ديجيتال ماركتينگ

UTM چيست و چه اطلاعاتي به ما مي‌دهد؟ چرا متخصصين سئو و بازاريابي اينترنتي براي راه اندازي كمپين هاي تبليغاتي از UTM استفاده ميكنند ، علت استفاده UTM چيست؟ ، پاسخ تمامي سئوالات در مقاله UTM چيست و چه اطلاعاتي به ما مي‌دهد؟ با ما در ادامه همراه باشيد. 

utm چيست؟
UTM چيست؟

UTM نمايش اختصاري عبارت Urchin Tracking Module، كه به معناي “ماژول رديابي كردن اورچين” است. Urchin در ابتدا يك نرم افزار تجزيه و تحليل وب‌سايت بود كه توسط شركت نرم‌افزاري اورچين طراحي شده بود. اين شركت در سال 2005 توسط شركت گوگل خريداري شد. شركت گوگل از نام Urchin به عنوان آيتمي براي بررسي كردن و تحليل ورودي وب‌سايت‌ها استفاده كرد و UTM را به عنوان نام كلي اين فعاليت انتخاب كرد.

بسياري از صاحبان كسب و كارهاي اينترنتي و شركت‌‌هايي كه فروش آنلاين دارند؛ براي تبليغات از وب‌سايت‌ها و شبكه‌هاي مجازي استفاده مي‌كنند. اين افراد براي اينكه بدانند در هر وب‌سايت چه ميزان بازديد كننده داشته‌اند و تاثير كدام وب‌سايت بر ميزان فروششان بيشتر بوده است؛ از سرويس‌هايي نظير گوگل آناليتيكس و… استفاده مي‌كنند. UTM كدي است كه در انتهاي آدرس URL يك صفحه، كه مي‌خواهيم آمار ورودي به آن را به دست بياوريم، قرار مي‌گيرد. سپس اين كد اطلاعاتي را در اختيار گوگل آناليتيكس وساير ابزارهاي آماري قرار مي‌دهد. سپس اطلاعات جمع آوري شده را در قالب يك گزارش، در اختيار مديران وب‌سايت‌ها قرار مي‌دهد.

كاربردهاي UTM

اين آيتم كاربردهاي زيادي دارد و به كمك مديران وب‌سايت‌ها آماده است تا بتوانند ورودي وب‌سايت‌هاي خود را تحليل كنند. فرض كنيد كه شما تصميم گرفته‌ايد كه با تبليغات در وب‌سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي، ميزان فروش خود را افزايش دهيد، بعد از مدتي متوجه مي‌شويد كه اين تبليغات اثربخش بوده و شما موفق شده‌ايد ميزان فروش خود را بالا ببريد. اما در ماه‌هاي آتي بودجه‌ي كافي براي تبليغات گسترده در اختيار نداريد؛ با تحليل داده‌هايي كه با كمك لينك‌هاي UTM جمع‌آوري شده‌اند شما مي‌توانيد انجام داده‌ايد متوجه شويد كه ورودي‌ها بيشتر از كدام وب‌سايت‌ها بوده است. پس به راحتي مي‌توانيد تصميم بگيريد كه براي ادامه‌ي تبليغات در كدام وب‌سايت‌ها بايد سرمايه‌گذاري كنيد.

لينك UTM چه اطلاعاتي به ما مي‌دهد؟

در زير به طور خلاصه بيان كرديم كه از طريق اين لينك‌ها چه اطلاعاتي را مي‌توان كسب مي‌شود:

• نشان مي‌دهد كه كاربران از چه وب‌سايت‌هايي لينك شما را ديده‌اند و به وب‌سايت شما رسيده‌اند.
• با استفاده از آن مي‌توانيد كاربران تازه وارد را از كاربران قديمي تفكيك كنيد.
• اين امكان را ايجاد مي‌كند كه كاربر واقعي را از ربات‌‌ها تشخيص دهيد.
• ميزان كليك‌ها را براي شما نمايش مي‌دهد.
• مدت زمان حضور هر كاربر را در وب‌سايتتان، به شما نشان مي‌دهد.
• شما از اينكه هر كاربر، بعد از ورود، چه صفحاتي را در وب‌سايت شما بازديد كرده اطلاع مي‌يابيد.

پارامترهاي UTM چيست؟

هر UTM از 5 پارامتر تشكيل شده است. كه هر كدام معناي خاصي زا دارند. در ادامه اين 5 پارامتر را معرفي مي‌كنيم. استفاده برخي از اين پارامترها اجباري است و برخي ديگر اختياري است.

utm_source: اين پارامتر نشان مي‌دهد كه ترافيكي كه دريافت كرده‌ايم بيشتر از كدام وب‌سايت‌ها بوده است.
utm_medium: اين پارامتر به صورت دقيق‌تر نشان مي‌دهد كه ورودي از چه كجا صورت گرفته است.
utm-campain: اين پارامتر بيانگر اين است كه، ورودي‌هاي سايت متعلق به كدام كمپين تبليغاتي بوده است.
utm_term: اين پارامتر زماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه مي‌خواهيم بدانيم، كاربران با استفاده از چه كليد واژ‌هايي به سايت شما وارد شده‌اند
utm_content: ابن پارامتر به ما اين آمار را مي‌دهد كه تبليغات ما از قسمت هدر سايت بيشتر كليك خورده است يا در قسمت‌هاي كناري سايت بازديد بيشتري داشته است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷:۳۰ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

در اين مقاله درباره بيت كوين خواهيم گفت. به جرات مي توان بيت كوين را نسل جديد سيستم پولي دانست. پولي ديجيتالي و رمزنگاري شده كه توسط هيچ ارگان و نهادي كنترل نمي شود و مبادله آن به صورت كاربر به كاربر است. بيت كوين كه سهم 50 درصدي از بازار ارزهاي ديجيتال را به خود اختصاص داده مورد توجه بسياري از افراد قرار گرفته است. اما بيت كوين چيست؟ و چرا تا اين اندازه درباره بيت كوين صحبت مي شود؟

 

درباره بيت كوين

 

همه چيز درباره بيت كوين

درباره بيت كوين چه مي دانيد؟ تكنولوژي بيت كوين چيست؟ اين سوالي است كه اغلب افراد با فراگيرتر شدن ارزهاي ديجيتال درباره بيت كوين مي پرسند. اگر بخواهيم بيت كوين را به زبان ساده توضيح دهيم بايد بگوييم كه يك ارز رمزنگاري شده است كه توسط هيچ نهاد و دولتي تحت كنترل نيست و كاربران بر صحت عملكرد آن نظارت دارند. مهم ترين ويژگي بيت كوين عدم نفوذ و جعل آن است. زيرا وجود فيزيكي ندارد و ارزش آن بر اساس كدها و رمزهايي است كه توليد مي شود. اين رمزها بر اساس الگوريتم بسيار پيچيده و توسط رايانه هايي با قدرت پردازش فوق العاده بالا توليد مي شوند.

 

هدف بيت كوين چيست؟

شايد بتوان هدف ارزهاي ديجيتال را درباره بيت كوين جايگزين شدن در سيستم پولي آينده ناميد. اين ارز ديجيتال كه مزايايي از جمله عدم تاثير پذيري از تورم , عدم تاثير پذيري از سيستم هاي پولي در هر كشور , عدم نفوذ و جعل و بسياري موارد ديگر دانست جايگزين خوبي براي سيستم پولي در حال حاضر باشد. بسياري از افراد معتقدند كه بيت كوين به وضوح آينده سيستم پولي محسوب مي شود و تمام مشكلات حال حاضر به دليل عدم وجود ارزهاي ديجيتال بوده و هست. تمام تراكنش هاي بيت كوين در بستر بلاك چين انجام مي شوند. با استفاده از اين تكنولوژي انجام فرايند بالا در فضايي با امنيت بسيار بالا اتفاق مي‌افتد.

 

تاريخچه بيت كوين

تاريخچه ارز ديجيتال درباره بيت كوين چيست؟ اين سوالي است كه نمي توان پاسخ قاطعي به آن داد بلكه هيچ كس نمي داند چه فرد يا گروهي اقدام به پايه گذاري بيت كوين كردند. تنها اطلاعاتي كه مي توان درباره تاريخچه بيت كوين داد اين است كه بيت كوين و تكنولوژي بلاك چين در سال 2009 و توسط فرد يا گروهي به نام ” ساتوشي ناكاموتو ” توليد شد. جالب است كه بدانيد بسياري از افراد ساتوشي ناكاموتو را به عنوان خالق بيت كوين نمي دانند. بلكه اين فرد خود را مردي 37 ساله و از كشور ژاپن معرفي كرده كه هيچ ادعايي در اين خصوص ندارد.

اما شواهد نشان مي دهد كه او يكسال بعد از خلق بيت كوين و در سال 2010 آن را در اختيار چند عضو برجسته در جامعه ارز ديجيتال قرار داد و در آخرين پيام هاي خود شخصي به نام ” گاوين اندرسون ” را به عنوان خالق و توسعه دهنده بيت كوين اعلام كرد. اما هر چه كه هست هنوز هم هيچ كس از صحت اين اطلاعات مطمئن نيست و نمي توان فردي را بنيانگذار بيت كوين معرفي كرد.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷:۱۴ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

كيف پول ارز ديجيتال نوعي كيف پول الكترونيكي است كه ارزهاي رمزنگاري شده در آن نگهداري مي شوند. كيف پول هاي الكترونيكي داراي انواع مختلفي هستند كه بنابر نياز از آن ها استفاده مي شود. مهم ترين كاربرد كيف پول ارز ديجيتال در ذخيره , انجام تراكنش ها و بكارگيري آن هاست. در اين مقاله قصد داريم به نحوه ساخت كيف پول ارز ديجيتال در بلاك چين بپردازيم.

كيف پول ارز ديجيتال

كسب درآمد از ارز ديجيتال

كيف پول ارز ديجيتال و نحوه ساخت آن در بلاك چين. كيف پول ارز ديجيتال ابزار مناسبي براي كسب درآمد از ارزهاي ديجيتال مانند بيت كوين , اتريوم و … محسوب مي شود. اين نوع از كيف پول ها امكان ذخيره سازي و انجام تراكنش هاي مالي را در اختيار شما قرار مي دهند. هر كيف پول داراي رمز و اطلاعات محرمانه اي است كه نبايد در اختيار شخص ديگري قرار بگيرد. نكته مهمي كه بايد در نظر بگيريد اين است كه اگر قصد داريد بعد از استخراج ارزهاي ديجيتال آن را به ريال , دلار و هر واحد پولي ديگر تبديل كنيد ابتدا بايد كيف پول خود را بسازيد.

 

ساخت كيف پول بيت كوين در بلاك چين

يكي از مشهورترين و در عين حال امن ترين كيف پول ارز ديجيتال , بلاك چين است. اين نوع از كيف پول كه در وب سايت بلاك چين ساخته مي شود داراي محيط كاربري ساده اي است كه شما تنها با يك مرورگر مي توانيد به آن دسترسي پيدا كنيد. همچنين به وسيله دستگاه هاي مختلف مانند دسكتاپ , موبايل و انواع سيستم عامل ها نيز اين كار قابل انجام است. اما نحوه ساخت كيف پول ارز ديجيتال در بلاك چين به چه صورت است؟


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۶:۵۷ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

سوشيال ماركتينگ چيست؟ اثر سوشيال ماركتينگ بر كسب وكارهاي امروزي چگونه است؟ با پيدايش گوشي‌هاي هوشمند دسترسي به شبكه‌هاي اجتماعي به مراتب آسانتر شد. به گونه‌اي كه هر فرد درهر موقعيتي و در هر ساعتي از شبانه روز به راحتي مي‌تواند به هر كدام از رسانه هاي اجتماعي مدنظر خود سر بزند. همين استفاده ي آسان موجب به وجود آمدن يك استراتژي بازاريابي جديد به نام سوشيال ماركتينگ شد كه در اين مقاله به تعريف آن و انواع سوشيال مدياهاي محبوب مي‌پردازيم. با ما در كارسازشو همراه باشيد.

سوشيال ماركتينگ چيست؟

سوشيال ماركتينگ چيست؟ 5 شبكه اجتماعي محبوب و اثرگذار در بازاريابي اينترنتي. سوشيال ماركتينگ چيست؟ سوشيال ماركتينگ از جمله روش‌هاي مهم بازاريابي ديجيتال است كه به راحتي و اغلب بدون صرف هزينه‌اي با استفاده از آن مي‌توانيد كسب و كار خود را بر سر زبان‌ها بيندازيد. اخيرا فعاليت افراد در شبكه‌هاي اجتماعي بسيار رشد داشته و اين خود پوئن مثبتي براي ارتقا كسب و كارهاي اينترنتي و وب سايت ها محسوب مي‌شود. چرا كه اغلب مردم با استفاده از گوشي همراه خود به صورت لحظه اي در شبكه هاي اجتماعي حضور دارند و در حال دريافت و يا ارسال مطالب به يكديگر هستند.
 
پس اگر بخواهيم  بطور دقيق بگوييم سوشيال ماركتينگ چيست؟ بايد بگوييم ابزار يا روشي آسان براي افزايش ترافيك وب سايت و در واقع ارتقا آن است، كه به صورت مخفف SEM هم بكار مي‌رود. لازم به ذكر است كه يكي از معيارهاي رنكينگ گوگل هم ميزان سوشيال ماركتينگ وب سايت شماست كه در ادامه به صورت مفصل به آن خواهيم پرداخت. 
 
سوشيال ماركتينگ

سوشيال ماركتينگ و پر استفاده ترين رسانه‌هاي اجتماعي

همانطور كه گفتيم سوشيال ماركتينگ هر گونه فعاليت در شبكه‌هاي اجتماعي در جهت رونق كسب و كار و وب سايت است كه طيف وسيعي از كاربران را در بردارند. چرا كه گوشي‌هاي هوشمند دسترسي به رسانه‌هاي اجتماعي را براي افراد آسان نموده و درنتيجه اين سوشيال مدياها از ضريب نفوذ بالاتري نسبت به ابزارهاي تحت وب برخوردارند. 
 
سوشيال ماركتينگ
 
فيس بوك،اينستاگرام، توييتر، لينكدين، پينترست و چندين شبكه‌ي اجتماعي ديگر، هم اكنون به منظور سوشيال ماركتينگ در حال فعاليت هستند.در ادامه 5 مورد از محبوب ترين‌هاي شبكه هاي اجتماعي و نحوه صحيح فعاليت در آن‌ها به منظور بهبود كسب و كار شرح مي‌دهيم:
 

فيس بوك

فيس بوك بزرگترين شبكه ي ارتباط جمعي هم از نظر تعداد كل كاربران و هم از نظر اعضاي حقيقي است كه در سال 2004 راه اندازي شد و توانست در عرض12 سال تعداد 1.59ميليارد كاربر فعال را به خود جذب كند. آمارها نشان مي‌دهد كه كسب و كارهاي بسياري، هر چند كوچك و متوسط در فيس بوك برند تجاري خود را تبليغ مي‌كنند. از آن مهم‌تر اينكه هم اكنون فيس بوك داراي 2 ميليارد و ده ميليون كاربر فعال در ماه است، كه اين خود آمار چشميگري است و به شما مي‌گويد كه همين حالا به فكر يك حساب كاربري فعال با برند خود در اين پلتفرم باشيد!
 

اينستاگرام

اينستاگرام كه يك شبكه ي اجتماعي مبتني بر تصوير است درست شش سال بعد از فيس بوك ايجاد شد و داراي 400 ميليون كاربر است. ازآنجا كه اين مديا توسط فيس بوك راه اندازي شد، حدود 95% از كاربران آن در فيس بوك هم عضو هستند. همانطور كه گفتيم مبناي عملكرد اين پلتفرم براساس تصاوير است، و مي‌دانيم كه عكس ها در سئو و رتبه ي سايت تاثير بسزايي دارند بنابراين با انتخاب يك عكس مناسب و مرتبط با كسب و كار خود و گذاشتن يك هشتگ با نام تجاري خود در زير آن مي‌توانيد تعداد لايك وبازخورد مثبت بالايي دريافت كنيد و درنتيجه رتبه ي وب سايت خود را ارتقا دهيد. 
 

توييتر

پلتفرمي است با محدوديت 140 كاراكتري كه توانسته 320 ميليون كاربر فعال در ماه را به خود اختصاص دهد. بنابراين نمي‌توان گفت كه چون فقط مجاز به نوشتن 140 كاراكتر هستيم شبكه اي مناسب براي تبليغ نيست! آمار فعاليت اين تعداد كاربر با همين تعداد كاراكتر نشان مي‌دهد كه مي ‌شود روي تويتر هم در زمينه‌ي سوشيال ماركتينگ حساب كرد. چرا كه كاربران زيادي براي تبليغات تجاري و مشاغل مختلف به منظور تعامل و ارتباط با مشتريان خود از اين شبكه ي اجتماعي استفاده مي‌كنند. درواقع بايد بگوييم كه شما بايد براي طيف مختلفي از افراد كه در پلتفرم‌هاي مختلف عضويت و فعاليت دارند سرمايه گذاري كنيد و تبليغات خود را در آن شبكه ها به اشتراك بگذاريد و محدوديت‌ها را مانع خود ندانيد. 
 

لينكدين

لينكدين اساسا به صورت حرفه‎‌اي براي بهبود كسب و كارها طراحي و راه اندازي شده است. بنابراين علاوه بر تبليغ كسب وكار خود با استفاده از اين پلتفرم به راحتي مي‌توانيد افرادي كه در حوزه‌ي كاري شما مشغول به فعاليت هستند را بيابيد و با آنها به تعامل اطلاعات كاري خود بپردازيد. تعداد كاربران لينكدين حدود 015 ميليون بوده است كه باتوجه به اينكه يك پلتفرم با كاربرد خاص است آمار خوبي است، و توصيه ميكنيم حتما فعاليت هدف داري در راستاي تبليغ كسب و كار خود در اين شبكه ي اجتماعي حرفه اي داشته باشيد. 
 

پينترست

الگوريتم پينترست هم مانند اينستاگرام مبني بر تصوير است. اين پلتفرم با اينكه فقط ده سال از آغاز به كارش مي‌گذرد پيشرفت چشمگيري در جذب كاربران داشته است. در پينترست شما مي‌توانيد يك آلبوم منظم و حرفه اي از تصاوير مربوط به كسب و كار خود داشته باشيد بدون هيچ محدوديتي در تعداد عكس! همانطور كه در بخش‌هاي قبل هم ذكر كرديم عكس و انتشار آن در شبكه هاي اجتماعي در رتبه ي وب سايت ما تاثير مهمي دارد. پس بهتر از از فعاليت در اين پلتفرم هم غافل نشويد.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۳:۵۶:۴۴ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

تبليغات اينترنتي چيست ؟ در گذشته تبليغات به صورت سنتي انجام ميشد، صاحبان كسب و كارها از طريق آگهي‌هاي تلويزيوني، روزنامه‌ها، بنرها و … جهت تبليغات براي جذب مشتري استفاده مي‌كردند؛ اما در دهه‌هاي اخير اينترنت توانست شكل جديدي به تبليغات بدهد. تبليغات اينترنتي بسترهاي جديدي را در اختيار صاحبان مشاغل قرار داده است تا بتوانند مشتري‌هاي مختلفي از سراسر دنيا داشته باشند.

تبليغات اينترنتي چيست , معرفي 13 روش برتر براي تبليغات در اينترنت. براي عده‌اي از صاحبان كسب و كارها اين سوال مطرح باشد كه تبليغات اينترنتي چيست و از چه راه‌هايي مي‌توان تبليغات اينترنتي انجام داد؟ در اين مقاله به تعريف اين نوع از تبليغات و كاركرد انواع روش هاي آن و همچنين مزاياي اين روش اشاره مي كنيم. اگر شما نيز به دنبال يافتن پاسخي مناسب براي اين سوالات هستيد با ما در كارسازشو همراه شويد.

تبليغات اينترنتي چيست

تبليغات اينترنتي چيست ؟

تبليغات اينترنتي چيست، تبليغات اينترنتي (internet Advertising) يا تبليغات آنلاين (Online Advertising) كه در سايت هات واير براي اولين بار آن را در 27 اكتبر 1994 به نمايش گذاشت، به مجموعه روش‌هاي تبليغاتي گفته مي‌شود كه در آن شركت‌ها و برند‌هاي مختلف مي‌توانند شعارها، تصاوير، متن‌ها، ويدئوها تبليغاتي و … در سايت‌هاي پر بيننده در اينترنت قرار دهند؛ به گونه‌اي كه به تحقق اهداف تبليغاتي آن‌ها كمك كند و در نهايت بتوانند از اين طريق مشتري‌هاي زيادي را از نقاط مختلف كشور يا جهان جذب كنند.

در ايران مديران برخي از شركت‌ها تصور مي‌كنند كه به دليل اينكه ايران در حوزه‌ي IT نسبت به ساير كشور پيشرفت زيادي نداشته است، پس تبليغات اينترنتي نمي‌تواند به پيشرفت كسب و كارشان كمكي كند؛ اما اين نگاه نسبت به تبليغات اينترنتي صحيح نيست و در سال‌هاي اخير كاربراني كه به شبكه‌ي اينترنت متصل شده‌اند افزايش چشمگيري داشته است، بهتر است كه از پتانسيل موجود در سطح وب نهايت استفاده را كرد. حالا كه مي‌دانيد تبليغات اينترنتي چيست و از اهميت استفاده از حضور كاربران در اينترنت به نفع ، قصد داريم شما را با انواع روش‌ هاي تبليغات اينترنتي آشنا خواهيم كرد.

انواع روش هاي تبليغات اينترنتي چيست ؟

براي تبليغات اينترنتي مي‌توان از روش‌هاي مختلفي استفاده كه در اين بخش به معرفي آن‌ها خواهيم پرداخت.

تبليغات بنري

يكي از متداول‌ترين تبليغات اينترنتي، تبليغات بنري است؛ اما منظور از اين نوع تبليغات اينترنتي چيست، اين نوع تبليغات معمولا در بنرهايي در سايدبار يا درون مطالب يك سايت، همچنين در برخي از اپليكيشن‌هاي موبايل، ديده مي‌شوند. اين تبليغات مي‌توانند به صورت عكس‌هاي ثابت يا متحرك (GIF) در سايت‌ها نمايش داده مي‌شوند. تبليغات بنري با توجه به اينكه در كدام قسمت سايت قرار مي‌گيرند، اندازه‌هاي متفاوتي دارند.

تبليغ اينترنتي چيست

تبليغات متني

تبليغات متني يك نوع از تبليغات اينترنتي است. كاركرد اين نوع تبليغات اينترنتي چيست ؟ تبليغات متني يكي از بهترين روش‌ هاي تبليغات اينترنتي است كه در يك سايت در قالب يك متن براي شما تبليغات انجام مي‌شود. وقتي اين سايت‌ها به شما لينك دهند بعد از مدتي سايت شما از ديدگاه گوگل سايت شما با ارزش تلقي مي‌شود و شما مي‌توانيد در رتبه‌هاي بالاي گوگل قرار بگيريد.

تبليغات كاتالوگي (Catalog Ads)

تبليغات كاتالوگي در ايران خيلي رايج نيستند. منظور از اين روش تبليغ اينترنتي چيست ؟ اين نوع تبليغات را مي‌توان تركيبي از دو نوع تبليغات متني و تبليغات بنري دانست. در اين روش يك عكس مربوط به آگهي قرار داده مي‌شود و يك خط درباره‌ي آن آگهي توضيح داده مي‌شود.

تبليغات ايميلي

منظور از تبليغات با ايميل به عنوان يك نوع تبليغ اينترنتي چيست ؟ حتما تا كنون بارها پيامك‌هاي به گوشي شما ارسال شده است؛ تبليغات ايميلي كه يكي از قديمي‌ترين روش‌ هاي تبليغات اينترنتي است، كاركردي مشابه تبليغات پيامكي دارد كه تبليغات شما از طريق يك پنل ارسال ايميل به تعداد زيادي آدرس ايميل ارسال مي‌شوند.

روش هاي تبليغات اينترنتي

تبليغات در گوگل (Google Ads)

هنگام جستجو در گوگل حتما با آيكن زرد رنگ كوچكي زير برخي از نتايج نمايش داده‌ شده، مواجه شده‌ايد. اين‌ها نوعي از تبليغات متني اينترنتي هستند. اما نكته‌ي مهم اين است كه بدانيم اساس كار اين نوع تبليغات اينترنتي چيست ؟ در اين تبليغات گوگل آگهي شما را بر اساس كلمه‌هاي خاصي نمايش مي‌دهد؛ مثلا وقتي كاربران كلمه‌اي مربوط به خودرو را جستجو مي‌كنند، تبليغات فروش خودرو توسط شما نمايش داده مي‌شود. اين نوع تبليغات توسط گوگل انجام مي‌شود و براي افراد ساكن ايران هزينه‌ي بالايي دارد، اگر از كلمات كليدي پرقدرت استفاده كنيد، هزينه‌ي بيشتري بايد بپردازيد. عليرغم اينكه اين روش يكي از روش‌هاي موثر در تبليغات اينترنتي است اما اگر به دنبال روش كم هزينه براي تبليغات هستيد استفاده از اين روش توصيه نمي‌شود.

تبليغات كليكي

تبليغات كليكي يكي از روش‌ هاي تبليغات اينترنتي است، مزيت اين نوع تبليغ اينترنتي چيست ؟ در اين نوع تبليغات شما فقط به ازاي تعداد كاربراني كه با كليك‌ كردن بر آگهي‌تان وارد وب سايتتان مي‌شوند، هزينه پرداخت مي‌كنيد.

تبليغات در شبكه‌هاي اجتماعي

يكي از روش‌ هاي تبليغات اينترنتي، تبليغات در شبكه‌هاي اجتماعي است. از آنجا كه در سال‌هاي اخير افرادي زيادي جذب شبكه‌هاي اجتماعي شده‌اند، سبب شده كه افراد زيادي از اين بستر براي راه‌اندازي كسب و كار اينترنتي استفاده كرده‌اند. شبكه‌هاي اجتماعي زيادي وجود دارد مثل اينستاگرام، فيسبوك، توييتر و … وجود دارد. شما ميتوانيد از اين شبكه‌ها جهت تبليغات استفاده كنيد. اما در ايران سرمايه‌گذاري بر تبليغ در اينستاگرام بهتر است زيرا اين شبكه در ايران فيلتر نيست و دسترسي به اين شبكه براي كاربران آسان‌تر است.
مزيت اين نوع تبليغ اينترنتي چيست ؟ در اين نوع تبليغات شما مخاطباني از رده‌هاي مختلف سني از نقاط مختلف دنيا خواهيد داشت كه زمان زيادي از وقت خود را در طول روز در اين شبكه‌ها مي‌گذرانند. شما مي‌توانيد از پتاسيل موجود در اين شبكه به نفع خود بهره‌ بگيريد.

روش هاي تبليغات اينترنتي

هدف‌گيري مجدد (Retargeting)

يكي از روش هاي تبليغات اينترنتي، ريتارگتينگ يا هدف‌گيري مجدد است. اما منظور از هدف‌گيري مجدد در تبليغ اينترنتي چيست و چگونه مي‌توان از آن بهره برد؟ در اين روش با استفاده از سرويس‌هاي خاصي كاربراني كه از سايت شما ديدن مي‌كنند، شناسايي مي‌شوند و تبليغات شما در سايت‌‌هاي ديگر براي آن‌ها نشان داده‌ مي‌شود.

تبليغات ويدئويي

تبليغات ويدئويي يكي ديگر از روش‌ هاي تبليغات اينترنتي است. حتما تا كنون انيميشن‌هاي سرگرم كننده زيادي را در شبكه‌هاي اجتماعي ديده‌ايد يا از طرف دوستانتان براي شما ارسال شده است. سازندگان اين ويدئوها ضمن نشان دادن يك موضوع طنز و سرگرم‌كننده، براي اسپانسر خود تبليغات مي‌كنند. اين روش يك برتري نسبت به ديگر روش‌ها دارد اما دليل برتر بودن اين روش نسبت به روش‌هاي ديگر تبليغات اينترنتي چيست ؟ اين ويدئوها به سادگي به اشتراك گذاشته مي‌شوند و آمار بازديدكنندگان اين ويدئوها به سرعت افزايش مي‌يابند؛ اغلب فايل اين ويدئوها در موبايل بسياري از كاربران تا مدت‌ها وجود دارد و اين موضوع به شناخته شدن برند شما كمك شاياني مي‌كند.

تبليغات ويدئويي

تبليغات صوتي

يكي از روش‌ هاي تبليغات اينترنتي، استفاده از تبليغات صوتي است. شايد اين سوال مطرح شود كه كاربرد يك فايل صوتي دريك تبليغ اينترنتي چيست و عملكرد آن به چه صورت است؟ پيش از ظهور تبليغات اينترنتي، اينگونه تبليغات از طريق راديو صورت مي‌گرفت. در حال حاضر هرروز تعداد بيش‌تري از افراد علاقه‌مند به شنيدن پادكست‌ها (در زمينه‌هاي مختلف آموزشي، داستان، سرگرمي و… ) مي‌شوند. شما مي‌توانيد با توليدكنندگان اين پادكست‌ها مذاكره كنيد و تبليغات خود را در اين پادكست‌‌ها قرار دهيد.

تبليغات همسان (Native Ads)

تبليغات همسان يكي از روش‌ هاي تبليغات اينترنتي است. از اين رو به ‌اين تبليغات، تبليغات همسان مي‌گويند كه با ساختار و ظاهر وب سايت همسان هستند. در اين نوع تبليغات، به ازاي هر كليكي روي اين تبليغات، بابت آن هزينه پرداخت خواهيد كرد. مزيت تبليغات همسان نسبت به ديگر تبليغات اينترنتي چيست ؟ همان‌طور كه گفته شد اين نوع تبليغات يكسان با ساير اجزاي سايت طراحي مي‌شوند و بر خلاف تبليغاتي مثل پاپ آپ، مزاحمتي را براي كاربران ايجاد نمي‌كنند.

همكاري در فروش (Affiliate Marketing)

در بسياري از كسب و كارها بازاريابان از طريق همكاري در فروش مبلغي را به عنوان پورسانت دريافت مي‌كنند. در تبليغات اينترنتي به روش همكاري در فروش، شما يك كد تخفيف در اختيار سايت پذيرنده‌ي آگهي قرار مي‌دهيد، در نهايت مبلغي به عنوان پورسانت به اين سايت مي‌دهيد؛ در صورتيكه فروش با كد تخفيف آن‌ها صورت بگيرد. اما مزاياي همكاري در فروش نسبت به ساير تبليغات اينترنتي چيست ؟ بسياري از وب سايت‌ها حاضر هستند كه از شما بابت قرار دادن تبليغ در وب سايت‌شان وجه ثابتي دريافت نكنند و تنها در فروش شما سهيم باشند. پس اگر در ابتدا بودجه‌ي كافي براي تبليغات در اختيار نداشته باشيد، مي‌توانيد از طريق مذاكره با وب سايت‌ها و شريك كردن آن‌ها در فروش، تبليغات را انجام دهيد.

همكاري در فروش

تبليغات پاپ آپ

يكي ديگر از روش هاي تبليغات اينترنتي، تبليغات پاپ آپ است. حتما تا كنون به وب سايت‌هايي مراجعه كرده‌ايد كه با كليك بر يك آيكون پنجره‌اي حاوي تبليغ يك وب سايت يا محصول است، اين نوع تبليغات را تبليغات پاپ آپ گويند. هنوز افراد زيادي از اين روش استفاده ميكنند اما از نظر ما استفاده از اين روش توصيه نمي‌شود. اما ايراد اين روش تبليغات اينترنتي در چيست ؟ ايراد بزرگ اين روش اين است كه مزاحمت زيادي براي كاربران ايجاد مي‌كند و اين موضوع سبب مي‌شود كه به جاي جذب مخاطب، ريزش مخاطب داشته باشيد.
حالا كه با 13تا از روش هاي تبليغات اينترنتي آشنا شديد، بهتر است بدانيد مزاياي استفاده از تبليغات اينترنتي چيست ؟


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۲:۵۱:۳۴ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

اسكيما چيست و چگونه كار مي‌كند؟ بهتر است با مثالي عبارت اسكيما چيست را شرح دهيم. تصور كنيد دوستي قرار است به منزل شما بيايد كه تاكنون شما را در منزل خودتان ملاقات نكرده است. براي او آدرس خود را ميفرستيد، اما با جزئيات بيشتر به گونه‌اي كه راحت بتواند آن را پيدا كند. مثلا مينويسيد خيابان ايكس، فرعي ايگرگ، به تقاطع اول كه رسيدي به سمت راست ميپيچي و بعد از فلان فروشگاه، داخل اولين كوچه دومين خانه، منزل ما است.

اسكيما چيست و چه كاربردي دارد , چرا بايد از اسكيما ها در وبسايت استفاده كنيم؟ اسكيماهم براي گوگل نقش همين آدرس را بازي مي‌كند چرا كه گوگل آنقدر باهوش نيست كه محتواي موجود در سايت را به راحتي و به درستي درك كند، پس لازم است يكسري كد گذاري‌ها و يا به زبان ساده آدرس دهي ها صورت بگيرد كه گوگل متوجه بشود كه در هر قسمت از محتوا منظور ما چيست. احتمالا تاحدودي متوجه شده‌ايد منظور از اسكيما چيست ، اما براي درك دقيق و علمي آن در ادامه با ما همراه باشيد.

ماهيت اسكيما چيست؟

اسكيماها كدهايي هستند كه مابين كدهاي سايت و صفحات مختلف آن قرار مي‌گيرند و وظيفه‌ي آنها رساندن اطلاعات بيشتري از محتوا به گوگل است. گوگل با استفاده از اين كدها علاوه بر اين كه محتوا را راحت تر درك مي‌كند در بهبود سئو سايت از آنها استفاده مي‌كند. استفاده‌ي وب مسترها از اسكيما چيست؟ وب مسترها با استفاده از اسكيما براي اينكه به گوگل بگويند هر بخش از محتوا مربوط به چه چيزي است از اين كدها استفاده مي‌كنند به طور مثال براي نشان دادن اينكه اين متن يا بخش از محتوا مربوط به قيمت محصول است يا متن توضيحي، از اين كدها در بين محتواي خود استفاده مي‌كنند، و گوگل به راحتي آن را درك مي‌كند و به شكل صحيح به كاربر نشان مي‌دهد.

درك عملكرد اسكيما با يك مثال

اگر شما همين حالا نام فيلم مورد علاقه‌ي خود را درگوگل سرچ كنيد، گوگل يك كادر حاوي اطلاعتي از آن را براي شما در سمت راست يا چپ مرورگرتان (بسته به زبان مرورگر) در ليست جستجو به نمايش مي‌گذارد.

اكسيما چيست

ما در اينجا محمدرسول الله را سرچ كرده ايم اگر به تصوير زير دقت كنيد مشاهده ميكنيد كه گوگل در اين كادر اطلاعات زيادي در ارتباط با اين فيلم در اختيار ما قرار داده‌است. همانطور كه مشاهده مي‌كنيد اين اطلاعات شامل:

تصاوير
نام فيلم
تاريخ ساخت فيلم
لينك ويديو پيش نمايش در فيليمو
امتياز كاربران
توضيحات ويديو
تاريخ اكران
مدت زمان فيلم
نويسندگان
بازيگران
و…

منبع اطلاعات گوگل

همه ي اين طالاعات را گوگل از سايت ويكي پديا برداشته است! بنظر شما چرا گوگل سايت ديگري را براي اين كار انتخاب نكرده است؟ چرا ويكي پديا؟ بايد بگويم كه اولا ويكي پديا با علم به اينكه اسكيما چيست آن را در سايت خود استفاده كرده است و دوما اينكه هيچ يك از سايت‌هاي رقيب از اسكيما استفاده نكرده‌اند! در نتيجه با توجه به محبوبيت ويكي پديا، گوگل براي تكميل گراف دانش مربوط به اين فيلم مجبور به استفاده از اطلاعات آن است.

البته ناگفته نماند كه از آنجا كه هدف گوگل نمايش مجموعه كامل و رواني از اطلاعات براي كاربر است، از هر سايتي كه اسكيما و اطلاعاتي از موضوع مورد جستجوي كاربر را داشته باشد در نمايش نتايج خود استفاده كند. براي درك اين مورد بار ديگر به تصوير بالا دقت كنيد متوجه مي‌شويد كه علاوه بر ويكي پديا، نام سايت ديگري مانند فيليمو هم به چشم مي‌خورد.

استفاده‌هاي ديگر گوگل از اسكيما چيست؟

ريچ اسنيپت‌ها از جمله اطلاعات مربوط به سايت و صفحات آن است كه در نتايج جستجوي گوگل نمايش داده مي‌شود. در واقع ريچ اسنيپت‌ها براي سايت هايي كه از اسكيماي مربوط به آن در صفحات و محتواي خود استفاده كرده‌اند به نمايش در مي‌آيد همانند گراف دانش، با اين تفاوت كه ريچ اسنيپت‌ها درست در پايين نتيجه ظاهر مي‌شود.

انواع ريچ اسنيپت‌ها

 • ريچ اسنيپت امتيازدهي

 • ريچ اسنيپت كادر جستجو

 • ريچ اسنيپت قيمت

ريچ اسنيپت امتياز دهي از جمله ريچ‌هاي رايج است كه در وب فارسي هنوز قابل مشاهده نيست چرا كه پيشرفت فعاليت گوگل در وب فارسي نسبت به وب انگليسي كند است. از ديگر ريچ اسنيپت‌ها ميتوان به كادر جستجو اشاره كرد كه براي سايت‌هاي بزرگي همچون ويكي‌پديا،يوتيوب و …نمايش داده مي‌شود. ريچ جستجو درواقع كادر جستجويي است كه در پايين نتيجه‌ي جستجو نمايان مي‌شود و كاربر مي‌تواند عبارت مدنظر خود را در آن جستجو كند و پس از نمايش نتايج توسط گوگل(مربوط به سايت مذكور) بهترين نتيجه را انتخاب كند. براي درك بهتر، در تصوير زير مي‌توانيد اين دو مورد را مشاهده كنيد.

ريچ اسنيپت قيمت هم يكي ديگر از ريچ هاست كه براي سايت‌هاي بزرگ فروشگاهي و سايت‌هاي مرجعي مانند اپل، سامسونگ و…نمايان مي‌شود. البته باز هم مي‌گوييم همه‌ي اين موارد درصورتي رخ مي‌دهد كه سايت‌ها از اسكيماهاي مربوط به آنها در كدنويسي خود استفاده كرده‌باشند.

اسكيما

مزاياي استفاده از اسكيما چيست؟

تاكنون با موارد مختلف اسكيما آشنا شديم و تقريبا متوجه شديم كه منظور از اسكيما چيست . حال مهم است كه بدانيم مزاياي اسكيما چيست و سايت‌ها چرا بايد از آن استفاده ‌كنند؟ همانطور كه در ابتداي مقاله گفتيم اسكيما موجب بهبود سئو سايت نزد گوگل مي‌شود، چرا كه هم گوگل در راهنماي خود (با قرار دادن آموزش استفاده از اسكيما در بخش developerd خود، براي برنامه نويسان) بر استفاده‌ي از آن تاكيد كرده و همين كه تجربه ثابت كرده است كه با استفاده‌ي صحيح از اسكيما مارك آپ، شاهد نتايج بسيار خوبي در سئو سايت خواهيد بود.

ديگر مزاياي اسكيما

اما مزيت استفاده از اسكيما به همين مورد ختم نمي‌شود. زماني كه گوگل الگوريتم‌هاي خود را آپديت كرد، تمركز خود را بر رفتار كاربر متمركز نمود. حتما مي‌پرسيد چه ربطي به اسكيما دارد؟ باتمركز بيشتر گوگل بر رفتار كاربر، نرخ كليك كاربر، بانس ريت و مدت زمان ماندگاري در سايت مورد توجه شديد اين موتور جستجو قرار گرفت، كه تاثير زيادي در رتبه بندي سايت‌ها دارد، در نتيجه با استفاده از ريچ اسنيپت‌ها و لينك سايت در گراف دانش گوگل، وجه تمايزي با رقباي خود ايجاد مي‌كنيد كه موجب مي‌شود نرخ كليك سايت شما افزايش يابد و در نتيجه جذب كاربر بيشتر به سايت شما را در پي دارد.

 

علاوه بر آن با داشتن مطالبي جذاب و مفيد، ماندگاري كاربر در سايت خود را افزايش دهيد، كه در نهايت مي‌توانيد به جايگاه اول نتايج گوگل در كلمات مختلف اميدوار باشيد.

رابطه‌ي برندينگ با اسكيما چيست؟

برندينگ يكي از موارد اصلي سئو خارجي (سئو آف پيج) است كه تاثير زيادي در بهبود سئو دارد. اسكيما نيز با افزايش برندينگ باز هم مي‌تواند بر سئو سايت اثر بگذارد. حتما برايتان سوال شده كه رابطه‌ي برندينگ با اسكيما چيست؟ بايد بگويم كه نمايش سايت شما در گراف دانش گوگل و يا ريچ اسنيپت‌هاي سايت شما، باعث ماندگاري سايتتان در ذهن كاربر مي‌شود چرا كه سايت شما با ظاهري متفاوت از ساير سايت ها نمايان شده است، در نتيجه برند شما را در ذهن مخاطب ثبت مي كند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۰:۴۶ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

خريد بك لينك معتبر از وب سايت هايي با رتبه بالا و مورد تاييد گوگل چه تاثيري بر سئوي سايت خواهد گذاشت؟ به طور كلي خريد بك لينك گزينه مناسبي براي ارتقاي سئوي وب سايت نيست و گوگل به سرعت متوجه آن خواهد شد. وب سايت هايي كه از اين طريق اقدام به بهبود سئوي سايت مي كنند با جريمه هاي سنگين از جانب گوگل مواجه خواهند شد. اما خريد بك لينك معتبر مي تواند تا حدودي مشكل را حل كند و علاوه بر اينكه تاثير مثبتي در بهبود رتبه سايت شما خواهد گذاشت مورد جريمه گوگل نيز قرار نخواهيد گرفت.

 

خريد بك لينك معتبر

بك لينك چيست ؟

خريد بك لينك معتبر , بايدها و نبايد هاي خريد بك لينك از نگاه گوگل ! سئوكاران از خريد بك لينك معتبر و تاثير آن در بهبود سئوي سايت مطلع هستند. بهتر است قبل از شروع مطلب به تعريفي دقيق از بك لينك بپردازيم. به زبان ساده بك لينك به معني لينك هايي است كه يك سايت ديگر به سايت شما مي دهد. به عبارتي ديگر بك لينك به معني معرفي وب سايت شما از طريق يك وب سايت ديگر ه گوگل است. طبيعتا هر چه وب سايت مقابل از جايگاه و ارزش بيشتري نزد گوگل برخوردار باشد در افزايش اعتبار شما نيز تاثير بسزايي خواهد گذاشت.

 

روش ساخت بك لينك

لينك سازي طبيعي
لينك سازي طبيعي به روشي گفته مي شود كه بك لينك از طريق توليد محتوا , رپورتاژ آگهي و … براي وب سايت شما توليد مي شود. اين روش از لينك سازي نيازمند گذر زمان است اما براي گوگل بسيار ارزشمند تلقي مي شود.

خريد بك لينك
خريد بك لينك نيز يكي از روش هاي لينك سازي محسوب مي شود اما به طور كلي خريد بك لينك براي گوگل خوشايند نيست زيرا به سرعت پولي بودن آن را تشخيص مي دهد و وب سايت شما را جريمه مي كند. اما گوگل يك راه در رو براي اين موضوع قرار داده كه مي توان به نحو احسن از آن استفاده كرد. و آن هم خريد بك لينك از وب سايت هاي معتبر و با رنك بالاست.

در سال هاي اخير خريد بك لينك معتبر از وب سايت هايي با رتبه بالا بسيار باب شده و تبديل به ترفندي براي تغيير جايگاه سايت نزد گوگل شده است. اما خريد بك لينك بايد از چه سايت هايي باشد؟

 

سه قانون مهم در خريد بك لينك معتبر

مرتبط باشد

اولين قانوني كه در مورد خريد بك لينك وجود دارد اين است كه بايد از سايتي بك لينك را بخريد كه در حوزه فعاليت شماست. به طور مثال اگر فعاليت وب سايت شما در حوزه ديجيتال ماركتينگ است نمي توانيد براي خريد بك لينك به سراغ وب سايتي برويد كه در حوزه نجوم فعاليت مي كند. زيرا هيچ نوع ارتباط معنايي با يكديگر ندارند و گوگل نمي تواند ارزشي براي اين بك لينك قائل باشد.

معتبرتر باشد

دومين قانوني كه در مورد خريد بك لينك وجود دارد و بايد آن را مد نظر قرار دهيد اين است كه به سراغ وب سايتي برويد كه رتبه بالاتري از شما دارد. اين مساله مي تواند به افزايش اعتبار شما كمك كند. زيرا گوگل براي آن وب سايت جايگاه ويژه اي قائل است و اگر او وب سايت ديگري را معرفي كند گوگل توجه بيشتري به آن مي كند. متاسفانه برخي از سئوكاران اين قانون مهم را ناديده مي گيرند و به سراغ وب سايت هايي كه مي روند كه فقط با حوزه فعاليت آن ها مرتبط باشد و به رتبه آن اهميت نمي دهند. و برخي ديگر از سئوكاران برعكس عمل مي كنند. به اين معني كه تنها به رتبه توجه مي كنند و حوزه فعاليت را ناديده مي گيرند.تصور مي كنند كه تنها رتبه و رنك بالا ملاك است. در صورتي كه اين تصور كاملا اشتباه است.

انتخاب انكرتكست مناسب باشد

به كلمه اي كه آن را لينك دار مي كنيد توجه كنيد. اين سومين قانون در خريد بك لينك معتبر است. به هيچ عنوان نمي توانيد كلمات عمومي مانند ” اينجا را بخوانيد ” , ” ادامه مطلب ” , ” بيشتر بدانيد ” و … را به عنوان كلمه كليدي لينك دار كنيد. بلكه بايد كلمه و انكر تكستي را انتخاب كنيد كه جزو كلمات كليدي محسوب مي شود و مي خواهيد كه با آن كلمه در نتايج اول گوگل ظاهر شويد.
عدم رعايت هر كدام از اين سه قانون مي تواند علاوه بر اينكه كار شما را بي ارزش كند و توسط گوگل جريمه شويد بلكه مي تواند نتيجه بالعكس دهد و رتبه فعلي سايت شما را نيز بيشتر از گذشته كاهش دهد. امروزه انجام سئو بسيار پيچيده تر از گذشته شده و تبديل به امري حساس شده است.

 

خريد بك لينك

 

پلتفرم هايي براي خريد بك لينك معتبر

در اين بخش قصد داريم چند پلتفرم خوب را براي خريد بك لينك معتبر به شما معرفي كنيم.

 

Cubo

پلتفرم Cubo از پلتفرم هاي خريد بك لينك معتبر است كه قابليت هاي زيادي را در اختيار شما قرار مي دهد. يكي از اين ويژگي هاي لينك برگشتي است. لينك برگشتي موجب افزايش رتبه شما در گوگل مي شودو اين امكان را پلتفرم Cubo در اختيار شما قرار مي دهد.
شما مي توانيد با صرف هزينه اي مناسب از اين پلتفرم استفاده كنيد و در بخش داشبورد تمام اطلاعات مانند رشد لينك هاي برگشتي , كلمات كليدي , هزينه ها و فهرست بندي را مشاهده كنيد. همچنين مشاهده صفحه لندينگ و صفحه اي كه لينك برگشتي به سايت شما در آن قرار گرفته نيز امكان پذير است. شما مي توانيد روند رشد وب سايت خود را نيز به صورت يك فايل pdf دريافت كنيد.

 

لينكيار

لينكيار پلتفرم ديگري براي خريد بك لينك معتبر مي باشد كه داراي امكاناتي از جمله خريد و فروش رپورتاژ و بك لينك است. اين پلتفرم مي توانند گزينه مناسبي براي وب مستران در جهت افزايش رتبه و سئوي وب سايت شان باشد. پلتفرم لينكيار مي تواند بك لينك هاي معتبر براي وب سايت شما بگيرد.

 

بكوريتي

پلتفرم بكوريتي در حال حاضر بيش از 830 وب سايت و بيش از 100/000 وبلاگ دارد. اين پلتفرم كه جزو برترين پلتفرم هاي ايران محسوب مي شود 550 سرور و 650 مدير وب سايت دارد كه با دارا بودن حدود 4000 نفر بازارياب توانسته رتبه 569 را به دست بياورد. سئوكاران و مديران وب سايت مي توانند با خريد بك لينك معتبر از بكوريتي گامي مهم در افزايش سئوي وب سايت خود داشته باشند.

 

گوگل چگونه خريد بك لينك را تشخيص مي دهد؟

ربات هاي گوگل بسيار هوشمند عمل مي كنند و روزانه با بررسي و ايندكس كردن وب سايت هاي مختلف مي توانند فروشنده هاي بك لينك را شناسايي كنند. البته نا گفته نماند كه برخي از اين سايت ها نيز توسط رقيبان به گوگل معرفي شده و توسط او جريمه مي شوند. اگر گوگل متوجه فروش بك لينك توسط يك وب سايت شود هم او و هم دريافت كننده بك لينك را جريمه مي كند.

 

بك لينك | نكات مهم در خريد بك لينك معتبر

اگر صبر زيادي نداريد و نمي خواهيد كه با يك برنامه ريزي بلند مدت به اهداف خود برسيد و تمايل داريد كه با خريد بك لينك راه صد ساله را يك شبه برويد بهتر است كه قبل از اقدام به اين كار نكات زير را بخوانيد تا با كمترين ريسك مواجه شويد.

 

توجه به تعداد بك لينك ها در بازه زماني

يكي از مواردي كه به شدت مورد توجه و تمركز گوگل است تعداد بك لينك ها در يك بازه زماني مشخص است. به طور مثال شما نمي توانيد در يك روز 1000 بك لينك را براي سايت خود ثبت كنيد. اين كار موجب مي شود كه سايت شما به سرعت اسپم شود و گوگل جريمه بسيار سنگيني را براي آن در نظر بگيرد. خريد بك لينك معتبر نوعي سئوي كلاه خاكستري به شمار مي رود. انجام اين نوع از سئو بر روي لبه تيغ راه رفتن است زيرا هر زمان ممكن است گوگل مچ شما را بگيرد و … !

 

عدم خريد بك لينك از مزارع لينك

از سايت هايي كه به عنوان مزرعه لينك معرفي مي شوند بك لينك نخريد. چگونه مي توان متوجه شد كه يك سايت تبديل به مزرعه لينك شده يا خير؟ شما مي توانيد سايت را بررسي كنيد و اگر مشاهده كرديد كه تعداد زيادي بك لينك در آن ثبت شده بايد از آن پرهيز كنيد. زيرا بك لينك هاي شما هيچ گونه ارزشي نخواهند داشت و باز هم ممكن است مورد جريمه گوگل قرار بگيريد.

 

قانون اول را فراموش نكنيد!

باز هم اولين قانون خريد بك لينك معتبر را به شما يادآوري مي كنيم و آن هم خريد بك لينك معتبر از وب سايت هاي مرتبط است. زيرا براي گوگل هيچ معني و مفهومي ندارد كه يك وب سايت در حوزه نجوم به وب سايتي با حوزه ديجيتال ماركتينگ لينك بدهد. اگر اين قانون را رعايت نكنيد عواقب آن دامن گير شما خواهد بود.

برخي از وب سايت ها وجود دارند كه به طور عمومي اقدام به فروش بك لينك مي كنند. فعاليت اين وب سايت ها بسيار گسترده است و معمولا به زودي توسط گوگل شناسايي مي شوند. پس از خريد بك لينك از آن ها پرهيز كنيد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۰:۱۹ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

بهترين سايت ‌هاي توليد محتواي ايراني و خارجي را براي شما در اين مقاله معرفي كرديم ، تا شما براي توليد محتواي سايت خود از بهترين ها استفاده كنيد ، وقتي مهم ترين عامل موفقيت يك سايت از نگاه گوگل محتواست شما هم بايد بهترين باشيد.

بهترين سايت هاي توليد محتوا داخلي و خارجي , 6 سايت تاپ توليد محتوا در سال 2020. توليد محتواي خوب و با كيفيت يكي از مهم‌ترين عواملي است كه باعث مي‌شود كه رتبه‌ي وب سايت شما در گوگل افزايش چشمگيري داشته باشد. اين موضوع سبب شده است كه بسياري از مديران وب سايت‌ها از محتواي با كيفيت توليد شده، توسط توليدكنندگان حرفه‌اي محتوا، در وب‌سايت خود استفاده كنند و به همين منظور به دنبال سايت هاي توليد محتوا هستند تا در اين زمينه آن‌ها را ياري كنند‌. اگر شما نيز به دنبال يافتن بهترين سايت هاي توليد محتوا هستيد در اين مقاله با ما همراه باشيد زيرا در ادامه تصميم داريم شما را با بهترين سايت هاي توليد محتوا آشنا كنيم.

توليد محتوا چيست؟

توليد هرگونه محتوا از قبيل متن، فيلم، عكس، پادكست و … را توليد محتوا گويند. افرادي را كه اين محتوا را توليد مي‌كنند، توليدكننده‌ي محتوا گويند. همه‌ي وب سايت‌ها براي اينكه بتوانند در رتبه‌هاي برتر گوگل قرار بگيرند و آمار بازديدكنندگانشان افزايش يابد، با هم رقابت شديدي دارند. كساني مي‌توانند در اين رقابت پيروز باشند كه اصول مهمي را رعايت كنند تا از ديدگاه الگوريتم‌هاي گوگل به عنوان يكي از وب سايت‌هاي برتر شناسايي شوند.

يكي از مهمترين كارهايي كه مي‌تواند باعث رشد وب سايت شما شود، توليد محتواي با كيفيت بر اساس اصول سئو است. يك طراح وب سايت الزاما يك توليد كننده‌ي ماهر محتوا نيست و مسلما براي رشد وب سايت خود نياز به توليدكنندگان محتوا دارد. در ادامه بهترين سايت هاي توليد محتوا را معرفي خواهيم كرد. اين سايت هاي توليد محتوا مي‌توانند به شما در اين زمينه كمك كنند.

بهترين سايت ‌هاي توليد محتوا

در سال‌هاي اخير در كسب و كارهاي اينترنتي، تمركز بر بازاريابي محتوا روز به روز شدت بيشتري پيدا كرده‌ است. اين موضوع سبب شده است كه صنعت توليد محتوا نسبت به گذشته به صورت حرفه‌اي‌تر و تخصصي‌تر پيگيري شود. اين موضوع سبب شده است كه سايت ‌هاي توليد محتوا بوجود بيايند كه به ساير وب سايت‌هاي خدمات مختلفي در اين زمينه ارائه كنند. در اين بخش شما را با بهترين سايت هاي توليد محتوا در ايران و بهترين سايت هاي خارجي براي توليد محتوا، معرفي خواهيم كرد.

بهترين سايت ‌هاي توليد محتوا در ايران

در حال حاضر سايت هاي توليد محتوا بسياري وجود دارد؛ اما پيدا كردن يك وب سايت معتبر در اين حوزه اهميت بسياري زيادي دارد چون برخي از وب سايت‌هاي توليد محتوا، محتواي كپي در اختيار شما قرار مي‌دهند و به جاي اينكه شما بتوانيد در رتبه‌هاي بالاي گوگل قرار بگيريد، از طرف گوگل جريمه مي‌شويد و سايت شما با مشكل مواجه خواهد شد. اگر صاحب يك كسب و كار تا انتهاي اين مقاله با ما باشيد تا شما با برخي از بهترين سايت هاي توليد محتوا آشنا كنيم.

 

در ادامه ده تا از بهترين سايت هاي توليد محتوا آورده شده است، اما توجه داشته باشيد كه اين وب سايت‌ها به ترتيب اهميت يا رتبه دسته‌بندي نشده‌اند.

سايت ايران محتوا https://ircontent.com

يكي ديگر از بهترين سايت هاي توليد محتوا در ايران، سايت ايران محتوا است. از جمله اهداف مهم اين وب سايت اين است كه براي استارت آپ‌ها و وب‌ سايت‌ها، محتواي با كيفيت و ارزشمند توليد كنند.
از جمله خدمات اين وب سايت مي‌توان به نكات زير اشاره كرد:
• توليد محتواي جامع
• توليد محتواي بازسازي شده
• توليد محتواي ترجمه شده
• توليد محتواي براي شبكه‌هاي اجتماعي
• تنظيم تقويم محتوا
• ويراستاري متن

سايت رايا ماركتينگ https://rayamarketing.com

يكي از سايت‌هاي توليد محتوا در ايران، سايت رايا ماركتينگ است كه با بيش از 7000 نويسنده سئو كار، 9000 گرافيست و موشن كار، 11000 تايپيست محتوا گذار و 1200 برنامه نويس تحت وب و موبايل به دنبال ارائه‌ي خدمات با كيفيت به صاحبان كسب و كار و كمك به ارتقاي كسب درآمد اينترنتي آن‌ها است.

• توليد محتوا متني
• توليد پادكست
• طراحي موشن گرافيك
• رپورتاژ آگهي
• ديتا اينتري
• تبليغ در گوگل ادرودز
• طراحي بنر ثابت و متحرك
• طراحي لوگو
• تبليغ در شبكه هاي اجتماعي

 


سايت سايتي نو https://siteeno.com

سايتي نو يكي از بهترين سايت هاي توليد محتوا است. اين وب سايت از زيرمجموعه‌هاي ايده پردازان است. هدف آن ارائه‌ي خدمات مختلف در زمينه وب با بهره‌ گيري از متخصصين زبده، مي‌باشد. برخي از خدمات اين مجموعه شامل موارد زير است:

• سفارشي سازي سايت و محتوا دهي
• سامانه پيام كوتاه
• پشتيباني سايت وردپرسي
• طراحي وب سايت

 

سايت فرا محتوا https://faramohtava.com

يكي از سايت هاي توليد محتوا، سايت فرا محتوا است. اين وب سايت به طور تخصصي در زمينه‌ي بازاريابي محتوا فعاليت مي‌كند. در اين مجموعه امكان مديريت فرآيند بازاريابي محتوا از تدوين استراتژي تا توليد، بهينه‌سازي كانال‌هاي انتشار و حسابرسي محتوا فراهم شده است. اين وب سايت در زمينه‌هاي زير خدمات خود را ارائه مي‌دهد:

• توليد محتواي متني/ تصويري/ صوتي
• خدمات استراژي محتوا ( شخصيت برند، پرسوناي مخاطب و نقشه راه محتوا)

 

 

سايت كپيفاي https://copify.ir

كپيفاي هم يكي از بهترين سايت هاي توليد محتوا است. هدف اين مجموعه اين است كه با بهره گيري از متخصصان در هر حوزه‌، محتواي با كيفيتي در آن حوزه ايجاد كنند.

• توليد محتوا
• فروش كتاب
• طراحي وب سايت
• سئو وب سايت
• رپورتاژ اگهي
• فروش آيتم‌هاي ديجيتال (نرم‌افزار، ويدئو، قالب، صوت و…)

بهترين سايت هاي توليد محتوا

 

سايت گراف http://graphteam.ir

سايت گراف يكي ديگر از بهترين وب سايت‌هاي توليد محتوا در ايران است. دراين وب سايت خدمات مختلفي براي كسب و كارها ارائه مي‌شود از جمله اين خدمات مي‌توان به خدمات زير اشاره كرد:

• توليد محتوا براي وبلاگ
• توليد محتواي انگليسي براي كسب و كارهايي كه به دنبال توسعه‌ي كار خود در كشورهاي غير فارسي زبان هستند.
• مديريت شبكه‌هاي اجتماعي
• بهبود سئوي فني سايت
• لينك بيلدينگ تخصصي

بهترين سايت هاي توليد محتوا

 

سايت متمم https://motamem.org

وب سايت متمم، مخفف عبارت “محل توسعه مهارت‌هاي من”، از بهمن ماه 1392 فعاليت خود را به صورت رسمي آغاز كرده است؛ يكي از بهترين سايت هاي توليد محتوا در ايران است. هدف اين مجموعه.اين است كه با ارائه‌ي خدمات آموزشي آنلاين، توليد محتواي جديد و مطابق با نياز مخاطبان، به ارتقاء فرهنگ آموزشي در كشور كمك كنند.
برخي از خدمات اين وب سايت:

• تدوين تقويم محتوا براي مراكز آموزشي
• توليد محتوا بر اساس تقويم محتوايي
• خدمات حوزه‌ي كيفيت مطالب آموزشي
• خدمات آموزش مجازي
• آموزش‌هاي توسعه‌ي فردي نظير توسعه شغل و مهارت‌هاي فردي
• آموزش مديريت سازماني و ساير موارد مربوط به كسب و كار
• توليد محتواي آموزشي براي فنون مذاكره و مديريت انساني


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۲:۲۷ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

صاحبان كسب و كارها در طول ساليان متمادي از روش‌هاي مختلفي براي تبليغات استفاده مي‌كردند. در سال‌هاي اخير تبليغات كليكي گوگل به عنوان يكي از بهترين و موثرين‌ترين روش‌هاي تبليغات شناخته شده است. اما سوال مهمي كه براي بسياري از افراد مطرح مي‌شود اين است كه تبليغ كليكي در گوگل چيست؟ تبليغ كليكي در گوگل چه تاثيري بر كسب و كارشان خواهد داشت؟ و اينكه تعرفه تبليغات كليكي گوگل چقدر است؟

تبليغات كليكي گوگل چيست؟ معرفي 4 شركت برتر براي تبليغات كليكي گوگل. يا گوگل ادز يكي از بهترين روش‌هاي افزايش بازديد از وب سايت‌ها است كه مي‌تواند به رونق كسب و كار اينترنتي شما كمك كند. در اين مقاله قصد داريم شما را با اين روش تبليغات آشنا كنيم. با ما در كارسازشو همراه باشيد. 

تبليغات كليكي گوگل

روش‌هاي مختلف تبليغات

همواره صاحبان كسب و كارها براي رونق كسب و كار خود از راه‌هاي مختلفي جهت معرفي محصولات يا خدمات خود استفاده مي‌كنند. پيش ازظهور اينترنت، تبليغات به صورت سنتي انجام ميشد. از جمله روش‌هاي سنتي تبليغات مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • تبليغات بنري
 • تبليغات در راديو و تلويزيون
 • تبليغات كاغذي و بروشورها

اما با ظهور اينترنت، بستر جديدي براي تبليغات و برندينگ فراهم شد و صاحبان كسب و كارها توانستند با استفاده از روش‌هاي جديدتر و كم هزينه‌تر محصولات خود را معرفي كنند. برخي از روش‌هاي تبليغات اينترنتي عبارتند از:

 • تبليغات كليكي گوگل
 • تبليغات بنري
 • تبليغات ويدئويي
 • تبليغات متني
 • تبليغات همسان

روش‌هاي متعددي براي تبليغات اينترنتي وجود دارد كه پيشتر در مقاله “تبليغات اينترنتي چيست” اين روش‌ها را معرفي نموده‌ايم. در اين مقاله تبليغ كليكي در گوگل را به طور مشخص بررسي خواهيم كرد.

 

تبليغات كليكي گوگل چيست؟

تبليغات كليكي گوگل يا Google Ads (گوگل ادز) يكي از روش‌هاي تبليغات در گوگل است كه به افزايش بازديد وب سايت شما كمك مي‌كند. در تبليغ كليكي در گوگل، كاربران با كليك كردن بر تبليغات شما، وارد وب سايتتان مي‌شوند و گوگل در ازاي هر كليك از شما مبلغي دريافت مي‌كند. از آنجايي كه روزانه بالغ بر 5 ميليارد جستجو در گوگل صورت مي‌گيرد اگر از تبليغ كليكي در گوگل استفاده كنيد امكان بازديد از وب سايت شما بسيار افزايش مي‌يابد و در نتيجه مي‌تواند به افزايش ميزان فروش شما نيز منجر شود.

سئو بهتر است يا تبليغ كليكي در گوگل؟

تبليغات كليكي گوگل تنها راه افزايش بازديد از وب سايت نيست، همه‌ي وب سايت‌ها با رعايت اصول سئو سعي مي‌كنند به رتبه‌هاي برتر گوگل دست يابند. هدف از سئو و تبليغ كليكي در گوگل افزايش بازديد از وب سايت است اما اين دو روش تفاوت‌هايي نيز دارند. برخي از اين تفاوت‌ها به شرح زير هستند:

 • شما به ازاي كاربراني كه با سئو به وب سايت شما هدايت مي‌شوند، هزينه‌اي پرداخت نمي‌كنيد اما به ازاي هر كليك كاربران در تبليغات گوگل بايد هزينه‌اي پرداخت كنيد.
 • در تبليغات گوگل مي‌توانيد با استفاده از كليد واژه‌هاي بيشتري در معرض ديد كاربران قرار بگيرد اما در سئوي وب سايت تمركز شما بايد بر كلمات كليدي محدودي باشد تا بتوانيد نتايج بهتري بگيريد.
 • با استفاده از تبليغات گوگل مي‌توانيد سريع در ميان رتبه‌هاي برتر مشاهده شويد اما قرار گرفتن در رتبه‌هاي برتر گوگل با استفاده از سئو، فرآيند زمان‌بري است.
 • محاسبه‌ي ميزان تاثيري كه تبليغات گوگل بر بازديد وب سايت شما دارد نسبت به سنجش ميزان تاثير سئو بر بازديد از وب سايت‌تان، ساده‌تر است.

 

سئو و تبليغ در گوگل بايد همزمان مورد استفاده قرار گيرند تا بهترين نتيجه حاصل شود.

گوگل ادوردز (Google AdWords)

گوگل ادوردز يك سيستم بازاريابي اينترنتي متعلق به شركت گوگل است. شركت گوگل اين سيستم را در اختيار كاربران قرار داده است تا بتوانند با انتخاب كلمات كليدي كه كاربران آن را  از طريق آن بتوانند تبليغات مربوط به محصولات يا خدمات خود را در موتورهاي جستجوي‌ گوگل به نمايش بگذراند. در اين پلت‌فرم شما بايد كلمات كليدي قدرتمندي را پيدا كنيد و به گوگل معرفي كنيد و متناسب با كلمه‌ي كليدي، هزينه‌اي پرداخت خواهيد كرد.

براي راه‌اندازي كمپين تبليغاتي در گوگل بايد يك حساب كاربري در گوگل ادز ايجاد كنيد. عضويت در اين سايت رايگان است و شما فقط به ازاي هر كليك بر تبليغات خود مبلغي را به گوگل بايد بپردازيد. (در هنگام راه‌اندازي اكانت حتما اين نام مجاز نمي باشد خود را فعال كنيد).

گوگل ادوردز

تعرفه‌ تبليغات كليكي گوگل

تعرفه تبليغات كليكي گوگل در كسب و كارهاي مختلف متفاوت است؛ توجه به اين نكته ضروري است كه حتي در يك صنعت خاص نيز اين تعرفه‌ها يكسان نخواهد بود و عوامل مختلفي بر تعرفه‌ي تبليغات كليكي گوگل اثر مي‌گذارد. از جمله عواملي كه بر تعرفه‌ي اين تبليغات اثرگذار است مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

 • بالا بودن ميزان رقابت براي يك كلمه‌ي كليدي خاص بر هزينه‌ي تبليغات اثر مي‌گذارد.
 • تعداد رقبا يكي ديگر از عواملي است كه بر تعرفه‌ي تبليغ كليكي در گوگل موثر است.
 • هزينه‌ي پرداختي براي تبليغات، بستگي به قيمت پيشنهادي رقباي شما خواهد داشت. در واقع نوعي مزايده شكل مي‌گيرد و كساني كه نرخ‌هاي بالاتري پيشنهاد دهند جايگاه برتر را در گوگل پيدا كند.

 

صرفا راه اندازي يك كمپين تبليغاتي در گوگل نمي‌تواند به افزايش فروش شما منجر شود، نكات بسياري بايد براي راه‌اندازي يك كمپين تبليغاتي بايد مورد توجه قرار گيرد تا بهترين نتيجه حاصل شود. براي كسب نتيجه‌ي بهتر از تبليغ كليكي در گوگل بهتر است با متخصصان در اين حوزه مشورت كنيد.

تعرفه تبليغات كليكي در گوگل

تبليغات كليكي گوگل چگونه به كسب و كارها كمك مي‌كند؟

برخي از صاحبان كسب و كارها تصور مي‌كنند كه استفاده از تبليغ كليكي در گوگل نمي‌تواند به موفقيت كسب و كار آن‌ها كمك كند، برخي نيز ممكن است در يك كمپين تبليغاتي بازدهي مورد نظر را كسب نكرده باشند و نسبت به اين نوع تبليغات نگاه مثبتي نداشته باشند؛ اما از نظر ما اين نوع تبليغات در صورتيكه هدفمند باشد و زير نظر متخصصان ديجيتال ماركتينگ انجام مي‌شود مي‌تواند به رونق كسب و كار شما كند. در زير به برخي از مزاياي استفاده از اين تبليغات اشاره مي‌كنيم:

 • روزانه افراد زيادي در سراسر دنيا از گوگل استفاده مي‌كنند، شما مي‌توانيد از پتانسيل موجود در اين فضا به نفع خود استفاده كنيد.
 • اين نوع تبليغات مقرون به صرفه هستند، كاربراني كه از اين طريق به وب سايت شما هدايت مي‌شوند حتما به منظور خريد كالا يا خدمات شما وارد سايت شده‌اند و در صورتيكه خريد صورت گيرد شما چندين برابر هزينه‌اي كه براي هر كليك پرداخت مي‌كنيد، درآمد كسب مي‌كنيد.
 • همانطور كه قبلا گفته شد شما در اين نوع تبليغات مي‌تواند خيلي سريع ميزان بازديد از وب سايت خود را افزايش دهيد.
 • اين نوع تبليغات را مي‌توانيد به زبان فارسي و انگليسي انجام دهيد. مثلا اگر در صنعت توريسم فعال هستيد راه‌اندازي كمپين به زبان فارسي و انگليسي باعث مي‌شود كه همزمان مخاطبان خود را در نقاط مختلف دنيا هدف قرار دهيد.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۲:۱۰ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

محتواي سبز 2يك درخت هلو را تصور كنيد كه در همه فصل‌هاي سال سبز باشد و ميوه بدهد! جذاب نيست؟ هر وقت دلتان هلو بخواهد سري به اين درخت ميزنيد و ميوه مي‌چينيد و نوش جان مي‌كنيد؛ ديگر لازم نيست تا تابستان سال بعد صبر كنيد. هميشه سبز، هميشه پربار و هميشه قابل استفاده!

محتواي سبز هم مثل همان درخت است كه هر وقت دلتان بخواهد مي‌توانيد به سراغش برويد چون هميشه برايتان موضوع تازه و بدردبخوري دارد!

بگذاريد بقيه‌اش را در ادامه بخوانيم كه تعريف محتواي سبز چيست، چرا مهم است و براي چه موضوعات و ايده‌هايي مي‌شود محتواي سبز توليد كرد.

اگر علاقمند به ورود در حوزه‌ي بازاريابي محتوا و استفاده از اين تكنيك عالي براي افزايش رونق در كسب‌وكارتان هستيد، حتماً اين مقاله را بخوانيد.

محتواي سبز چيست؟
محتواي سبز مثل درختي است كه در تمام فصل‌ها سبز مي‌ماند و با گذر زمان و تغيير فصل‌ها زرد و بي ثمر نمي‌شود؛ يعني اين محتوا در تمام زمان‌ها قابل استفاده و مفيد است؛ هيچ وقت قديمي و تاريخ ‌گذشته نمي‌شود و مطالعه‌ي آن در هر زماني مي‌تواند نيازي از كاربر را رفع كند يا به سؤالي از او پاسخ بدهد.

خب از اين تعريف مي‌فهميم كه اين نوع از محتوا تاريخ انقضا ندارد و با‌ گذشت زمان از ارزشش كم نمي‌شود؛ چون هميشه بدرد كاربران مي‌خورد و كاربران هميشه به دنبال آن هستند؛ پس توليد محتواي هميشه سبز، راز افزايش بازديد بسياري از وبلاگ‌ها است.

خب حالا با توجه به توضيحي كه داده شد، به نظر شما كداميك از محتواهاي زير را مي‌توان محتواي هميشه سبز دانست؟

قيمت طلا و سكه باز هم در بازار آزاد افزايش پيدا كرد
خودروي كوييك آر به‌تازگي به بازار عرضه شده است
 مشخصات فني يخچال سايدباي‌سايد سامسونگ را در اين مقاله مي‌خوانيد
قدمت سي‌وسه‌ پل به دوران صفويه برمي‌گردد و نام قديم آن الله ورديخان بوده است
خب اگر دقت كنيد، مي‌بينيد كه متن اول كاملاً وابسته به زمان است؛ بنابراين نمي‌توان آن را محتواي سبز دانست.

متن دوم نيز بستگي به تاريخ انتشار مطلب دارد. شايد به‌طور كلي‌تري بتوان گفت اخبار روز و مطالبي كه پيرامون خبرها و اتفاقات روز به‌صورت اطلاع‌رساني (و نه تحليل اخبار) مطرح مي‌شوند، محتواي سبز نيستند و با گذر زمان ديگر ارزشي ندارند.

اما مطلب سوم كه به مشخصات فني يك ماشين اشاره دارد، تا زماني كه اين ماشين در بازار حضور دارد، (يا حتي بعد از آن به‌صورت يك مطلب شامل اطلاعات) مي‌تواند براي خوانندگانش مفيد و ارزشمند باشد. بنابراين مي‌توان آن را تا حد زيادي محتواي سبز دانست.

مطلب چهارم نمونه‌ي بارزي از يك محتواي هميشه سبز است. هر زمان و هر كس كه بخواهد درباره‌ي قدمت سي و سه پل بداند، اين مطلب برايش مفيد خواهد بود. اين واقعيتي است كه خدشه‌دار نخواهد شد و در تمام زمان‌ها يكسان خواهد بود. به‌طور كلي مطالبي كه درباره‌ي وقايع تاريخي و آثار قديمي توليد مي‌شوند، محتواي هميشه سبز محسوب مي‌شوند.

محتواي هميشه سبز

محتواي سبز بهتر است يا رنگ‌هاي ديگر؟
ما نمي‌توانيم ميان محتواي سبز و محتواي غير سبز، ارزش‌گذاري كنيم و بگوييم كدام بهتر است. اگر با ديد كلي به آن نگاه كنيم، هر كدام از اين نوع محتواها اهميت ويژه‌ي خود را دارند و به‌جاي خودشان باعث رشد بازديدكنندگان مي‌شوند؛ اما اين كه كدام يك بيشتر براي شما مهم است كاملاً بستگي به نوع كسب‌وكارتان دارد و زمينه‌ي فعاليت وب‌سايت شما دارد.

مثلاً وب‌سايت‌هاي خبري كه اخبار و وقايع روز را به اطلاع مردم مي‌رسانند، ارزششان به داغ بودن خبرها و سريع پخش كردن اخبار است، نه توليد محتواي سبز؛ پس نمي‌توانيم از چنين سايتي انتظار توليد محتواي سبز داشته باشيم. چرا كه براي اين وب‌سايت، توليد محتوا يعني توليد خبرهاي تازه و محتواي سبز برايش زياد سودي نخواهد داشت.

محتواي هميشه سبز5
اما اگر قصد داريد وبلاگ يا سايتي داشته باشيد كه مطالب آن هميشه و در تمام زمان‌ها براي كاربرانش مفيد و اثرگذار باشد، (براي مثال وبلاگي درباره‌ي سبك زندگي بهتر) مي‌توانيد به توليد محتواي هميشه سبز روي بياوريد. كسب‌وكار شما در هر حوزه‌اي كه باشد، يك‌سري موضوعات مرتبط با آن وجود دارد كه مي‌توان پيرامون آن‌ها محتواي هميشه سبز توليد كرد.

بگذاريد مثالي بزنيم. فرض كنيد وب‌سايت شما درباره‌ي شبكه‌هاي اجتماعي است، مقاله‌اي تحت عنوان «بهترين شبكه‌هاي اجتماعي براي كسب‌وكار شما» به‌عنوان يك محتواي سبز هوشمندانه مي‌تواند ترافيك زيادي را به وب‌سايتتان بياورد. چون اين موضوعي است كه مخاطبان هميشه در جستجوي آن هستند و وابسته به زمان نيست.

چرا بايد از تبليغات پيامكي استفاده كنيم؟حتما بخوانيد: چرا بايد از تبليغات پيامكي استفاده كنيم؟
به‌عنوان يك مثال ديگر مي‌توانيم فرض كنيم كه وب‌سايتي فروشگاهي براي فروش لباس‌هاي زمستانه داريم. در اين‌صورت علاوه بر اطلاع‌رساني تخفيف‌ها و جشنواره‌ها، سبد محتوايي اين فروشگاه را به محتواهاي سبزي نظير «چطور كلاه زمستاني مناسب خود را انتخاب كنيم؟» يا مثلاً «بهترين جنس و كيفيت براي چكمه چيست؟» مجهز مي‌كنيم تا كاربران بيشتري در طول زمان به سايتمان مراجعه كنند. محتواي پيرامون اين موضوعات، مطالبي هستند كه همواره براي كاربران مفيد خواهند بود.

حالا تعريف دقيق‌تري از محتواي سبز را مي‌توانيم اينطور بيان كنيم:

محتواي هميشه سبز (محتواي سبز) تاريخ انقضا ندارد و به مرور زمان قديمي نمي‌شود. اين محتوا درباره‌ي موضوعاتي است كه فارغ از اخبار روز يا فصل‌هاي سال، هميشه خوانندگان را درگير خود مي‌كند. نام محتواي سبز از evergreen به معني درختي كه برگ‌هاي آن در تمام فصول سال سبز مي‌ماند، گرفته شده است.

تفاوت ميان موضوع سبز و محتواي سبز چيست؟
تمايزي كه بسياري از اوقات از ديد مقالات درباره‌ي محتواي سبز پنهان مي‌ماند، تمايز بين محتواي سبز و موضوع سبز است.

ممكن است بعضي از موضوعات هميشه سبز باشند، اما نتوانيم درباره‌ي آن‌ها محتواي سبز توليد كنيم. متن دوم را در اول مقاله يادتان هست؟ قيمت طلا و سكه! اين موضوع هميشه سبز است چون هر روز توسط كاربران و مردم سرچ مي‌شود ولي محتواي آن بايد لحظه‌ به لحظه آپديت شود!

يا كسي كه طرفدار هميشگي مسابقات بسكتبال است، موضوع «نتايج مسابقات بسكتبال» براي او هميشه جذابيت دارد؛ اين يك موضوع سبز است. اما محتوايي كه در اين موضوع قرار مي‌گيرد، هميشه سبز نيست. نتايج مسابقات، بستگي به زمان اجراي مسابقه و زمان اتمام آن دارد و مرتب به‌روزرساني مي‌شود. تفاوت محتواي سبز و موضوع سبز را با اين مثال مي‌توان مدنظر قرار داد.

موضوع سبز يا محتواي سبز؟بعضي از موضوعات سبز ديگر عبارتند از:

طرز تهيه يك غذاي خاص، مشخصات كلي يك ماشين، معرفي يك كتاب، اطلاعاتي درباره‌ي يك بيماري و …. البته اينجا محتوايي كه درباره‌ي هركدام از موضوعات بيان شده، تهيه مي‌شوند هم سبز هستند. طرز تهيه‌ي يك غذا را هميشه مي‌توان استفاده كرد. يا مطلب معرفي كتاب، هميشه خواندني و مورد نياز خوانندگان است. بيماري‌ها ممكن است در طول زمان ريشه‌كن شوند و ازبين بروند، اما به‌دليل بازه زماني طولاني كه انسان‌ها با بيماري‌هاي مختلف درگير هستند، مي‌توان تا حد زيادي اين نوع محتوا را نيز سبز دانست.

محتواي كمي سبز يا محتواي هميشه سبز
بياييد فلش بك بزنيم به اول مقاله و مطلب سوم و چهارم را دوباره بخوانيد! گفتيم كه سومي تا وقتي كه آن نوع از ماشين وجود دارد هم سبز است و چهارمي هميشه سبز است. از اين داستان چه نتيجه‌اي مي‌گيريد؟

وقتي بيشتر به عمق مطلب فكر مي‌كنيم مي‌بينيم كه محتواهاي سبز هم مثل مداد رنگي سبز كم‌رنگ و پررنگ دارند. بعضي‌هايشان كمتر سبزند و بعضي ديگر هميشه سبز مي‌مانند؛ شايد بهتر باشد كه آن‌ها را در يك طيف در نظر بگيريم كه ابتداي طيف محتواهاييي چندسالي حداقل نيازي به تغيير ندارند و انتهاي طيف محتواهاي هميشه سبز و ماندگار قرار مي‌گيرد كه در هر زماني مفيد است و هيچ تاريخ پاياني ندارد.

سبز بودن محتوامثال‌هايي براي تفاوت محتواي سبز و هميشه سبز:

به‌طور مثال داده‌هاي تاريخي كه درباره‌ي گذشته‌ي زندگي و جهان داده مي‌شود، محتواهاي هميشه سبز محسوب مي‌شوند. چون مطالبي هستند كه قبلاً رخ داده‌اند و ديگر تغيير نمي‌كنند و انسان هر وقت بخواهد راجع به آن بخواند، محتوا همان است.

براي اينكه تفاوت محتواي هميشه سبز و محتواي سبز روشن‌تر شود، به برخي محتواهاي آموزشي اشاره مي‌كنم. به‌عنوان مثال آموزش كار با فلاپي ديسك، در يك بازه‌ي زماني نسبتاً طولاني محتواي سبز محسوب مي‌شد، اما حالا با جايگزين‌شدن فناوري‌هاي جديدتر، اين آموزش ديگر براي كسي مفيد نيست و تاريخ انقضايش سر رسيده است.

اگر فكر مي‌كنيد مي‌توانيد پيرامون موضوع كسب‌وكارتان محتواي هميشه سبز توليد كنيد، همين الان دست‌به‌كار شويد. لازم نيست تمام مقالات و محتواهاي شما هميشه سبز باشند، اما شايد بهترين كار اين باشد كه در تقويم محتواي خود برنامه‌اي براي توليد محتواي سبز داشته باشيد  و هراز گاهي محتواي سبزي متناسب با كسب‌وكارتان توليد و روي وب‌سايتتان منتشر كنيد.

مثلاً اگر در زمينه‌ي فروش لوازم آرايشي بهداشتي و مراقبت از پوست و مو فعاليت مي‌كنيد، يكي از محتواهاي هميشه سبز مي‌تواند مطلبي درباره‌ي سلامتي پوست باشد. موضوعات سبزي كه در اين زمينه مي‌توانيد به آن‌ها توجه كنيد، عبارتند از:

حفظ سلامت پوست، مراقبت از مو، شناخت آسيب‌هاي پوستي، رفع مشكل خشكي مو و …

اين‌ها مطالب و موضوعاتي هستند كه هميشه براي كاربران و مشتريانتان مفيد خواهند بود و هر زماني با جستجو در گوگل ممكن است به مطلب شما برسند. مراقبت از پوست موضوعي است كه همه ساله و در تمام فصل‌ها در گوگل جستجو مي‌شود. اما در مقابل، اتفاقاتي كه خبر آن‌ها در همان لحظه پخش مي‌شود، (مانند اعلام تخفيف‌هاي زمستاني) بعد از گذشت زمان ديگر كاربردي ندارند.

۳ دليل براي اهميت محتواي سبز
آيا به اين فكر كرده‌ايد كه اصلاً چرا محتواي سبز مهم است؟ و چرا بايد آن را روي وب‌سايت يا وبلاگتان داشته باشيد؟ به ۳ نكته از موارد اهميت محتواي سبز توجه كنيد:

بررسي و تحليل عملكرد محتوا و گزارش گيري از آنحتما بخوانيد: بررسي و تحليل عملكرد محتوا و گزارش گيري از آن
۱. با محتواي سبز، هميشه شانس به‌دست آوردن كاربران جديد را خواهيد داشت.

جذب كاربر با محتواي هميشه سبزمحتواي هميشه سبز روي وب‌سايت شما مي‌تواند در طول ساليان، باعث جذب كاربران جديد بشود. شما نيازي نداريد كه مرتب اين محتوا را به‌روز كنيد يا در آن دست ببريد. بودن محتواي سبز روي وبلاگتان، همواره آن را فعال و در تعامل با كاربر نگه مي‌دارد. البته بايد دقت كنيد كه محتواي سبز بايد محتواي جذاب و ارزشمندي باشد.

۲. مي‌توانيد درباره‌ي موضوعي خاص، در صدر نتايج گوگل قرار بگيريد.

اگر براي توليد محتواي سبز در سايتتان زمان كافي بگذاريد، كاربر هميشه شما را انتخاب مي‌كند؛ گوگل هم اين داستان را متوجه مي‌شود و كم كم به شما اعتماد مي‌كند و رتبه شما را افزايش مي‌دهد. چون هر روز كاربران بيشتري به محتواي سبز شما مراجعه و آن را مطالعه مي‌كنند. اين نوع محتوا براي وب‌سايت شما بازديد‌هاي دائمي و ماندگار به‌همراه دارد. حتي مي‌تواند تا سال‌ها بازديدتان را بالا نگه دارد و لينك وب‌سايتتان را به صفحه اول گوگل بياورد.

۳. احتمال لينك دادن به مطلب محتواي سبز بسيار بالاست.

از آنجايي كه محتواي هميشه سبز، عمر طولاني دارد و در طول زمان ارزش آن كم نمي‌شود، احتمال اينكه سايت‌هاي ديگر و ساير وبلاگ‌نويسان به شما لينك بدهند، بسيار زياد مي‌شود. ممكن است مطلب سبزتان آن‌قدر از نظر محتوايي ارزشمند باشد كه به‌صورت يك مرجع در لينك‌دهي ساير مطالب در ديگر وب‌لاگ‌ها و وب‌سايت‌ها مورد توجه قرار بگيرد. اين خاصيت يك محتواي سبز است. به اين ترتيب بازديدهاي بيشتري دريافت خواهيد كرد.

از آن سبزهاي خوشرنگ باشيد!
محتواهاي شما قرار است هميشه خوانده شود و ساليان سال استفاده شود، بنابراين براي توليد آن‌ها بايد وقت و انرژي كافي بگذاريد تا از جذابيت لازم برخوردار باشد و از نظر سئو و اصول نگارشي در كيفيت بالايي قرار بگيرد. اگر موضوع و محتوايتان سبز است، همان ابتداي كار طوري بنويسيد كه نخواهد دوباره برگرديد و كيفيتش را تغيير دهيد؛ بگذاريد براي خودش ريشه كند و ثمره بدهد و نياز به هرس كردن و اصلاح متني نداشته باشد!

ايده‌هايي براي توليد محتواي سبز
خب رسيديم به اينكه حالا چه محتوايي توليد كنيم كه هميشه سبز باشد؟

تا اينجا كلي راجه به سرسبزي محتوا صحبت كرديم و كلي مثال زديم؛ فكر كنم ديگر دستتان آمده كه چه بنويسيد تا هميشه سبز و خواندني باشد؛ اما چند ايده هم به شما مي‌دهيم كه راهنماي كارتان باشد و از اين‌ها هم استفاده كنيد.

چند تا از ايده‌هايي كه در خصوص توليد محتواي سبز مي‌توانيم به آن‌ها اشاره كنيم، عبارتند از:

 راهنماي استفاده از يك وسيله‌ي خاص (مانند جاروبرقي يا آبميوه‌گيري يا يك دستگاه ديجيتال)
يكي از ايده‌هاي توليد محتواي سبز مي‌تواند راهنماي كار با يك وسيله‌ي خاص باشد. راهنماها يا manuals محتواهاي هميشه سبزي هستند كه همواره به وجودشان نياز است. هر وسيله‌اي كه داشته باشيد و كار با آن را ندانيد، نمي‌تواند چندان برايتان مفيد واقع شود. شما نياز داريد كه روش كار با وسيله را بدانيد و با كمك راهنماي استفاده مي‌توانيد از تمام مزاياي وسيله مورد نظرتان و همينطور تمام قسمت‌هاي آن آگاه شويد.

 پست‌هاي آموزشي
هرگونه آموزش در مورد مطلب خاصي كه به كسب‌وكارتان مرتبط باشد، محتواي سبز محسوب مي‌شود. اين‌گونه محتواها همواره مورد نياز مخاطبين هستند.

مقاله‌هاي تاريخي
تاريخ آن چيزي است كه در گذشته رخ داده و تمام شده و تغييري نخواهد كرد. بنابراين هرگونه محتوايي كه درباره‌ي گذشته و وقايع مربوط به آن تهيه مي‌شود، محتواي هميشه سبز است.

 سؤالات رايج يا راه حل‌ها
حتماً درباره‌ي كسب‌وكارتان از سوي مشتريان سؤالاتي پرسيده مي‌شود كه اين سؤالات در طول زمان بارها تكرار مي‌شوند. شما مي‌توانيد با كمك اين سؤالات و در پاسخ به آن‌ها محتواي سبز توليد و در وب‌سايتتان منتشر كنيد.

فارغ از اينكه نوع كسب‌وكار شما چيست، مي‌توانيد با توليد محتوا پيرامون كلمه‌هاي كليدي پراهميت در كسب‌وكارتان به محتواي سبز دست پيدا كنيد و از آن براي بازديد و تعاملي پايدار با كاربران وب‌سايتتان استفاده كنيد. محتواي سبز همان‌طور كه از اسمش پيداست، هيچ‌گاه بي‌اهميت و بي‌استفاده نمي‌شود و در طول زمان به افزايش رتبه سايت شما در گوگل كمك مي‌كند. همچنين اعتماد مخاطبانتان را جلب مي‌كند و مي‌تواند مشتريان وفادار برايتان بسازد.

محتواي سبز توليد كنيم؟سبز سبزم ريشه دارم...
در اين مطلب تلاش كرديم شما را با انواع محتواي سبز آشنا كنيم و اهميت آن را توضيح دهيم. همچنين ايده‌هايي در اختيارتان قرار داديم تا با كمك آن بتوانيد محتواي سبز توليد كنيد. فكر مي‌كنيد تا چه حد قانع شديد كه به محتواي سبز روي بياوريد و از آن براي رونق و افزايش فروش در كسب‌وكارتان بهره بگيريد؟ آيا تجربه‌اي از توليد محتواي سبز داشته‌ايد؟

خوشحال مي‌شويم نظراتتان را در كامنت‌ها بخوانيم و از تجربه شما استفاده كنيم.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: بازاريابي محتوا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۷:۵۰ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.