنش ها موجب مي شود كه شما هيچ گاه ارزهاي استخراج شده از دست ندهيد مگر اينكه كليد خصوصي كيف پول خود را در اختيار فرد سومي قرار دهيد.

 

غير متمركز بودن

معناي غير متمركز بودن در استخراج بيت كوين چيست ؟ يكي از عواملي كه سيستم پولي فعلي را تهديد مي كند و موجب بروز فسادهاي مختلف در آن شده است متمركز بودن آن است. زيرا پول در اختيار حاكميت است. اما استخراج بيت كوين در بستر بلاك چين به شما اين امكان را مي دهد كه در محيطي نامتمركز اقدام به كسب درآمد كنيد. بلاك چين در اختيار هيچ نهاد و ارگاني نيست و طبيعتا تصميمات دولت ها بر آن هيچ گونه تاثيري نخواهد گذاشت.

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۶ فروردين ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۹:۱۲ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.