بريم ببينيم اگر بخواهيم بريم سفر لازمه طبق مقاله سايت مگ روز از بهترين مجري  تور ايرانگردي رزرو سفر داخل ايران داشته باشيم؟ آيا اين مقاله براي ما مفيد است؟

سفر كردن يكي از كارهايي است كه اگر در زندگي تجربش كنيم محاله كه به يكبار ختم بشه. چون انقدر لذت و تفريح و تنوع در روزمرگي زندگي هر كدوم از ما ايجاد ميكنه كه دوست داريم تكرارش كنيم.

نكته جالب اين قضيه اينجاست كه هر سليقه و طرز فكري هم داشته باشيم شامل اين حس تكرار ميشود. مثلا ممكنه ما دوست داشته باشيم كه سفر ايرانگردي داشته باشيم كه معروفه به تور ايرانگردي. مناسب كسانيكه دوست دارند داخل كشور خودمون مسافرت كنند و شهرهاي مختلف را ببينند و با زبان خودمان سفر كنند.

بعضي ها هم دوست دارند فراتر از مرزهاي خودمان بروند و جاهاي ديدني كشورهاي مختلف رو از نزديك ببينند و با فرهنگهاي جديد آشنا بشوند و شايد تفريحاتي متفاوت از كشور ايران را طالب باشند.

اينجاست كه ميگويم براي هر طيف سليقه و طرز فكري، مسافرت رفتن يكي از گزينه هاي تكرار شدني و مطلوب است كه خوبه همه ما تجربش كنيم. تنها چيزي كه براي اين تجربه مطلوب مورد نياز است رزرو وسيله حمل و نقل و يك جاي خوب و تميز براي اقامت است. اگر هم بخواهيم لارژ تر و حرفه اي تر سفر كنيم رزرو گشت هاي متنوع براي ديدن از مكانهاي ديدني هم بايد به اين ليست اضافه كنيم.

فكر كردن بهش هم هيجان انگيزه چه برسه به انجام دادنش!

چطوري بريم مسافرت داخل ايران؟

خوب اگه آماده شديم بريم سفر چه كارهايي بايد انجام بدهيم؟ سوال خوب و بجايي است. همانطور كه گفتم براي سفر بايد وسليه حمل و نقل و هتل و كلي چيزهاي ديگه رو تدارك ديد. كه اگر وارد نباشيم ممكنه سفر ايرانگرديمون خيلي خوشايند نشه و كامل خوش نگذره.

به همين علت پيشنهاد ميكنم كه حتما با يك آژانس مسافرتي كه مجري سفر است مشورت كنيد و با همفكري از خدماتشان استفاده كنيد تا سفر كامل و بدون دغدغه اي را تجربه كنيد همانطور كه در سايت تريپ ادوايزر هم آمده است. بهرحال تجربه آنها خيلي بيشتر از هر كدام از ما ها است.

كدوم آژانس مسافرتي؟

اينهم يه سوال خوب ديگه. در بين اين همه آژانسهاي گردشگري و حجم زياد تبليغات كدام را بايد انتخاب كنيم؟

در اين مطلب ميخواهيم به معرفي چند شهر ديدني و توريستي ايران صحبت كنيم و يك آژانس تور مسافرتي را به شما معرفي كنيم كه مطمئنا با تجربه و تبحري كه در اجراي تورهاي مسافرتي داخلي و تور تركيبي ايران گردي دارند، لذت مسافرت شما را تضمين ميكنند.

طي تحقيقات انجام شده كه در آژانسهاي ايران و تهران انجام شد، آژانس مسافرتي فارا گشت كوروش كبير كه به اختصار به آن فارا گشت ميگوييم، يكي از مجري هاي اصلي تورهاي ايرانگردي بصورت هر شهر جداگانه يا تركيبي چند شهر است كه سالهاي زيادي به اجراي كامل اين تورها مشغول است و شكر خدا درصد بالايي از رضايت مسافرين را جلب كرده است و به نوعي متخصص تورهاي ايران گردي يا همان داخلي ميباشد.

شهرهاي مختلف براي سفر ايرانگردي

در ادامه ده تا از شهرهاي خوب كشورمون كه بسيار ديدني و جذاب هستند و توسط فارا گشت كوروش كبير قابليت اجرا دارند را اسم ميبريم؛ اين شهرها بصورت اختصاصي و جداگانه و يا تركيبي قابل اجرا هستند:

1- مشهد

مطمئنا يكي از شهرهايي كه در سفرهاي داخلي به ذهن همه ما ميرسد، سفر تور مشهد است كه فارا گشت بعنوان مجري اصلي اين تور بصورت هوايي (هواپيما) و زميني (قطار و اتوبوس) همه روزه اجرا دارد. مبدا اين تور ميتواند از تهران يا از هر شهري ديگري كه مدنظرتان است باشد.

تور مشهد فرصتي هست كه بري زيارت امام رضا؛ يادگاري از 14 معصوم كه به لطف خداوند بينهايت مهربون تو همين  مشهد خودمون جاي گرفته. البته اينهم بگويم كه زيارت فقط يكي از كارهايي است كه ميشود در اين سفر انجام داد. شما اگر با مسولين تور فارا گشت صحبت كنيد براي شما كلي برنامه هاي تفريحي و گردشگري هيجان انگيز رزرو ميكنند مثل پارك هاي آبي مشهد كه خودش كل روز رو پر ميكنه، برنامه هاي گشت شانديز و طرقبه، ديدار از باغ گياه شناسي و پارك ملي مشهد هم كه اضافه كني كاملتر ميشه و البته برنامه گشت ويژه توس و ديدار از مقبره فردوسي كه با شاهنامه اش زبانزد خاص و عام است.

2-شيراز

درباره شيراز بنظرتون لازمه چيزي بگم؟ شهري كه در بين كل كشورهاي جهان نيز طالب و توريست دارد چه برسه به مردم كشور خودمون. تور شيراز با فارا گشت كامل شده است، سه گشت روزانه كامل دارد كه تقريبا ميشود گفت 18 جاي ديدني شيراز را براي مسافران برنامه ريزي كرده است.

شيراز از آن دسته شهرهايي است كه هر طيف سليقه رو كامل پوشش ميده، كساني كه اهل زيارت هستند حرم شاهچراغ را دارند، كساني كه اهل طبيعيت هستند كلي باغ مصفا منتظرشان است مثل نارنجستان، جهان نما، ارم و كلي جاي با صفاي ديگه، اگر هم به تاريخ تمدن و فرهنگ كشورمون علاقه داشته باشيد، مجموعه پاسارگاد و مقبره كوروش و تخت جمشيد و نقش رستم شما را به اعماق تاريخ با شكوه ايران ميبرد. در آخر هم اگر اهل شعر و شاعري باشيد آرامگاه حافظ و سعدي شما را به مطلوبتان ميرسانند. جالب اينجاست همه اينها جزو تور ايرانگردي و شيراز گردي فارا گشت گنجانده شده تا سفر شيراز كاملترين مسافرت در ايران باشد.

3-چابهار

يكي از ديدني ترين سفرها داخل ايران همين شهر چابهار است، شهري كه يكطرفش جاذبه هاي طبيعي ديدني و يك طرف ديگرش دريا، دريايي كه با آبهاي آزاد راه دارد. تور چابهار فارا گشت مثال نزدنيه چون بعد از كلي تجربه و برنامه ريزي سفر در اين منطقه با بهترين تور ليدرهاي محلي گشتهاي متفاوت و اختصاصي را اجرا ميكند.

براي نمونه ميشه از كوههاي مريخي يا همان مينياتوري اسم برد كه انگار در كره مريخ را ميروي، تالاب ليپار كه رنگ صورتيش براي همه جاي سوال دارد كه چرا اين رنگي است. كوه گل افشان در گوشه ديگري از چابهار قرار گرفته تا چيزي را ببينيد كه در هيچ شهري از ايران نظيرش نيست و در كنار همه اينها به روستاي درك بايد اشاره كنم كه كوير مستقيم به دريا ميرسد. منظره اي متفاوت و ويژه كه فارا گشت با تور ارزان براي مسافران چابهار تدارك ديده.

4-يزد

واي شهري زيبا و گرم در دل كوير ولي با صفا، نمونه اين سبك از گردشگري در دنيا بسيار كم نظير است. تور يزد فارا گشت شما را به دل كويري با صفا ميبرد كه هيچوقت احساس خستگي و تشنگي نخواهيد كرد. ديدني هايي را براي شما تدارك ديده است كه از دل تاريخ ايران با چك چك و پير سبز شروع ميشه تا به مسجد جامع و بازار سنتي و ميدان امير چخماق ميبرد. بعد از يه استراحت آماده ميكند شما را به ميبد ببرد شهري كه يخچال طبيعي در دل كوير را در خود جاي داده است.

5-قشم

جزيره اي معروف به عجايب هفتگانه، تور قشم فارا گشت شما را به دل جزيره اي ميبرد كه ديدنيهاي بكر و طبيعي شما را مبهوت ميكند. اگر تاكنون به اين جزيره سفر نكرده‌اي؛ توصيه مي‌كنيم كه حتماً يكي از برنامه‌هاي سفر خود را به بازديد از تور قشم از تهران و يا ساير شهرهاي ايران اختصاص دهي. و در آن علاوه بر سياحت طبيعت زيبا و اماكن تاريخي، به خريد كالاها و اجناس مورد نظر خود بپردازي و در كنارش از برنامه گشت هاي رايگان جاهاي ديدني قشم با فارا گشت رو تجربه كني، تورهايي با هواپيما و يا قطار طبق سليقه اي كه داريد.

6-كيش

واقعا ميشود گفت مجري مستقيم تور كيش فارا گشت است، چندين سال تجربه در گارانتي بهترين هتلها در كنار چارتر پروازهاي پهن پيكر دارد تا مسافران با ارزانترين قيمت و با كيفيت ترين خدمات سفر كيش را تجربه كنند.

جزيره اي زيبا و مدرن معروف به مروايد خليج فارس، پر از تنوع و لذت و تفريح كه مطمئنا دلت نميخواهد حالا حالاها برگردي خونه. گردشگري كيش شامل دو جاذبه تاريخي و تفريحي مي‌باشد. اين جزيره كيش جداي از تمامي جاهاي ديدني توريستي و تاريخي و تفريحات دريايي فوق العاده مفرح، داراي يك آرامش خاصي ميباشد.

7-سرعين

تا اينجا هر شهري رو اسم برديم جاهايي مختص افرادي بود كه گرما را دوست دارند، اما اگر اهل سفر خنك و خوش آب و هوا هستي حتما تور سرعين فارا گشت را رزرو كن. اولا دو گشت كامل سرعين گردي و اردبيل گردي دارند. دوما با قراردادي كه با هتلهاي سرعين دارد ميتواند بهترين تور سرعين را براي شما اجرا كنند.

8-تبريز

تقريبا نزديك همانجا ميتوانيم به شهر زيبا و اولين هاي ايران برسيم. با تور تبريز فارا گشت كه انقدر گشت از جاهاي ديدني دارد كه بعيد ميدونم سفري كمتر از 4 روز بتواند شما را راضي كند.

شهر تبريز جاهاي ديدني زياد دارد و در كنارش غذاهاي محلي خوشمزه كه نظيرش در شهرتان كم خواهد بود. گشتهاي ويژه بيرون از تبريز مثل كندوان كه فارا گشت يك روز را به ديدار از آن اختصاص داده است بهمراه اقامت در هتل صخره اي كندوان كه تجربه فراموش نشدني براي شما خواهد شد. اروميه، ارس و جلفا گردي هم به اين ليست اضافه كنيد تا در انتخاب اين تور ايرانگردي ويژه شك نكنيد.

9-كرمان

باز بريم به يه جاي گرم ولي مطبوع، تور كرمان فارا گشت را در ليست سفرهاي داخليتان بگذاريد چون دو سورپرايز ويژه دارند. يكيش ديدار از اماكن تفريحي داخل كرمن است و دوميش گشت ويژه باغ شاهزاده ماهان كه اگه نروي حسرتش را خواهي خورد.

باغي بسيار مصفا با فواره هاي آب خنك در دل كوير، واقعا بعنوان يك شاهكار گردشگري ميشود ازش اسم برد.

10-اصفهان

نصف جهان در يك شهر، بله تور اصفهان فارا گشت يكي از ديدني ترين شهرهاي دنيا. دو روز گشت ويژه از ديدنيهاي اصفهان هديه به شما است كه از عالي قاپو، سي و سه پل، ميدان نقش جهان، مسجد شيخ لطف اله و كليساي وانك گوشه اي از اين اصفهان گردي ويژه است.

از هزار سال پيش اين شهر پذيراي جهانگردان تور اصفهان با قطار يا تور اصفهان هوايي بوده كه فارا گشت مجري اصلي آن است و اهل سفرهاي بي شماري در قالب قيمت تور اصفهان ارزان را به خود جذب كرده است كه هر يك به زباني عظمت و زيبايي شهر و بناهاي آن را ستوده اند.

تور ايرانگردي ارزان و با كيفيت

بعد از خواندن اين مطلب تا به اينجا مطمئنا براي سفري فراموش نشدني و فوق العاده آماده شده ايد و وقتشه كه نسبت به تعطيلاتي كه براي خودتان در نظر ميگيريد زودتر اقدام به ثبت نام براي اين سفرهاي داخلي كه مختص شما تدارك ديده شده است، كنيد. براي اينكه قيمت ارزان همراه با خدمات كامل داشته باشيد ميتوانيد آژانس مسافرتي فارا گشت (https://faragasht.com) بعنوان تور ايرانگردي مجري اصلي انتخاب كنيد تا با مجوز رسمي از سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و سابقه چند ساله اجراي تورهاي تركيبي ايران گردي فوق العاده از تهران و يا از ساير شهرها كه با ياري خداوند بينهايت مهربان ميسر شده است؛ سفرهاي عالي در تورهاي مشهد، يزد، شيراز، اصفهان، قشم، كيش، چابهار، كرمان، سرعين، تبريز را با فارا گشت تجربه كنيد و سالهاي سال از آن خاطرات به نيكي ياد كنيد.

خوب خيلي جالب بود بنظر من. شما چه پيشنهادي داريد؟ آيا شهرهاي ديگري هم ميتوانيد به اين ليست اضافه كنيد يا هماين ها ميتونه برنامه سال شما را كامل پر كند تا در كنار خانواده مسافرتي فراموش نشدني داشته باشيد؟

آدرس آژانس مسافرتي فارا گشت: تهران، ميدان وليعصر، ابتداي خيابان كريمخان و شماره تلفن: 02188909296

منبع ها: magrooz.ir

tripadvisor.com

  faragasht.com


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۵:۴۶ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

تك تفكر اشتباه در كسب وكار ميتواند آن را رو به نابودي ببرد يا رو به سعادت و موفقيت ، تفكري وجود دارد كه كار ما نياز به معرفي ندارد و مشتريان و كاربران خود بايد به سمت كسب وكار ما بيايند ، اما اين يك تفكر اشتباه است و دنياي كسب وكار امروزه مملو از رقيب است.با ما در اين مقاله همراه باشيد. 

كار خود را شروع كنيد ، قطعا مردم متوجه كيفيت كار شما خواهند شد و به سمت شما مي آيند چنين تصوري شايد در گذشته محلي از اِعراب داشت، اما در بازار مملو از رقيب عصر حاضر و به‌خصوص در دنياي بازاريابي ديجيتال نمي‌تواند جايگاهي داشته باشد. در جهاني كه رقابت در هر عرصه‌اي كه فكرش را بكنيد در آن موج مي‌زند، بايد فعال باشيد و نه منفعل؛ و در جهان آنلاين اين يعني كه بايد استاد و قهرمان سئو باشيد.توليد و انتشار محتواي جذاب و كاربردي مي‌تواند بهترين قدم براي شروع باشد، اما كافي نيست؛ مردم براي استفاده از آن محتواي جذاب و كاربردي در وهله اول بايد بتوانند وب‌سايت شما را پيدا كنند؛ بنابراين بايد مسير را براي آن‌ها هموار كنيد و علائم مناسبي را در مسيرشان قرار بدهيد.

بك لينك

اين به‌اصطلاح راه‌سازي و هدايت در فضاي مجازي به «لينك»، لينك و بازهم لينك تعبير مي‌شود. به‌هرحال، لينك عملاً همان چيزي است كه مردم را از موتورهاي جستجو، سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي مختلف به سمت وب‌سايت شما هدايت مي‌كند و دقيقاً به همين دليل است كه هر گوشه از اينترنت، از وبلاگ‌ها گرفته تا پست‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي، مملو از لينك است. وجود اين لينك‌ها مزايا و منافع گوناگوني را براي وب‌سايت شما به ارمغان مي‌آورد، لذا در اين مطلب تلاش مي‌كنيم تا شما را با مفهوم چيزي به نام «بك لينك» و بك لينك سازي آشنا كنيم.ساير مقالات تخصصي بك لينك را در دسته آموزش ساخت بك لينك دنبال كنيد

قسمت اول : آشنايي بيشتر با بك لينك

به زبان ساده، هنگامي‌كه يك وب‌سايت به يك وب‌سايت ديگر لينك مي‌دهد، يك «بك لينك» ساخته شده است. به بك لينك، inbound link يا لينك «ورودي» هم گفته مي‌شود، زيرا باعث مي‌شود كه مردم «وارد» سايت شما شوند. External link يا لينك خارجي هم يكي ديگر از عناوين بك لينك است و وجه تسميه آن هدايت كاربران به «خارج» از وب‌سايتي است كه در آن حضور دارند. بك لينك يكي از عناصر مهم در سئو محسوب مي‌شود.

مثلاً به لينكي كه در آخرين جمله پاراگراف بالا به كلمه «سئو» اضافه كرده ايم توجه كنيد. اين يك لينك داخلي است، اما اگر همين لينك را به يك وبسايت معتبر ديگر مي‌داديم، در اينصورت گوگل اين لينك را به عنوان رأي اعتماد كارسازشو به سايت مزبور در نظر مي‌گرفت و هرچه تعداد چنين لينك هايي براي يك سايت بيشتر باشد، ارزش و اعتبار آن در نزد گوگل بيشتر مي‌شود. بايد توجه داشته باشيد كه «كيفيت» در اينجا حرف اول را مي‌زند و لذا همه لينك‌ها ارزش يكساني ندارند. درواقع، دريافت چند بك لينك باكيفيت از منابع مناسب از هزاران بك لينك از سمت وب‌سايت‌هاي اسپم بهتر است.

 

درواقع، دريافت چند بك لينك باكيفيت از منابع مناسب از هزاران بك لينك از سمت وب‌سايت‌هاي اسپم بهتر است.

چه چيزي كيفيت بك لينك را تعيين مي‌كند؟

به‌طوركلي، يك بك لينك باكيفيت داراي مشخصه‌هاي زير است:

لينك فالو (dofollow) باشد و نه nofollow؛
در ميان محتواي سايت منبع قرار داده شده باشد؛
انكر تكست (anchor text) يا متن لينك كاملاً طبيعي به نظر برسد.

چه سايتي براي گرفتن بك لينك مناسب است؟

وب‌سايتي كه:

با محتواي لينك مرتبط باشد؛
اعتبار بالايي داشته باشد.

تناسب و ارتباط بك لينك ها با يكديگر

منبعي كه از آن بك لينك مي‌گيريد به اندازه خود يك لينك اهميت دارد. درواقع، گوگل زرنگ‌تر شده و روزگار بك لينك گرفتن از وب‌سايت‌هاي بي‌ربط و نشستن به اين اميد كه جايگاه بهتري در نتايج جستجو كسب كنيد به سرآمده است. به عنوان نمونه، اگر در زمينه طراحي وب فعاليت مي‌كنيد، لينك مرتبط لينكي است كه از وب‌سايتي دريافت كرده‌ايد كه مضمون آن با طراحي وب و زيرساخت‌هاي آن همخواني دارد (مثلاً مباحث بازاريابي و فروش يا سئو) و نه وب‌سايتي كه موضوع آن چيزي مثل باغباني است. ارتباط لينك توسط متن لينك، محتواي متن اطراف لينك و ساير لينك‌هاي خارجي موجود در آن صفحه تعيين مي‌شود. با استفاده از لينك‌هاي مرتبط، نه‌تنها گوگل را خشنود مي‌كنيد، بلكه به دليل تناسب محتواي دو وب‌سايت لينك دهنده و گيرنده لينك، مشتريان بالقوه بهتر و مناسب‌تري را نيز به دست خواهيد آورد.

اعتبار سايت از پارامترهاي مهم و اساسي

با داغ‌تر شدن بازار رقابت، فقط داشتن لينك‌هاي مرتبط كفايت نمي‌كند، بلكه به داشتن بك لينك از وب‌سايت‌هاي بسيار معتبر يا وب‌سايت‌هايي نياز داريد كه گوگل به خاطر ارزش محتوا و لينك‌هايشان به آن‌ها اعتماد دارد.به‌عنوان‌مثال، شايد سايت‌هاي خبري مطرح زياد به كسب و كار شما ربطي پيدا نكنند، اما اگر از آن‌ها بك لينك بگيريد اعتبار بالايشان مي‌تواند به وب‌سايت شما هم سرايت كند.براي ارزيابي ارزش بك لينك هر وب‌سايت مي‌توانيد Domain Authority آن را در وب‌سايت Moz بررسي كنيد. Domain Authority شاخصي است كه توسط وب‌سايت مطرح Moz ابداع شده و بسته به تعداد و كيفيت لينك‌هاي هر وب‌سايت براي آن يك امتياز (از 1 تا 100) در نظر مي‌گيرد.

لينك‌هاي فالو و نوفالو كدام بهتر يا بدتر؟

بك لينك‌ها به طور پيش‌فرض «فالو» هستند، به اين معني كه از ديد گوگل ارزشمندند و مي‌توانند بر رتبه وب‌سايت اثر بگذارند. از طرف ديگر، لينك‌هاي «نوفالو» (nofollow) را داريم كه گوگل براي آن‌ها هيچ ارزشي قائل نيست.بك‌لينك‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي، نظرات وبلاگ‌ها و بك‌لينك‌هاي ويكي‌پديا همگي نوفالو هستند. به‌علاوه، گوگل صاحبان وب‌سايت‌ها را ملزم مي‌كند تا با افزودن تگ نوفالو (”rel=”nofollow) به لينك‌هاي اسپانسر شده يا پولي، همكاري تجاري خود را افشا كنند.

طبيعتاً ازآنجايي‌كه فقط لينك‌هاي فالو ارزش وب‌سايت منبع را به وب‌سايت لينك شده انتقال مي‌دهند، لذا براي بهبود سئوي وب‌سايت‌هاي خود بايد به دنبال گرفتن بك‌لينك‌هاي فالو باشيد. درعين‌حال، اينكه فقط لينك‌هاي فالو داشته باشيد مي‌تواند از ديد موتورهاي جستجو غيرطبيعي به نظر برسد. درواقع، لينك‌هاي نوفالو هم مي‌توانند به طور غيرمستقيم بر رتبه شما تأثير بگذارند.به‌عنوان‌مثال، يك بك لينك نوفالو از يك وب‌سايت پرمخاطب مي‌تواند روش خوبي براي معرفي وب‌سايتتان باشد. درواقع، بك‌لينك‌هاي نوفالوي مناسب مي‌توانند منبع ارزشمندي براي توليد ترافيك ارجاعي (Referral Traffic) باشند.

محل قرارگيري لينك كجاست؟

لينك‌هاي Contextual يا بافتي لينك‌هايي هستند كه در يك مقاله جاسازي مي‌شوند. ارزش سئوي اين لينك‌ها نسبت به لينك‌هاي فوتر يا نوار جانبي وب‌سايت به‌مراتب بيشتر است، زيرا خواننده علاقه‌مندي كه تمايل به كسب اطلاعات بيشتري دارد مي‌تواند به‌راحتي بر روي آن‌ها كليك كرده و از محتواي مشابه استفاده كند. اين به‌نوبه خود باعث كاهش بانس ريت (bounce rate) يا نرخ پرش مي‌شود و از ديد گوگل به معناي تناسب وب‌سايت شما با محتواست.

انكرتكست چيست و چرا بايد؟

انكرتكست همان كلمه يا عبارت قابل كليكي است كه براي لينك دادن از يك صفحه به صفحه ديگر مورد استفاده قرار گرفته است و مي‌تواند حاوي يكي از اين موارد باشد:

عين كلمه كليدي
كلمه كليدي به همراه متن ديگر
نام وب‌سايت (متن حاوي نام برند)
آدرس صفحه وب سايت مورد نظر
استفاده از عبارت هايي مثل (اينجا كليك كنيد)

ازآنجايي‌كه كلمات كليدي انكرتكست نشان‌دهنده موضوع صفحه لينك شده هستند، لذا اين پتانسيل را دارند كه تأثير قابل توجهي بر رتبه‌بندي شما داشته باشند. البته نكته مهمي كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه زياده‌روي و استفاده هميشگي از عين كلمه كليدي براي همه انكرتكست ها درست نيست؛ بلكه بايد كاري كنيد كه گوگل هيچ‌وقت با بررسي بك‌لينك‌هاي شما احساس نكند كه به دنبال سوءاستفاده هستيد. اما دقيقاً چقدر زياده‌روي محسوب مي‌شود؟ اگرچه هيچ قانون استانداردي در اين رابطه وجود ندارد، اما نمودار زير كه ميانگين استفاده از انواع انكرتكست را نشان مي‌دهد مي‌تواند معيار خوبي براي رعايت تعادل در اين زمينه باشد:

 

ازآنجايي‌كه كلمات كليدي انكرتكست نشان‌دهنده موضوع صفحه لينك شده هستند، لذا اين پتانسيل را دارند كه تأثير قابل توجهي بر رتبه‌بندي شما داشته باشند

قسمت دوم: آماده‌سازي سايت براي بك لينك

براي موفقيت در بك لينك سازي بايد از وب‌سايت خودتان شروع كنيد. اگر وب‌سايت شما كند باشد، جابجايي در آن آسان نباشد يا ايراد فني داشته باشد، تجربه مثبتي براي بازديدكننده رقم نخواهد خورد و با توجه به حساسيت گوگل به تجربه كاربران، رتبه مناسبي را در نتايج جستجو كسب نخواهيد كرد. به خاطر داشته باشيد كه بهترين تاكتيك‌هاي بك لينك سازي هم نمي‌تواند محتوا و ساختار ضعيف وب‌سايت شما را پوشش بدهد. با توجه به استراتژي‌هاي زير مي‌توانيد بهترين نتيجه را از كمپين بك لينك سازي خود دريافت كنيد:

بك لينك سازي

افزايش سرعت سايت و رفع ايرادات فني سايت

ازآنجايي‌كه دامنه توجه كاربران اينترنت معمولاً به اندازه ماهي قرمز و مقدار تحمل و صبرشان براي بازشدن يك صفحه كمتر از 5 ثانيه است، به كمك ابزارهايي مانند ابزار PageSpeed Insights گوگل، بهينه‌سازي‌هاي لازم را انجام بدهيد.
براي اطلاع از مشكلات و ايرادات فني نيز مي‌توانيد از گوگل وبمستر تولز يا كنسول جستجوي گوگل (قسمت Crawl Errors) كمك بگيريد.

ساختار وبسايت را تقويت و قدرتمندتر كنيد

هرچه سازمان‌دهي ساختار يا معماري وب‌سايت شما بهتر باشد، ارزش بك لينك‌ها در بخش‌هاي مختلف آن بهتر توزيع خواهد شد. به اين منظور بايد به جاي ساختار سنتي از ساختار سيلو (Silo Structure) استفاده كنيد. اساساً سيلو يكي از تكنيك‌هاي سئو و به معناي گروه‌بندي محتواي مرتبط به صورت سازماندهي شده و منظم است. البته تنظيم و پياده‌سازي طرحي كه در آن همه مطالب به صورت سيستماتيك گروه‌بندي و به هم لينك شده باشند كار آساني نيست، اما مزاياي چشمگيري براي سئوي وبسايت شما خواهد داشت. در اينجا براي درك بهتر اين ساختار، يك نمونه ساده از سيلو را ذكر مي‌كنيم:

www.yourwebsite.com (صفحه اصلي وبسايت)

www.yourwebsite.com/topic1 (موضوع اصلي اول يا به اصطلاح «سيلو»)

www.yourwebsite.com/topic1/subtopic1 (يكي از زيرعنوان هاي سيلوي اول)

www.yourwebsite.com/topic1/subtopic2 (يكي ديگر از زير عنوان هاي سيلوي اول)

www.yourwebsite.com/topic2 (موضوع اصلي يا سيلوي دوم)

www.yourwebsite.com/topic2/subtopic1 (يكي از زيرعنوان هاي سيلوي دوم)

ساختار سيلو روشي براي شكافتن و تقسيم‌بندي ايده

و اين روند به همين ترتيب ادامه پيدا مي‌كند.ساختار سيلو روشي براي شكافتن و تقسيم‌بندي ايده اصلي يا كلمه كليدي به بخش‌هاي مختلف است. چنين ساختاري به شما اين امكان را مي‌دهد تا عمق هر موضوع را بشكافيد و به همه كوئري هاي (عباراتي كه كاربر جستجو مي‌كند) مرتبط با آن پاسخ بدهيد.برخلاف ساختار سنتي وبلاگ‌ها كه همه مطالبشان بر اساس تاريخ انتشار مرتب مي‌شود، سيلو ساختار منطقي‌تري دارد و ايندكس كردن سايت را براي گوگل آسان‌تر و براي شما كارآمدتر مي‌كند. تصوير زير مقايسه ساختار سنتي و ساختار سيلو را نشان مي‌دهد:

مثلاً اگر وب‌سايت محصولات بهداشتي داريد مي‌توانيد اين ايده اصلي را به بخش‌هاي لوازم شوينده و پوشيدني‌هاي بهداشتي و اين گروه‌ها را نيز به زيرگروه‌هايي مانند نقد و بررسي‌ها و صفحات آموزشي تقسيم كنيد. توجه داشته باشيد كه در زمان شروع بك لينك سازي روش «سيلوي معكوس» عملكرد بهتري دارد. در اين حالت يك مقاله جامع مي‌نويسيد كه كاملاً جنبه اطلاع‌رساني داشته و پتانسيل بالايي براي گرفتن لينك دارد. اين مقاله همه بك لينك‌ها را دريافت مي‌كند و سپس ارزش بك لينك را از طريق لينك‌هاي داخلي در سراسر وب‌سايت توزيع مي‌كند.

روي آيتم‌هاي لينك پذير سرمايه‌گذاري كنيد

منظور از آيتم‌هاي لينك پذير صفحه يا مجموعه صفحاتي است كه وب‌سايت‌هاي ديگر به نحوي نسبت به لينك دادن به آن‌ها رغبت پيدا مي‌كنند. براي توليد اين دسته از سرمايه‌هاي كاربردي مي‌توانيد از مقالات جامع و يا حتي ابزارهايي استفاده كنيد كه براي كاربران هدفتان سودمند به نظر خواهند رسيد، مثلاً يك ديكشنري تخصصي يا ابزاري براي دريافت آناليز وب‌سايت. به‌منظور ايده گرفتن براي توليد آيتم‌هاي لينك پذير مي‌توانيد از روشي موسوم به روش آسمان‌خراش استفاده كنيد. در اين روش، ابتدا وب‌سايت‌هايي كه براي كلمه كليدي هدف شما بهترين رتبه‌ها را در صفحه نتايج جستجو دارند پيدا مي‌كنيد و محتواي آن‌ها را به زير ذره‌بين مي‌بريد، سپس با توليد محتواي بهتر، جامع‌تر و خاص‌تر تلاش مي‌كنيد تا از آن‌ها سبقت بگيريد.

قسمت سوم: استراتژي‌هاي بك لينك سازي

ساختن بك لينك زمان‌بر است و مشاهده نتايج آن به زمان بسيار بيشتري نياز دارد؛ بنابراين لازم است كه به‌جاي اتلاف وقت بر روي اقداماتي كه به‌ندرت بر رتبه سايت تأثير مي‌گذارند به سراغ تاكتيك‌هايي برويد كه زودتر به ثمر مي‌نشينند.Moz بررسي‌هايي را در مورد مؤثرترين استراتژي‌هاي بك لينك سازي انجام داده كه اگرچه 100 درصد قابل استناد نيست، اما اطلاع از نتايج آن خالي از لطف نخواهد بود:به خاطر داشته باشيد كه تنوع يكي از كليدهاي موفقيت در بك لينك سازي است؛ بنابراين همه تخم‌مرغ‌هايتان را در يك سبد نگذاريد. اگر منبع همه بك‌لينك‌هاي شما يكسان باشد، گوگل مشكوك خواهد شد.در اين قسمت به بهترين و مؤثرترين تاكتيك‌هاي بك لينك سازي اشاره مي‌كنيم:

بك لينك

ارسال پست مهمان در وبلاگ‌هاي ديگر

نوشتن مطلب به عنوان نويسنده مهمان در ساير وبلاگ‌ها هنوز هم يك تاكتيك بسيار مؤثر است. البته در سال 2014 ميلادي از گوگل خبر رسيد كه ايام شكوه و جلال وبلاگ نويسي مهمان به سرآمده، اما اين فقط در مورد پست‌هاي بي‌كيفيت مصداق دارد؛ يعني همان مطالبي كه نويسنده‌هاي بي‌نام و نشان با پرداخت مبلغي به صاحب وبلاگ و تنها با هدف درج بك لينك خودشان منتشر مي‌كنند يا هدفشان فقط بهبود سئو است و بس. انتشار چنين پست‌هايي نقض آشكار قوانين كيفي گوگل مبني بر ممنوعيت خريد و فروش بك لينك است.

يكي از بهترين امتيازات وبلاگ نويسي به صورت مهمان، امكان به ثمر نشستن سريع آن به‌محض انتشار بك لينك است. به‌علاوه، برخلاف تبليغات كه عملاً فشار بر مردم براي خريد محصولات و خدمات مختلف محسوب مي‌شود، وبلاگ نويسي به عنوان مهمان يكي از استراتژي‌هاي بازاريابي درون‌گرا (Inbound) است كه از محتوايي كه به مذاق مخاطب هدف خوش مي‌آيد در راستاي اهداف بازاريابي و فروش استفاده مي‌كند؛ بنابراين هنگامي‌كه محتوا اثر خود را مي‌گذارد و مخاطب بر روي بك لينك شما كليك مي‌كند، احتمال خريد محصول يا حداقل، اشتراك وي در فهرست ايميل ماركتينگ شما به‌مراتب بيشتر خواهد بود.

جهت شروع وبلاگ نويسي به عنوان مهمان

به اين منظور به نكات زير توجه كنيد:

وبلاگ‌هاي حوزه فعاليت خودتان كه نويسنده مهمان مي‌پذيرند را با جستجو در گوگل پيدا كنيد.
ترجيحاً به دنبال وب‌سايت‌هايي باشيد كه Domain Authority آن‌ها بيشتر از 30 باشد و اجازه درج لينك‌هاي فالو با انكرتكست در متن محتوا را مي‌دهند.
به تعداد دفعات به اشتراك‌گذاري در شبكه‌هاي اجتماعي و تعداد كامنت هاي كاربران وب‌سايت موردنظر توجه كنيد.
چنانچه سايتي وجود دارد كه خوانندگان فعال و دنبال كنندگان زيادي در شبكه‌هاي اجتماعي دارد، اما لينك‌هايش نوفالو است، از نوشتن مطلب براي آن چشم‌پوشي نكنيد؛ چرا كه حتي اگر بك‌لينك‌هاي آن ازنظر سئو ارزشي نداشته باشد
با ارائه نمونه كار، ساختار محتوا و اثبات توانايي و جديت خود در قالب يك متن مختصر و مفيد، صاحب وب‌سايت را متقاعد كنيد.

استفاده از روابط عمومي (PR) ديجيتال

روابط عمومي ديجيتال و وبلاگ نويسي مهمان از جهات متعددي با يكديگر همپوشاني دارند، اما در شرايطي كه وبلاگ نويسي بيشتر روي دريافت بك لينك تمركز مي‌كند، روابط عمومي ديجيتال از دو جهت متفاوت است:

روابط عمومي به دنبال رابطه سازي و شكل گرفتن پيوندهاي عميق و بلندمدت است؛ يعني بايد تلاش كنيد تا با طرف مقابل ارتباط نزديك‌تري برقرار كنيد. مثلاً مي‌توانيد در شبكه‌هاي اجتماعي مختلف با وي و مطالبي كه منتشر مي‌كند تعامل داشته باشيد و برايش نظر بگذاريد.
روابط عمومي به دنبال افزايش آگاهي نسبت به برند و سپس بك لينك سازي است؛ هدف روابط عمومي ديجيتال قرار گرفتن پيام شما در برابر تعداد بيشتري از مردم است و فارغ از فالو يا نوفالو بودن لينك‌ها، مزاياي بلندمدت آن لينك است كه اهميت بيشتري دارد. مثلاً شايد لينك‌هاي وب‌سايت بسيار پرطرفدار و معتبر Forbes نوفالو باشد، اما محبوبيت و اعتباري كه از طريق ارسال مطلب در آن مي‌توانيد پيدا كنيد مي‌تواند سرانجام به بك لينك سازي طبيعي بي‌انجامد.

براي استفاده از روابط عمومي ديجيتال در مسير ساختن بك لينك، مراحل زير را دنبال كنيد:

هدف خود را دقيقاً مشخص كنيد؛ مثلاً افزايش آگاهي نسبت به يك محصول جديد يا بيشتر شدن مشتركان ايميل.
زاويه‌اي از هدفتان پيدا كنيد كه ارزش خبري داشته باشد
قبل از معرفي، با ژورناليست‌ها رابطه نزديك‌تري ايجاد كنيد.
يك معرفي جذاب تهيه كنيد؛ اطمينان پيدا كنيد كه معرفي شما با حوزه فعاليت طرف مقابل هماهنگ است.

 

اگر درخواستتان رد شد، فيدبك بگيريد و به دنبال بهبود روش‌هاي خود باشيد. درهرصورت از پرورش رابطه‌ها دست برنداريد، چرا كه هر رابطه‌اي مي‌تواند به روابط بيشتري بي‌انجامد كه مي‌تواند مسير اقدامات متعاقب شما را هموارتر كند.

 

لينك گذاري در صفحات مرجع

صفحه مرجع يا منبع (Resource Page)، صفحه‌اي آرشيو مانند است كه حاوي اطلاعات، مطالب و لينك‌هاي كاربردي مرتبط با زمينه فعاليت وبسايت است. چنين برگه‌هايي به سه دليل مي‌توانند منبع فوق‌العاده‌اي براي بك لينك باشند:

اين صفحات موضوعي هستند و لذا مخاطبان متناسب و مرتبطي را راهي وب‌سايت شما مي‌كنند.
برخي از صفحات مرجع صريحاً از بازديدكنندگان مي‌خواهند كه لينك‌هاي پيشنهادي خود را ارسال كنند
بك لينك‌ها در ميان محتوا قرار داده مي‌شوند.

براي موفقيت در استفاده از اين روش بايد بدانيد كه كدام صفحات مرجع مي‌توانند ارزش وقت و توجه شما را داشته باشند؛ لذا در اينجا هم ترجيحاً به دنبال امتياز Page Authority بيشتر باشيد و با يك پيام مختصر و مفيد و با ايجاد رابطه و اثبات خود، درخواستتان را مطرح كنيد.

استفاده از عنوان برند سايت در سايتهايي كه به شما لينك ندادند

اين استراتژي بيشتر براي وب‌سايت‌هايي كاربرد دارد كه سابقه و جايگاهي دارند و نام آن‌ها در حوزه فعاليتشان تا حدي شناخته شده است. در اين حالت به سراغ وب‌سايت‌هايي مي‌رويد كه نام وب‌سايت يا برند شما را در مقالات خود ذكر كرده‌اند، اما به شما لينك نداده‌اند. لذا از صفر شروع نمي‌كنيد و فقط لينكي كه به خودتان تعلق دارد را احيا مي‌كنيد. براي پيدا كردن چنين مواردي مي‌توانيد از كوئري زير استفاده كنيد: “برند مورد نظر” -آدرس وب‌سايت يا وب‌سايت‌هاي خودتان -آدرس شبكه‌هاي اجتماعي يا آدرس ديگر وب‌سايت‌هاي مدنظر با جستجوي عبارت بالا در گوگل و با استفاده از علامت منها، آدرس وب‌سايت يا وب‌سايت‌هاي خودتان و شبكه‌هاي اجتماعي را، از نام برند يا نام مورد نظر مستثنا مي‌كنيد.

 

به‌علاوه مي‌توانيد با مراجعه به وب‌سايت Google Alerts  اطلاع‌رساني از طريق ايميل را براي اين كوئري فعال كنيد تا به صورت روزانه يا هفتگي از ذكر عنوان برندتان در سايت‌هاي ديگر اطلاع پيدا كنيد.فقط به دنبال وب‌سايت‌هاي معتبري باشيد كه خالي از محتواي اسپم بوده، Domain Authority بالا دارند و ميزان تعامل كاربرانشان زياد است.  

استفاده از اينفوگرافيك

اينفوگرافيك ها اين پتانسيل را دارند كه كسالت بارترين اطلاعات را به يك محتواي چشم‌نواز و جذاب تبديل كنند. به‌هرحال اين واقعيت كه 90 درصد از اطلاعات در قالب تصوير وارد مغز ما مي‌شود به‌خوبي نشان مي‌دهد كه ما ذاتاً تصاوير گرافيكي را به متن ترجيح مي‌دهيم. به‌علاوه، احتمال لايك گرفتن و به اشتراك‌گذاري اينفوگرافيك ها سه برابر بيشتر از ساير انواع محتوا است.

بك لينك سازي با اصلاح لينك‌هاي شكسته

با رشد اينترنت و تغيير و تحولات وب‌سايت‌ها، تعداد لينك‌هاي شكسته هم بيشتر مي‌شود. وجود لينك شكسته ابداً براي سئو خوب نيست و تجربه كاربري را نيز تحت تأثير قرار مي‌دهد. بك لينك سازي از طريق كمك به اصلاح لينك‌هاي شكسته، به تمايل و نياز مديران وب به تصحيح عملكرد همه لينك‌هاي وب‌سايتشان وابسته است و حداقل سه مرحله دارد:

بررسي و پيدا كردن لينك‌هاي شكسته؛ استفاده از يكي از افزونه‌هاي گوگل كروم به نام Check My Links مي‌تواند در اين زمينه كارگشا باشد. اين افزونه همه لينك‌هاي صفحه مورد نظر را بررسي مي‌كند و لينك‌هاي شكسته را با رنگ قرمز مشخص مي‌كند.
پيدا كردن يا توليد محتوايي كه پتانسيل پر كردن خلأ لينك شكسته پيداشده را داشته باشد.
تماس و متقاعد ساختن طرف مقابل.

 

از اين طريق يك موقعيت وين وين يا برد برد پديد مي‌آيد، چرا كه هم به تصحيح لينك‌هاي شكسته ديگران كمك مي‌كنيد و هم خودتان بدون هيچ هزينه‌اي بك لينك به دست مي‌آوريد.

درج بك لينك در دايركتوري‌هاي محلي و تخصصي

بك لينك در دايركتوري‌هاي آنلاين تخصصي و محلي مي‌تواند كسب و كار شما را در معرض ديد مشتريان بيشتري قرار بدهد؛ اما قبل از ثبت‌نام و اضافه كردن آدرس وب‌سايتتان به فهرست اين دايركتوري‌ها، بايد دقت عمل به خرج بدهيد. بنابراين، ابتدا با استفاده از الكسا مقدار ترافيك ماهانه و مبدأ بازديدكنندگان دايركتوري مورد نظر را مشخص كنيد.

 هميشه به ياد داشته باشيد كه كيفيت بر كميت پيشي دارد پس به سراغ دايركتوري‌هايي برويد كه:

صفحه‌اي براي كسب و كار شما در آن‌ها وجود دارد، اما خالي است؛
رقباي شما در آن‌ها حضور دارند؛
در جستجوي موبايل رتبه‌هاي بالاتري دارند؛
براي كلمات كليدي اصلي مورد نظر شما رتبه‌هاي بالاتري دارند.

ساير استراتژي‌هاي بك لينك سازي

تاكتيك‌هاي بك لينك سازي كه در اين بخش مورد بررسي قرار مي‌گيرند در مقايسه با استراتژي‌هاي بالا يا ريسك بيشتر و يا تأثير كمتري دارند. بااين‌حال، تا وقتي‌كه در اجراي اين استراتژي‌ها به بيراهه نرويد و از روش‌هاي درست استفاده كنيد مي‌توانيد براي تنوع بخشيدن به منابع بك‌لينك‌هاي خود از آن‌ها بهره بگيريد. به‌هرتقدير، همان‌طور كه قبلاً هم ذكر شد، هميشه بك لينك از منابع مختلف طبيعي‌تر به نظر مي‌رسد و احتمال جريمه شدن توسط گوگل را كمتر مي‌كند.

خريد لينك‌هاي پولي

وبلاگ‌هايي كه در ازاي يك مبلغ مشخص حاضرند كه بك لينك شما را در نوار جانبي‌شان قرار بدهند كم نيستند، اما با اينكه گرفتن بك لينك از اين طريق آسان است، اما به سه دليل بهتر است كه به سراغ اين روش نرويد:

ريسك بالا: بك لينك‌ها بر اساس نوع دريافتشان به سه دسته تقسيم مي‌شوند: كلاه سفيد (روش صحيح و بدون احتمال جريمه)؛ كلاه خاكستري (اندكي ريسك دارد)؛ و كلاه سياه (ريسك بالايي دارد و نقض آشكار رهنمودهاي گوگل است). لينك‌هاي پولي نمونه تمام نماي آنچه كه گوگل به عنوان manipulative link scheme تعريف مي‌كند محسوب مي‌شوند و لذا در جايي بين روش‌هاي كلاه سياه و كلاه خاكستري قرار مي‌گيرند.

هزينه زياد بدون تضمين تأثير: قيمت درج بك لينك در وبلاگ‌هاي پربازديد بسيار بالاست و عليرغم هزينه‌اي كه صرف مي‌كنيد، ضمانتي براي كسب نتيجه وجود ندارد.

ناهماهنگي و غيرطبيعي بودن بك لينك‌ها: طبيعتاً كسي كه با دريافت پول از شما بك لينك تان را در وبلاگ خود درج مي‌كند همين كار را براي بقيه هم خواهد كرد. در نتيجه، چه‌بسا سايت شما در ميان لينك‌هاي مشكوكي قرار بگيرد كه گوگل نظر مثبتي نسبت به آن‌ها ندارد. لذا اگرچه وب‌سايت شما موجه است، اما به خاطر وب‌سايت‌هاي مجاورتان امكان جريمه شدن شما كم نخواهد بود.

استفاده از رپرتاژ آگهي

شهرت و ارزش رپرتاژ آگهي به‌تدريج در حال افول است، اما دليلش اين نيست كه رپرتاژ آگهي ذاتاً چيز بدي است، بلكه به علت افراط بازارياب‌ها و اسپم كردن فضاي مجازي با محتوا و لينك‌هاي بي‌كيفيت است.بااين‌وجود، اين روش هنوز هم تا حدي مي‌تواند به رشد وب‌سايت شما كمك كند. لذا اگر به دنبال استفاده از رپرتاژ آگهي هستيد، ابتدا اطمينان پيدا كنيد كه چيز ارزشمندي براي به اشتراك گذاشتن داريد (مثلاً يك ابزار اينترنتي بي‌نظير يا عرضه يك محصول خاص) و سپس به سراغ توليد محتوا برويد. چنانچه در زمينه نوشتن رپرتاژ آگهي تجربه خاصي نداريد بهتر است كه اين كار را به نويسنده‌هايي محوّل كنيد كه با سبك و سياق مخصوص اين نوع از محتوا آشنايي دارند.

نشانه‌گذاري اجتماعي 

كيفيت و كميت ترافيك ارجاعي كه ارسال لينك در وب‌سايت‌هايي مانند Reddit، Digg و StumbleUpon جذب مي‌كند، ديگر مانند گذشته نيست. درواقع، اگر صرفاً از اين روش استفاده كنيد فقط بانس ريت وب‌سايتتان بيشتر خواهد شد. به‌هرحال اگر اسپم نباشد، نشانه‌گذاري اجتماعي ضرري را متوجه شما نخواهد كرد، اما براي كسب نتايج بهتر، فقط از سايت‌هايي استفاده كنيد كه با مخاطبان هدف شما تناسب دارند. به‌عنوان‌مثال، ثبت لينك وبلاگ آموزش آشپزي يا پوشاك در پلتفرم‌هاي تصوير محور مانند پينترست بهتر خواهد بود.

لينك‌گذاري در دايركتوري‌ها

دايركتوري‌هاي عمومي لينك وب‌سايت‌هاي مختلف را جمع‌آوري و آن‌ها را دسته‌بندي مي‌كنند. مشكلي كه اين دايركتوري‌هاي عمومي دارند اين است كه بيشتر آن‌ها فقط با هدف بك لينك سازي ايجاد شده و عملاً كاربرد خاصي براي كاربران ندارند. به‌علاوه، گوگل نيز نسبت به اين وب‌سايت‌ها شدت عمل و سختگيري بيشتري به خرج مي‌دهد.

قسمت چهارم: 5 نكته درباره بك لينك سازي

به همان ترتيبي كه براي موفقيت در هر فعاليتي بايد از برخي از اقدامات خودداري و نكات خاصي را حتماً پياده كنيد، در هنگام برنامه‌ريزي براي بك لينك سازي هم لازم است كه به بايد و نبايدهاي خاصي توجه داشته باشيد كه در اينجا به پنج مورد از مهم‌ترين آن‌ها اشاره مي‌كنيم:

آموزش سئو

بايد بك‌لينك‌هاي متنوعي داشته باشيد

در يكي از مطالعاتي كه با آناليز يك ‌ميليون نتيجه از جستجوهاي گوگل در سال 2016 انجام گرفت اين‌طور نتيجه‌گيري شد كه فقط گرفتن بك لينك از يك منبع خاص نمي‌تواند بهترين تأثير ممكن را داشته باشد؛ بنابراين بايد از منابع و روش‌هاي متنوعي استفاده كنيد. البته تأكيد بر اين نكته مهم نيز خالي از لطف نيست كه هر لينكي نمي‌تواند باعث رشد وب‌سايت شما شود، بلكه بايد به سراغ منابع معتبر و پربازديد برويد و از سايت‌هاي اسپم دوري كنيد.

بايد از قانون عمل‌و‌عكس‌العمل استفاده كنيد

بر اساس قانون عمل‌و‌عكس‌العمل اگر به كسي خوبي كنيد، او هم متقابلاً پاسخ لطف يا محبت شما را خواهد داد. اين قانون در مسير گرفتن بك‌لينك‌هاي باكيفيت و طبيعي ارزشمند به‌شدت به كار شما خواهد آمد. به‌عنوان‌مثال، مقالاتي را در نظر بگيريد كه در آن‌ها از نقل‌قول‌ها و نظرات كارشناسان مختلف استفاده مي‌شود. چنين مطالبي پتانسيل خوبي براي گرفتن بك لينك از جانب همان كارشناسان را دارند، چرا كه نويسنده مطلب با تكيه بر آن گفته‌ها و نظرات، بر اعتبار آن افراد صحه گذاشته و در نتيجه، حس تمايل به جبران را در آن‌ها برانگيخته است.

نبايد با استفاده از PBN ها وب‌سايتتان را به خطر بيندازيد

PBN ها (به معني شبكه‌هاي وبلاگ خصوصي) درواقع مجموعه‌اي از وبلاگ‌ها هستند كه با هدف بك لينك دادن به يك وب‌سايت هدف ايجاد مي‌شوند. نكته‌اي كه در رابطه با PBN وجود دارد اين است كه همه در رابطه با مؤثر بودن آن متفق‌القول نيستند: ازنظر عده‌اي اين روش بسيار كارآمد است و ازنظر عده‌اي ديگر ريسك همراه با آن، ارزش فاجعه‌اي كه مي‌تواند به بار بياورد را ندارد.به‌هرتقدير بايد توجه داشت كه پياده‌سازي اين روش كار آساني نيست و اجراي صحيح آن به زمان، پول و تلاش فراواني نياز دارد، چرا كه براي راه‌اندازي PBN به دامنه، ميزبان، محتوا، قالب و افزونه‌هاي متفاوتي نياز خواهيد داشت تا بعد از انجام همه اين‌ها، از اين سايت‌هاي بدلي به سايت واقعي هدفتان بك لينك بدهيد.

 

لينك سازي PBN روي تيغ حركت كردن است ، بسياري از سئوكارها از اين روش نتايج فوق العاده گرفتند و بسياري باعث نابودي وب سايت شدند

درواقع بايد تا مي‌توانيد تلاش و هزينه كنيد تا اين وبلاگ‌ها با هم تشابهي نداشته باشند مبادا كه PBN شما توسط گوگل شناسايي شود.با همه اين تلاش‌ها بازهم اين روش در بهترين حالت يك روش كلاه خاكستري است و لذا بهتر است كه منابع محدود خود را روي روش‌هاي كلاه سفيد بك لينك سازي صرف كنيد. به خاطر داشته باشيد كه زيركي هوش مصنوعي گوگل به طور روزافزوني در حال رشد است و ديري نخواهد گذشت كه پيچيده‌ترين و حرفه‌اي‌ترين PBN ها هم به دام خواهند افتاد.

بايد بك لينك‌ها را زير نظر بگيريد تا از آفت سئوي منفي در امان بمانيد

Negative SEO يا سئوي منفي به گروهي از روش‌هاي ناجوانمردانه اطلاق مي‌شود كه با هدف پايين كشيدن جايگاه وب‌سايت رقبا از صدر نتايج جستجوي گوگل انجام مي‌گيرند. حتي اگر شخصيت والاي شما مانع توسل به چنين روش‌هاي نادرستي شود، هيچ بعيد نيست كه بازهم رقباي شما در هر فرصتي براي ضربه زدن به كسب‌وكارتان از آن‌ها استفاده كنند. معمولاً هنگامي‌كه متوجه مي‌شويد كه چندين وب‌سايت بي‌كيفيت به طور همزمان شروع به بك لينك دادن به وب‌سايت شما كرده‌اند زماني است كه زير آماج حملات رقبا قرار گرفته‌ايد. اين بك‌لينك‌هاي غيرطبيعي غالباً به مزرعه‌هاي لينك (مجموعه‌اي از وب‌سايت‌هايي كه به صورت گروهي به يكديگر لينك مي‌دهند) يا گروهي از وب‌سايت‌هاي مرتبط با هم كه حاوي محتواي اسپم گونه هستند، تعلق دارد.

 

مزرعه لينك آفت لينك سازي شماست ، خوبي به اين نكته توجه داشته باشيد

در اين روش از مقالات مملو از كلمه‌هاي كليدي يا انكرتكست هايي كه عيناً حاوي كلمه كليدي مورد نظر هستند استفاده مي‌شود تا گوگل فريب خورده و بپذيرد كه خود شما به دنبال دست‌كاري رتبه خود هستيد. علاوه بر استفاده از وب‌سايت‌هاي مزرعه لينك، كپي محتوا يا حتي هك وب‌سايت نيز از جمله روش‌هايي است كه بك لينك سازهاي كلاه سياه از انجام آن‌ها ابايي ندارند؛ بنابراين به‌منظور جلوگيري از نقش برآب شدن تلاش‌هايتان هميشه بايد بك‌لينك‌هاي وب‌سايت را زير نظر بگيريد و به دنبال پيدا كردن بك‌لينك‌هاي مشكوك باشيد.

روي بك‌لينك‌هاي آينده دار سرمايه‌گذاري كنيد

هميشه بك‌لينك‌هايي كه به صورت طبيعي يا از طريق روش‌هاي كلاه سفيد دريافت شده‌اند مؤثرتر هستند. درواقع، اگر به دنبال فعاليت بلندمدت و يك كسب و كار آتيه‌دار هستيد، بايد روي بك‌لينك‌هايي تمركز كنيد كه هوش مصنوعي رو به رشد گوگل هم، هرگز نتواند هيچ نكته مشكوكي را در آن‌ها پيدا كند.ضمناً توجه داشته باشيد كه گوگل به سمت آينده‌اي حركت مي‌كند كه ذكر بدون لينك و نه ‌فقط بك لينك به يكي از علامت‌هاي اعتبار و ارزش سايت تبديل خواهد شد. البته بك لينك‌ها همچنان جايگاه خود به عنوان يكي از عوامل مهم در رتبه‌بندي سايت‌ها را حفظ خواهند كرد، اما استفاده از روش‌هاي ترويج برند به‌وسيله سئوي off-page يا خارجي (شبكه‌هاي اجتماعي، نقد و نظرات آنلاين، خدمات مشتريان و موارد مشابه) به عنوان مكمل بك لينك مي‌تواند باعث پيشرفت هرچه بيشتر كسب و كار شما شود.

كارسازشو
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۷:۳۲ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

ساخت سايت رايگان با پسوند دات كام

در اين مقاله قصد داريم به شما آموزش دهيم كه چگونه بدون پرداخت هيچ هزينه اي وب سايتي با پسوند دات كام com براي خود داشته باشيد. لازم نيست هاست تهيه كنيد ، لازم نيست هزينه ثبت يك دامنه دات كام كه در حال حاضر حدودا ۱۹۰ هزارتومن هست بپردازيد اگر شما هم مايل هستيد سايتي داشته باشيد آن هم بدون پرداخت هزينه با ما در ادامه اين آموزش همراه باشيد تا شما را در ساخت سايت رايگان راهنمايي كنيم . براي اين كه به چنين وب سايتي دسترسي داشته باشيد راه هاي زيادي وجود دارد از جمله اينكه در سايت هاي بلاگ اكانت تهيه كنيد ، براي تست ما به شما نشان ميدهيم كه چطور بايد اين كار را انجام داد.

 

مواد لازم براي تهيه يك وب سايت خوشمزه

 

*-فقط يك ايميلي كه به آن دسترسي داشته باشيد.

ساخت رايگان سايت با بلاگ

وب سايت ميهن بلاگ يكي از وب سايت هايي است كه اين امكان را به شما ميدهد تا وب سايتي خبري براي خود تهيه كنيد به صورتي كه ميتوانيد در آن مطلب قرار دهيد، فيلم و همچنين عكس هم قراردهيد در قسمت ساخت وبلاگ كليك كنيد تا وارد صفحه جديد شويد.

با كليك بر روي دكمه مورد نظر وارد صفحه جديدي ميشويد كه ميتوانيد دامنه خود را انتخاب نماييد .ساخت سايت در ميهن بلاگ شرايطي دارد كه در زير ميتوانيد بخوانيد: به نوعي شما را راهنمايي ميكند براي ساخت اولين سايت رايگان و ورود به وب سايت.

 

ساخت وبلاگ و عضويت در ميهن بلاگ
لطفا آدرس ايميل خود را وارد نماييد تا لينك فعال سازي و تكميل عضويت براي شما فرستاده شود.
با كليك بر روي لينك فعال سازي ارسال شده نسبت به تكميل عضويت خود اقدام نماييد.
براي داشتن وبلاگي موثر، بهتر است نام و عنواني متناسب با موضوع فعاليت وبلاگ خود انتخاب نماييد.
با انتخاب نام كاربري و رمز عبور، امكان ورود به پنل مديريت وبلاگ خود را خواهيد داشت.

 

ثبت دامنه

شما در قسمت اول نام دامنه مد نظر خود را وارد نماييد . دامنه اي كه قصد داشتيد اگر خريداري اش كنيد آن را مينويسيد و در زير ايميلي كه در ابتداي مقاله تاكيد كردم را وارد نماييد. بعد از وارد كردن و ثبت نام اگر اطلاعات شما درست وارد شده باشد پيغامي به شما داده ميشه كه اطلاعات سايتتان به ايميلتان ارسال شده ميتوانيد به ايميل خود مراجعه نماييد و تاييد كنيد و دوباره به صفحه اول ميهن بلاگ برگرديد و بر روي گزينه ورود مطابق شكل زير كليك نماييد و يا از قسمت ايميل بر روي لينكي كه براي شما ارسال شده كليك كنيد.

براي ورودهاي بعدي خود به اين شكل عمل ميكنيد و وارد سايت رايگان خود شويد و سايت خود را مديريت كنيد.اما اگر وارد ايميل خود شود و بر روي لينكي كه براي شما ارسال شده كليك كنيد وارد صفحه اي جديد ميشود كه از شما ميخواهد قسمت پروفايل خود را تكميل كنيد.از جمله عنوان وبلاگ ، نام و نام خانوادگي و درست كردن رمز عبور براي ورود به وب سايت رايگان دات كام خود.

 

ثبت اطلاعات با موفقيت انجام شد

بعد از پر كردن موارد بالا و زدن كليد تاييد وارد صفحه جديدي ميشود كه پيغامي تحت عنوان ساخت وب سايت به شما ميدهد كه حاوي اطلاعاتي از جمله نام وب سايت شما و آدرس و نام كاربري شماست كه در شكل زير مشاهده ميكنيد كه اطلاعات ما را هم نمايش داده است.

در همين قسمت بر روي ورود به وب سايت كليد كنيد تا وارد صفحه جديدي شويدكه از شما اطلاعاتي كه وارد كرده ايد را ميخواهد از جمله نام سايت و نام كاربري و رمز عبور بعد از وارد شدن براي بار اول از شما يك كليد محرمانه ميخواهد كه در صورتي كه بعدا رمز عبور خود را فراموش كرده ايد ميتوانيد از اين سوال محرمانه استفاده كنيد تا كيفيت امنيت سايت خود را بالا ببريد .

بعد از عبور از اين مرحله شما وارد پنل مديريت سايت رايگان خود شده ايد كه ميتوانيد آن را مديريت كنيد ، مطلب جديد بگذاريد ، قالب سايت خود را عوض كنيد و…… از قسمت داشبورد ميتوانيد اطلاعات خود و سايت را بروز كنيد كه بهتر است حتما اين كار را انجام دهيد.

 

ارسال اولين مطلب

از قسمت ارسال مقاله شما ميتوانيد اولين مطلب سايت خود را آماده ارسال كنيد با كليك كردن بر روي اين دكمه وارد صفحه ارسال مقاله ميشود كه ميتوانيد نامي براي مقاله خود انتخاب كنيد، مطلب مقاله خود را كامل بنويسيد و تصويري انتخاب كنيد و اماده انتشار در اينترنت كنيد.

و در آخر بايد به قسمت تنظيمات بپردازيم كه بسيار مهم است شما درقسمت تنظيمات سايت رايگاني كه براي خود درست كرديد بايد مواردي را رعايت كنيد تا هر چه بهتر سايت شما رشد كند.از جمله موارد امنيتي

شما ميتوانيد از اين قسمت لگويي براي سايت خود انتخاب كنيد ، يك وبلاگ جديد براي خود ايجاد كنيد ، اطلاعات پروفايل كاربري خود را بروز نماييد، در قسمت نويسندگان نويسنده جديدي را اضافه كنيد و يا كاربري را دعوت كنيد و از جمله مواردي كه خيلي مهم است تهيه نسخه اي براي پشتيباني و نگه داري آن است كه اگر بعدا به هر دليلي اطلاعاتي از شما حذف شد بتوانيد به آن دسترسي داشته باشيد .

 

فقط با يك ايميل سايت خود را راه اندازي كرديد

در آخر به شما تبريك ميگويم شما با بااستفاده از يكي از روش هاي متداول ساخت سايت رايگان دات كام com توانستيد سايتي را براي خود بدون هزينه و فقط با يك ايميل راه اندازي كنيد بايد كمي با بخش هاي مختلف اين محيط كار كنيد تا به آن مسلط شود.
در آپديت هاي بعدي اين مقاله موارد ديگري كه ميتوان با آن وب سايت رايگان راه اندازي كرد را خواهيم گفت روش هاي زيادي وجود دارد كه مفصل بعدا در مورد آن گفتگو خواهيم كرد

اگر سوالي و يا نظر داريد حتما در قسمت نظرات كامنت خود را ثبت نماييد يا اگر شما روشي را مد نظر داريد كه ما هنوز به آن اشاره نكرديم ميتوانيد آن را مقاله كنيد و براي ما ارسال كنيد اين مقاله به نام خودتان در وب سايت كارسازشو نشر خواهد شد كه هم به نوعي يك رزومه خواهد شد و هم اگر شما مقاله با كيفيت و استاندارد بنويسيد ميتوانيد به تيم ما بپيونديد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۷:۱۵ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

افزايش سرعت وب سايت امروزه يكي از مهم ترين فاكتورهاي گوگل شده است ، به طوري كه به صورت رسمي اعلام كرده سايت هايي كه سرعت بارگزاري پاييني دارند در رتبه هاي پايين تري قرار خواهند گرفت.

 

اگر سايتتان سريع نيست بهتره به فكر چاره اي باشي ، چون كاربر بيش از ۵ ثانيه منتظر نميمونه.

 

افزايش سرعت وب سايت را جدي بگيريد تا كاربرانتان را از دست ندهيد ، سلام و عرض ادب خدمت همه كاربران وب سايت كارسازشو . در اين مقاله قصد داريم با معرفي ۵ روش به شما آموزش دهيم كه چطور سرعت وب سايت خود را بالا ببريد تا كاربرانتان را بخاطر كند بودن وب سايتتان از دست ندهيد.به طور ميانگين هر كاربر تنها ۵ ثانيه صبر ميكند تا وب سايت شما لود شود و در صورتي كه سرعت وب سايت شما پايين باشد قطعا با خروج كاربرانتان همراه خواهيد بود.اگر بيش از چندين ماه است كه وب سايتتان را راه اندازي كرده ايد حتما به اين فكر نكرديد كه چقدر از كاربران وب سايتتان بخاطر سرعت پايين سايت از ادامه لود شدن منصرف شده و به سراغ وب سايت هاي ديگر رفته اند.

رقيب هاي زيادي داريد

 

رقيب هاي خود را جدي بگيريد تا در رقابت عقب نمانيد.


شايد يك زماني كاربر مجبور بود كه هر طور شده منتظر بماند تا سايت لود شود ولو اينكه برود يه قهوه درست كند و بنوشد تا سايت لود شود ، چون در گذشته منابع فارسي محدود و كم بود اما امروزه در هر حوزه كاري بنا به تحقيق و بررسي هاي عملي و بودن در كنار كسب و كار هاي مختلف به طور ميانگين هر كسب و كار تحت وب حدودا ۵۰۰ رقيب دارد.اين يعني اينكه اگر شما به اندازه كافي خوب نبوديد انتخاب هاي زيادي براي كاربران هست تا از ميان آنها يكي را انتخاب كنند.

 

پس جاي هيچگونه خطايي نيست. در ادامه اين آموزش ما ۵ روش را به شما معرفي ميكنيم كه بسيار ساده ولي حياطي ميباشند.پس حتما در انجام دادن آنها دقت كافي داشته باشيد اما در طي هفته هاي آينده مقالات ديگري در حوزه بهينه سازي سايت قطعا نشر خواهيم داد. بر همين اساس ميتوانيد از دسته بندي سايت به قسمت بهينه سازي وب سايت برويد و مطالبي كه در بهينه كردن وب سايت براي شما مفيد است را مطالعه كنيد.

 

۱-انتخاب يك هاست مناسب

شما اگر بهترين وسيله هاي منزل از مبلمان تا…..كه بهترين اجناس بازار ، و بي رقيب هستند را براي خانه و خانواده خود تهيه كنيد.كه هر كدام چندين ميليون تومان براي شما هزينه داشت آيا اين وسايل و خانواده خود را در يك چادر قرار خواهيد داد؟ براي زندگي و استفاده خانواده و همراهانتان را هم در اين چادر ببريد و به نوعي زندگي شما در اين چادر باشد؟ به شما نمي گويند كه شما بجاي خريدن بهترين وسيله هاي بازار يه خونه مناسب و شيك براي خانواده ات حداقل رهن ميكردي؟ قطعا از نظر همه ما اين كار اشتباهست. ما ماشين لباس شويي تمام اتوماتيك ۱۵ ميليوني را داخل چادر نميبريم.نه براي اينكه شايد برق كشي نباشد نه.بخاطر اينكه براي بهتر كار كردنش فضا و امكانات خود را ميخواهد.

اما در دنيا كسب و كار دقيقا اين همان كاري است كه بارها در مشاوره ها و حضور داشتن در كنار صاحبان كسب و كار ديده ام.براي مثال يكي از برند هاي برتر در حوزه فروش وسايل منزل كه همين مثالي كه براي شما زدم براي ايشان نيز زدم و فقط با همين يك مثال قانع شد. و نيازي به ۲ ساعت صحبت تخصصي كه قبل از من خيلي ها با وي حرف زدن را نداشت.

هزينه هاي نامناسب در راه اندازي وب سايت

ايشان چندسال پيش براي برنامه نويسي وب سايت بيش از ۵ ميليون تومان هزينه كرده بود اما قيمت هاستي كه تهيه كرده بود سالانه ۶۰ هزار تومان بود. قطعا هاستي كه هزينه آن ۶۰ هزار تومان سالانه است در افزايش سرعت وب سايت شما بسيار ضعيف عمل خواهد كرد.افزايش سرعت سايت موضوعي است كه اگر از آن غافل شويم قطعا كاربران خود را از دست خواهيم داد.

سروري كه بر روي خود در هر قسمتش بيش از ۱۵۰ تا ۵۰۰ وب سايت هاست شده اند قطعا اين سرور هر چقدر هم قوي باشد بالاخره بايد منابع خود را ما بين اين تعداد وب سايت تقسيم كند.حالا فرض كنيد هر وب سايت ۱۰۰ كاربر همزمان داشته باشد و ضرب در ۵۰۰ كه تعداد كل وب سايت هاس يعني همزمان بيش از ۵۰ هزار درخواست براي اين هاست ارسال ميشود قطعا بدون هيچ شكي سايت از دسترس خارج خواهد شد. پس لطفا در انتخاب هاست خود دقت كنيد.

اگر صرفا جهت تست و نمونه سازي است لازم نيست هزينه هاي بالايي انجام دهيد اما در صورتي كه هدف شما راه اندازي يك كسب و كار است حتما در انتخاب اينكه بهترين وسيله هاي خود را در يك چادر ببريد و در انجا زندگي كنيد و يا يك خونه شيك تهيه كنيد دقت داشته باشيد.

هاست مخصوص سيستم مديريت محتوا

و در نهايت اين نكته را درنظر داشته باشيد كه براي سيستم هاي مديريت محتوا از جمله وردپرس ، جوملا ، دروپال و….  هاست هاي مخصوصي تهيه و راه اندازي شده كه با يك سرچ ساده ميتوانيد از اين سرويس ها استفاده كنيد.سيستم مديريت محتواي وردپرس ويژگي هاي خاصي دارد كه اگر هاستي كه وظيفه ميزباني را بر عهده دارد از اين ويژگي ها به درستي پشتيباني نكند قطعا وردپرس شما با مشكلاتي روبه رو خواهد شد.

 

۲-انتخاب قالب مناسب جهت افزايش سرعت سايت

متاسفانه ديده شده كه در قسمت پنل مديريت وب سايت همزمان بيش از ۵ قالب آپلود شده و بعد از اينكه از مدير وب سايت ميپرسيم چرا اين تعداد قالب را آپلود كرديد جواب ميدهند كه ميخواهم تنوعي از قالب را براي كاربرانم ايجاد كنم و هر هفته يكي را فعال كنم.قطعا در مقاله اي يا ويدئويي اختصاصي توضيح خواهيم داد كه عوض كردن پشت سر هم قالب سايت چه مشكلاتي را از نظر گوگل براي شما ايجاد خواهد كرد و چه مسائل روانشناسي و بي اعتماد كاربر براي شما به وجود خواهد آورد.

از اين موارد كه بگذريم بازم متاسفانه از قالب هاي استاندارد استفاده نميكنند.قالب هايي كه قالبا كد هاي مخرب در آنها وجود دارد و باعث به وجود آمدن مشكلات زيادي خواهد شد كه عموم اين مشكلات را پس از بهم ريختن كامل وب سايت مشاهده خواهيد كرد. كه آنجا بايد به فكر رفع خطاهاي به وجود آمده باشيد كه ميتوانيد مقاله راه كار گام به گام جهت برطرف كردن مشكلات سايت وردپرسي را مطالعه كنيد.

با تهيه كردن قالب هاي مناسب از ماركت هاي مناسب كه در طي هفته هاي بعد قالب هاي مناسب و با كيفيتي كه تهيه كرديم آماده سازي ميكنيم و بعد از تست دراختيار كاربران عزيز قرار خواهيم داد.

در حقيقت بعد از انتخاب يك هاست مناسب و خوب انتخاب يك قالب و پوسته وردپرسي بسيار در افزايش سرعت وب سايت موثر ميباشد.(افزايش سرعت وب سايت براي شما بايد خيلي مهم باشد.).يكي از نكات خوب تهيه قالب هاي استاندارد و بهينه اين است كه شما بعد از تهيه اين موارد ميتوانيد دائم از اپديت هاي بعدي كه توسط برنامه نويس اين قالب ارائه ميشود بهره مند شويد و خيالتان راحت است كه نگران مشكلات آينده نيستيد.

 

۳-حذف يا غيرفعال كردن افزونه هاي غيرضروري درافزايش سرعت سايت موثر است

هر افزونه وردپرسي نقشي را در ارائه خدمات و امكانات به شخص نصب كننده ارائه ميدهد كه در پاره اي مواقع مدير يك سايت بيش از ۲۰ مورد افزونه اي را بر روي سيستم خود نصب ميكند و گاهي فقط براي تست كردن كه اين امكانات براي كار من مفيد هست يا خير.دوستان هر افزونه فيلدها و جداول مخصوص به خود را در وردپرس ايجاد ميكنند كه اگر اين كار اصولي نباشد باعث شلوغي و تاخير در ارسال داده ها خواهد شد.

و اين مساله در دراز مدت باعث كندي ديتابيش خواهد شد.هر پلاگين فايل هاي مخصوص به خود را دارد و زماني كه قصد اجرا دارد قطعا براي بارگذاري هر كدام درخواست هايي بايد براي سرور ارسال شود. پيشنهاد ميكنيم همين حالا به قسمت پيشخوان وردپرس خود برويد و در قسمت افزونه پلاگين هايي كه در حال حاضر استفاده نميكنيد يا كمترين استفاده را دارد غير فعال و يا حذف كنيد.

بهتر است افزونه هايي كه استفاده نميكنيد را كامل حذف كنيد و آنهايي را كه كمتر استفاده دارد و در زمان هايي خاص استفاده دارد را غيرفعال نگه داريد.اين راه كار خوبي است براي افزايش سرعت وب سايت ، حتما امتحان كنيد.

 

۴-فشرده سازي و كاهش حجم تصاوير

در آموزش ويدئويي نشان داديم كه چطور ميتوانيم حجم تصاوير را به مقدار بسيار زيادي كاهش دهيم.پيشنهاد ميكنم اگر اهل خواندن متن نيستيد براي ياد گيري اين قسمت به آموزش ويدئويي كاهش حجم تصاوير مراجعه كنيد.اگر به هر دليلي نميتوانيد به آموزشي كه داده شده در قسمت ويدئوها عمل كنيد ما افزونه اسماش را به شما معرفي ميكنيم افزونه اي كه به صورت اتوماتيك عكس هايي كه در وب سايت قرار ميدهيد را بهينه ميكند و كار شما را راحت ميكند.

اما در صورت امكان سعي كنيد براي انجام هركاري از افزونه استفاده نكنيد راهكار هاي زيادي وجود دارد تا شما به هدفي كه داريد برسيد.با كاهش حجم تصاوير به كار رفته ، در افزايش سرعت سايت خود اقدامي عملي داشته باشيد

 

 

براي افزايش سرعت سايت سرمايه گذاري كنيد تا كاربرانتان را از دست ندهيد.

 

 

۵-استفاده از سي دي ان ها براي تحويل محتوا ها

قبل از اينكه بخوام بگم چرا بايد از cdn استفاده كنيد بهتر است براي آن دسته از افرادي كه نميدانند cdn چيست و چه نقشي در افزايش سرعت وب سايت دارد توضيح بدهيم.

 

معني cdn يعني شبكه تحويل محتواست

معني cdn يعني شبكه تحويل محتواست : به اين معنا كه يك سري سرور هايي در سراسر دنيا و در اكثر كشور ها چنديدن سرور وجود دارد كه شما محتوايي از جمله عكس هاي و …..را در اختيار آنها قرار ميدهيد و اگر كسي مثلا در امريكا قصد داشت وارد سايت شما شود و سرور شما در ايران است.درس است كه در بستر اينترنتي سرعت خيلي زياد است اما درصورتي كه محتواي شما زياد باشد براي هر كدام بايد درخواست هايي از طريق مرورگر كاربر ارسال شود و قطعا براي هر كدام هم نياز به پردازش و ارسال و دريافت است.بنابراين توضيحات اگر سرور شما در شهر يا كشور اين كاربر باشد قطعا سرعت تحويل محتوا براي آن خيلي سريعتر خواهد بود.

خب فك ميكنم اطلاعات مقدماتي را دريافت كرديد .براي اينكه از اين امكانات استفاده كنيد ميتوانيد وارد وب سايت كلودفلير شويد و يك اكانت براي خود تهيه كنيد و نيم سرورهاي خود را از طريق پنلي كه شركت ارائه دهنده هاست دراختيار شما قرار داده عوض كنيد و بر روي سرورهاي كلود فلر قرار دهيد تا محتواي شما بر روي اين سرورها قرار گيرد

 

تمام اطلاعات شما در سرور قرار نميگيرد

نكته مهم: دوستان فكر نكنيد تمام اطلاعات شما بر روي اين سرور ها قرار ميگيريد از جمله فايل هايي كه براي فروش گذاشته ايد يا فايل هاي مهمتان نه همان چيزايي كه قرار است به طور معمول كاربر به انها دسترسي داشته باشد و شما در سايت قرار داده ايد را از طريق يك سرور نزديك تر به آن تحويل ميدهند شما با استفاده از اين روش ميتوانيد در افزايش سرعت سايت خود اقدام كنيد.

 

 

نكته : يكي از فاكتور هاي مهم از نظر گوگل براي رتبه گرفتن يك وب سايت سرعت بارگذاري آن است.

 

ما سعي ميكنم در آينده موضوعات ساده ديگري كه براي افزايش سرعت وب سايت مهم هستند را در قالب آموزش هاي ويدوئي و متني براي شما دوستان و همراهان گرامي ارائه دهيم تا با افزايش سرعت وب سايت خود و مشتريانتان رضايت خاطر را به همراه داشته باشيد.

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۷:۰۱ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

تا حالا نشده كه كسي با وردپرس آشنا شده باشد و در حين انجام كار دچار مشكلاتي نشد باشد. اما اين محبوبيت باعث شده كه استفاده از اين سيستم مديريت محتوا در كل دنيا رواج داشته باشد پس بنابراين اگر من و شما امروز دچار مشكلي در وردپرس شده باشيم قطعا قبلا كسي ديگري هم دچار اين مشكل شده است.

رفع مشكلات وردپرس

رفع مشكلات سايت وردپرسي

امروز ميخواهيم يك راهنمايي قدم به قدم براي رفع مشكلات سايت وردپرسي شما انجام دهيم تا در صورت بروز مشكل چه براي سايت وردپرسي خود و چه براي مشتريان يا هر كسي كه دچار چنين مشكلي است بتوانيد نسبت به برطرف كردن آن اقدام كنيد.

 

احتمالا در مورد خطا هاي ۴۰۴ و يا خطاهاي ۵۰۰ يا شنيده ايد يا قبلا به اين موارد برخورد كرده ايد.اما اين مقاله اي كه در حال حاضر مشغول خواندن آن هستيد يكي از شايع ترين و متداول ترين مشكلاتي است كه در وردپرس صورت ميگيرد.بنابراين اگر با ما همراه باشيد نتنها به حل اين مشكل مسلط خواهيد شد بلكه ميتوانيد حتي از اين كسب درآمد كنيد.

 

كسب درآمد؟

باور كنيد جدي گفتم حتي كسب درآمد .مدتها پيش در مورد حل مسئله اي با يكي از قوي ترين وردپرس كاران ايران در حال صحبت بودم كه نكته اي را با خنده گفت :
ايشان گفتند خدا را شكر بالاخره يك نفر بعد از مدت ها يك سوال سخت از من پرسيد كه نياز هست بروم و كمي تحقيق كنم.گفتم چطور؟ ايشان گفتند ما هر روزه با تيكت هايي روبه رو ميشويم كه اينقدر متداول هستند كه اصلا بررسيشان نميكنيم و بعد از مدتي متوجه شديم تعداد تيكت هايمان كم شده . بعد از بررسي هاي لازم متوجه شديم يكي از وب سايت هاي تازه تاسيس مقدار ايكس تومان را از كاربران ميگيرد كه اين مشكل را برطرف كند.

 

براي من كه سال ها در حوزه برنامه نويسي و طراحي سايت بودم جالب بود گفتم ميشود بگوييد دقيقا مشكل آن افراد چه بوده؟

 

خودتان مشكلات سايتتان را حل كنيد

بعد از توضيح ايشان و گفتن يك سري مشكلات متداول ديگه اي كه خود افراد اگر ياد بگيرند چگونه اين مسائل را حل كنند ديگر لازم نيست هزينه هاي زيادي رو متحمل بشوند.  تصميم گرفتم كه حتما در آينده اي نه چندان دور اين مسائل و مشكلات را در وب سايت قرار دهم تا عزيزاني كه وب سايت وردپرسي دارند در صورت بروز چنين مشكلاتي با خيالي آسوده نسبت به برطرف كردن آن اقدام كنند.

راه هايي ساده براي رفع مشكل

ما در اين مقاله نميتوانيم تمام مشكلات احتمالي را ذكر كنيم و براي همه آن ها يك راه كار تكراري را توضيح دهيم بلكه يك راهكار را توضيح ميدهيم كه هميشه كارساز ميباشد و نيازي به توضيح اضافه نيست . خوشبختانه در تمام اين سال ها خود من وقتي به مشكلي بر ميخوردم از همين راهكار استفاده ميكردم و شروع به ديباگ كردن سايت وردپرسي مد نظر ميكردم.

 

 

نكته: قبل از انجام هر كاري لطفا از وب سايت خود يك بك آپ تهيه كنيد تا در صورت بروز مشكل بتوانيد سايتتان را به شكل اوليه برگردانيد.اگر تهيه بك آپ را قبلا آموزش نديده ايد ميتوانيد بر روي آموزش بك آپ گيري وردپرس كليك كنيد.

 

 

۱-پلاگين هاي سايت را يكي يكي غيرفعال كنيد.

در اكثر مواقع دليل اصلي به وجود آمدن مشكلات در وب سايت وردپرسي شما ، همين پلاگين ها و افزونه هاي وردپرسي است كه شما براي اضافه كردن امكانات جديد به سايت خود اضافه ميكنيد.شما با يكي يكي غير فعال كردن پلاگين هاي وردپرسي خود ميتوانيد مشكل را پيدا كنيد و بعد از غيرفعال كردن هر پلاگين يك بار سايت را رفرش كنيد.تا متوجه شويد دقيقا كدام پلاگين با سايت شما دچار مشكل شده است.

#سوال :

چرا بايد يك پلاگين براي سايت ما مشكل ايجاد كند؟

ببنيد دوستان خود پلاگين هدفش برطرف كردن يك مشكل شما و ايجاد امكانات جديد در سايت شماست اما گاهي اوقات اين پلاگين با نسخه وردپرس شما هماهنگ نيست.يا در پاره مواقع با يك پلاگين ديگر دچار مشكل ميشود.در نسخه هاي قديمي تر افزونه ووكامرس و افزونه edd اگر هر دو اين افزونه ها را باهم روي سايت خود نصب ميكرديد دچار يك سري اختلالات و مشكلاتي ميشديم.كه در نسخه هاي بعدي خيلي از اين مشكلات برطرف شده.

 

اولين كار غيرفعال كردن افزونه هاست

با غيرفعال كردن اقدام كنيد اما غالبا غير ممكن است و بايد از طريق پنل هاست خود اقدام كنيد. اولين كاري كه انجام ميدهيد غيرفعال كردن افزونه هاست اگر به ادمين وردپرس دسترسي داريد كه از قسمت افزونه هاي نصب شده ميتوانيد نسل منيجر خود شود > مسير را ادامه دهيد تا به پوشه wp-content برسيد وارد شويد و ميتوانيد پلاگين ها را يكي يكي به يك پوشه عقب تر هدايت كنيد كه اگر تعداد افزونه ها زياد باشد قطعا خسته كنندست و شايد هم در آخر مشكل از افزونه ها نباشد.

 

سريع ترين راه ممكن براي تشخيص اين مشكل

سريع ترين كار ممكن براي اينكه متوجه شويد مشكل از افزونه هاست يا نه اين است كه بر روي پوشه plugin كليد كنيد و تغيير نام را بزنيد و براي مثال plugin2 تغيير نام دهيد.و بعد به صفحه اصلي سايت برويد و رفرش كنيد.اگر مشكل شما حل شد يكي اينكه مشكل از قسمت پلاگين هاست .پس بايد يكي يكي پلاگين ها را يا به يك پوشه عقب تر هدايت كنيد يا همان جا نام پوشه را عوض كنيد تا متوجه شويد كدام پلاگين در كار سايت شما اختلال ايجاد كرده است .

 

 

 

توضيحات تكميلي: هدف در توضيحات تكميلي اين است كه شيوه كار پلاگين ها را بدانيد پس توصيه ميكنم حتما مطالعه كنيد

 

 

 

قابليت توسعه وردپرس با دانش برنامه نويسي

وردپرس طوري برنامه نويسي شده كه اگر كسي دانش برنامه نويسي داشته باشد بتواند آن را توسعه دهد و نسبت به كاري كه ميخواهد انجام دهد امكاناتي را به آن اضافه كند.بنابراين دو مورد را به هسته خود اضافه كرد يكي add-action(); بود كه شما يك كار جديد را يا يك امكان جديد را براي وردپرس تعريف ميكنيد و وردپرس اين را شناسايي ميكند و به هسته مركزي خود اضافه ميكند و قسمت بعدي do_action(); است كه ما به اين امكان ميگوييم بعد از اضافه شدن به وردپرس حالا اجرا شود اين دو تابع اساس و پايه كار پلاگين هاي وردپرس هستند.و احتمالا الان متوجه شديد كه در اين ميان امكان دارد با افزونه ديگري تداخل ايجاد كند.

 

۲-عوض كردن قالب وردپرس

رفع مشكلات سايت وردپرسي

در صورتي كه در راه كار اول به جواب نرسيديد به سراغ قسمت دوم يعني تغيير قالب ميرويم.دوستان هر قالبي كه براي وردپرس ايجاد شده بنا به يك سليقه شخصي ايجاد و طراحي شده و قطعا هم نو برنامه نويسي و ساختار كد هاي آن ۱۰۰% نميتوان گفت با وردپرس يكي است.بنابراين بروز مشكلات خيلي طبيعي است و اصلا جاي نگراني نيست بهترين كار ممكن اين است كه شما قالب سايت خود را به حالت پيش فرض تغيير دهيد.در حالت پيش فرض وردپرس سه قالب در هسته خود نگهداري ميكند كه ميتوانيد به قسمت نمايش > و پوسته ها مراجعه كنيد و نسبت به تغيير آن اقدام كنيد.

رفع مشكلات در سايت

# سوال:

اگر دسترسي به قسمت ادمين نداشتم چه كار كنم؟ در ضمن اگر از طريق هاست هم نسب به حذف قالبم اقدام كنم وردپرس اروري به من ميده كه ميگه قالب در دسترس نيست مثل شكل زير اآن وقت چكار كنم؟

سوال خيلي خوبيست.شما وقتي قالب را از هاست حذف كنيد و يا تغيير نام دهيد يا به يك پوشه عقب تر هدايت كنيد هنوز وردپرس بر روي قالب قبلي تمركز دارد و كماكان تلاش ميكند به آن قالب دسترسي پيدا كنه.اما نميتواند چون ما اين مسئله را ايجاد كرديم

 

 

اما الان به راحتي ميتوانيم به قسمت ادمين سايت مراجعه كنيم و وارد پنل شويم و از آنجا نسبت به تغيير قالب اقدام كنيم.كاري كه در حالت عادي و زماني كه دچار مشكل شويم شايد نتوانيم انجام دهيم.حالا قالب سايت را به حالت پيش فرض تغييردهيد تا مشكلاتتان حل شود.اگر مشكلات حل شد احتمالا در فايل فانشن قالب يا فراخواني فايلي دچار مشكل شده و اگر از قالب هاي پرميوم استفاده كرديد ميتوانيد به مترجم يا برنامه نويس قالب تيكت بزنيد و او كار شما را درست ميكند.

 

۳-تغيير آدرس پيوند هاي يكتا

رفع مشكلات سايت وردپرسي

اگه تا حالا مشكلتان حل نشده كه احتمالا بالاي ۹۰% مشكلات در همون دو مرحله قبل حل ميشوند ما بازم راهكار داريم.حالا بايد با تغيير پيوند هاي يكتاي سايت اين كار را تمام كنيد.به قسمت تنظيمات وردپرس خود برويد و در قسمت پسوند هاي يكتا بر روي نام نوشته كليك كنيد و ذخيره تغييرات را كليك كنيد.

 

 

 

نكته: تجربه ثابت كرده كه بهتره بعد از نام نوشته و ذخيره كردن يك بار برروي پيش فرض كليك كنيد و ذخيره را انجام دهيد و مجددا نام نوشته را انتخاب كنيد تا اين عمليات به خوبي انجام شود و دچار مشكل نشود.

 

 

۴-حذف فايل htaccess سايت وردپرسي

رفع مشكلات سايت وردپرسي

و آخرين راهكار كه اميدوارم در سه مرحله قبل مشكلاتان حل شده باشد حذف كردن فايل htaccess است.اين فايل را بايد از داخل هاست حذف كنيد چرا كه به طور معمول به آن دسترسي نداريد . وارد هاست شويد و از پوشه public_html ميتوانيد به آن دسترسي داشته باشيد. و بعد از حذف كردن مجددا وارد پنل مديريت وردپرسي خود شويد و در بخش تنظيمات و پيوند هاي يكتا بر روي نوشته ها كليك كنيد و ذخيره را انجام دهيد تا مجددا اين فايل در هاست شما توليد و درست شود.

 

بازم داري دنبال راهكار ميگردي؟ باور كن با همين ۴ مرحله كارت حل ميشه ، فقط حتما قبل از انجام كار از وردپرس خو يه بك آپ بگير

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۶:۲۹ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

ووكامرس چيست ؟ ووكامرس افزونه اي جانبي براي سيستم مديريت محتواي وردپرس ميباشد كه امكانات فراواني براي راه اندازي يك وب سايت فروشگاهي در اختيار ما قرار ميدهد. از جمله مزاياي فروشگاه اينترنتي ووكامرس ميتوان به نصب سريع و آسان ووكامرس اشاره كرد. در ادامه به طور كامل با مزاياي اين فروشگاه اينترنتي محبوب آشنا خواهيم شد.

ووكامرس چيست ؟

ووكامرس چيست (woocommerce , فروشگاه ساز آنلاين , آيا ميدانيد چطور بايد از ووكامرس كسب درآمد كرد؟ ووكامرس يكي از مشهورترين فروشگاه سازهاي اينترنتي است كه در بستر “وردپرس” محبوب ترين سيستم مديريت محتواي جهان” راه اندازي ميشود. اولين مزيت فروشگاه ساز اينترنتي ووكامرس نصب سريع و آسان آن است. فارسي بودن و وجود افزونه هاي جانبي در جهت توسعه و تكامل فروشگاه نيز از مهم ترين مزاياي ووكامرس است. فروشگاه ساز هاي ديگري نيز در سطح جهان وجود دارند مانند مجنتو .پرستاشاپ و… كه ميتوانيد به وسيله آن ها فروشگاه هاي آنلاين بسازيد.

تفاوت وردپرس و ووكامرس چيست ؟

وردپرس يكي از سيستم هاي مديريت محتوا در جهان است كه به دليل سهولت در نصب و مديريت وب سايت به يكي از مشهورترين و محبوب ترين cms ها تبديل شده است. وردپرس قابليت نصب افزونه هاي مختلفي را در دل خود دارد كه يكي از اين افزونه ها , افزونه فروشگاه ساز ووكامرس است. ووكامرس افزونه اي است كه ميتوانيد به راحتي آن را در وردپرس نصب كنيد و به وسيله آن فروشگاه اينترنتي با تمام امكانات را راه اندازي كنيد. اما قبل از پرداختن به ووكامرس قصد داريم شما را به طور مختصر با ساير فروشگاه سازهاي مطرح در سطح جهان آشنا كنيم.

معرفي مشهورترين فروشگاه ساز هاي دنيا

فروشگاه ساز مجنتو (magento)

فروشگاه ساز مجنتو يك فروشگاه ساز رايگان است كه طبق آمار در حال حاضر حدود ۲۰۰ هزار فروشگاه آنلاين در سطح جهان از آن استفاده مي‌كنند. اين فروشگاه ساز اپن سورس است و اگر به كد نويسي مسلط باشيد مي‌توانيد با استفاده از اين كدها فروشگاه خود را توسعه دهيد در غير اين صورت يا بايد از امكانات پيش‌فرض آن و يا اين‌كه از افراد متخصص در اين زمينه بهره بگيريد. فروشگاه ساز اينترنتي مجنتو در دو نسخه به‌صورت رايگان و پولي عرضه‌شده كه مي‌توانيد با توجه به نياز خود از يكي از اين نسخه‌ها استفاده كنيد.

فروشگاه ساز شاپي فاي (shopify)

فروشگاه ساز آنلاين شاپي فاي ۱۱ درصد از سهم بازار فروشگاه هاي آنلاين را در اختيار خود دارد؛ يعني حدود بالغ‌بر ۳۲۵ هزار فروشگاه در سطح جهان براي كسب‌وكار آنلاين و مديريت فروشگاه خود از اين ابزار بهره مي‌گيرند. از محاسن شاپي فاي مي‌توان گفت كه محيط كاربري بسيار آساني دارد و با استفاده از كد هاي CSS و HTML مي‌توانيد به توسعه آن كمك كنيد. ازنظر سئو نيز بهينه‌شده و پنل مديريت با كاربري روان و خوش‌ساختي دارد؛ اما يكي از ايرادات اين فروشگاه ساز اين است كه براي كاربران كاملاً رايگان نيست. در ابتدا يك نسخه ۱۴ روزه رايگان در اختيار شما قرار مي‌دهد و پس‌ازآن بايد براي خريد آن هزينه ماهيانه پرداخت كنيد.

فروشگاه ساز آنلاين پرستاشاپ (prestashop)

اين فروشگاه ساز هم به‌صورت متن‌باز است و در سال ۲۰۰۶ معرفي و به بازار تجارت الكترونيك روانه شد. در سال ۲۰۰۷ اولين ورژن رسمي اين فروشگاه ساز اينترنتي وارد بازار شد و در عرض ۳ ماه به ۱۳ زبان زنده ترجمه شد. امروز بيش از ۲۷۰ هزار فروشگاه آنلاين در سراسر دنيا از اين فروشگاه ساز براي كسب‌وكار آنلاين خود استفاده مي‌كنند؛ و اين امر نشان‌دهنده پرطرفدار بودن فروشگاه ساز پرستاشاپ است. از قابليت هاي پرستاشاپ چندزبانه بودن آن است و مانند فروشگاه ساز مجنتو مي‌توانيد محصولات خود را به‌صورت بين‌المللي عرضه كنيد و كاربران شما در هر جاي دنيا كه باشند مي‌توانند از وب‌سايت فروشگاهي شما محصولات موردنياز خودشان را تهيه كنند.

فروشگاه ساز آنلاين اپن كارت (opencart)

فروشگاه ساز اپن كارت كه در نسخه فارسي هم عرضه‌شده امكاناتي از قبيل توانايي تغيير اندازه خودكار تصاوير، چندزبانه بودن و چند فروشگاهي بودن، داراي سئوي قدرتمند، نصب آسان و پشتيباني و بروز رساني دائمي و رايگان دارد. داراي سيستم مديريت تبليغات و داراي امكانات عالي و پيشرفته براي فروش فايل هاي دانلودي را دارد.اما اگر بخواهيم معايب اين فروشگاه ساز آنلاين را بررسي كنيم مي‌توانيم به اين نكته اشاره‌كنيم كه مراحل سبد خريد اين فروشگاه ساز مقداري پيچيده است و باعث اذيت شدن كاربر مي‌شود. و يكي ديگر از معايب اپن كارت اين است كه اگر افزونه‌هاي زيادي بر روي آن نصب كنيد باعث افت سرعت آن مي‌شود.

ووكامرس چيست و چرا طراحي شد؟ (woocommerce)

وردپرس كه به‌مرورزمان بسيار محبوب و فراگير شده بود و سايتهاي زيادي در سراسر از اين سيستم براي مديريت وب‌سايتشان استفاده مي‌كردند يك ايراد اساسي داشت و آن‌هم اين بود كه وردپرس فقط براي سايت هاي خبري، شركتي و وبلاگي مناسب بود و نمي‌توانست به‌عنوان سايت فروشگاهي نياز صاحبان كسب‌وكار را درزمينه فروش آنلاين تأمين كند به همين دليل اين افراد مجبور بودند از ساير فروشگاه سازها مانند مجنتو، پرستاشاپ و… استفاده كنند. اين فروشگاه سازها رقباي وردپرس درزمينه تجارت الكترونيك محسوب مي‌شدند و كم‌كم داشتند اين بازار را در دست مي‌گرفتند.
با توجه به اينكه افراد زيادي درحال‌توسعه اين سيستم مديريت محتواي پرطرفدار بودند در سال ۲۰۱۱ يك تيم هندي تصميم گرفت اين ايراد بزرگ وردپرس را با طراحي افزونه‌اي به نام ووكامرس برطرف كند كه كاربران وردپرسي را بي‌نياز از بقيه فروشگاه سازها كند؛ و اين تيم موفق به طراحي افزونه فروشگاه ساز آنلاين به نام ووكامرس شد.

 

اعتماد به ووكامرس در ابتدا بسيار سخت بود

افزونه فروشگاه ساز ووكامرس پس از طراحي، عرضه شد اما اين پايان ماجرا نبود. اين افزونه براي افرادي كه چند سال درزمينه وردپرس كار مي‌كردند و به وردپرس اعتماد داشتند سخت بود كه به افزونه‌اي اعتماد كنند كه خارج از تيم اصلي وردپرس طراحي‌شده بود و توسط وردپرس عرضه نشده بود؛ اما بعد از بازه زماني و با توجه به آپديت هاي مداوم اين افزونه و رفع ايرادات آن كم‌كم اعتماد وردپرس را به خود جلب كرد و تيم وردپرس تصميم گرفت كه اين افزونه را از آن تيم هندي خريداري كند و تصميم داشت كه به‌طور اختصاصي بر روي ووكامرس كار كند و توسعه لازم را بر روي آن انجام دهد و بعد از چند سال شاهد آن هستيم كه ووكامرس را يكي از افزونه‌هاي اصلي وردپرس مي‌دانيم؛ و شايد خيلي‌ها اطلاع نداشته باشند كه اين افزونه فروشگاه ساز در ابتدا از آن وردپرس نبوده است.

ووكامرس چيست | فروشگاه ساز آنلاين

امروزه فروشگاه ساز ووكامرس يكي از افزونه‌هاي حرفه‌اي وردپرس و در بين افزونه‌هاي فروشگاه ساز در سطح جهان رتبه برتر را دارد تا جايي كه در حال حاضر بيش از ۱۰ ميليون فروشگاه اينترنتي آنلاين در سرتاسر جهان كسب‌وكار آنلاين خود را با اين افزونه حرفه‌اي راه‌اندازي كرده‌اند. تا به اينجا به‌طور مختصر متوجه شديم كه ووكامرس چيست و چه سالي و توسط چه تيمي طراحي‌شده است. در ادامه به بررسي جنبه هاي مختلف اين افزونه فرشگاه ساز خواهيم پرداخت.

افزونه ووكامرس

فروشگاه ساز ووكامرس در حال حاضر ۴۲ درصد از سهم فروشگاه هاي آنلاين جهان را در اختيار دارد و اين آمار نشان‌دهنده قدرت ووكامرس در ايجاد يك كسب‌وكار فروشگاه آنلاين حرفه‌اي و تمام‌عيار است. اين افزونه در نسخه فارسي ارائه‌شده كاملاً رايگان و اپن سورس يا اصطلاحاً متن‌باز هست و مي‌توانيد با استفاده از دانش برنامه‌نويسي تغييرات دلخواه رو در اين افزونه انجام بديد.

اين افزونه فروشگاه ساز آنلاين به‌قدري قدرتمند و كامل است كه حتي اگر كوچك‌ترين دانشي در مقوله كد نويسي ندارين مي‌توانين با امكاناتي كه اين افزونه حرفه‌اي به‌طور پيش‌فرض در اختيار شما قرار داده است نيز يك فروشگاه تمام‌عيار و حرفه‌اي داشته باشيد. در ادامه به قابليت هاي بيشتر اين فروشگاه ساز اشاره مي‌كنيم تا متوجه شويد كه ووكامرس چيست؟ و چه قابليت‌هايي دارد.

امكانات ووكامرس

ووكامرس در ايران از محبوبيت بسيار بيشتري نسبت به بقيه فروشگاه سازها برخوردار است. و دليل اصلي آن هم امكانات بيشماري است كه افزونه ووكامرس در اختيار صاحبان كسب وكارهاي اينترنتي قرار ميدهد تا باعث رضايت بيشتر و تجربه كاربري بهتري شود.

فارسي بودن ووكامرس

يكي از دلايل اصلي محبوبيت افزونه ووكامرس فارسي بودن زبان آن است. اولين عامل در محبوبيت هر فروشگاه سازي ترجمه آن به زبان كشور مقصد است. ميتوان گفت فارسي بودن ووكامرس يكي از اولين دلايل محبوبيت آن در كشور ايران است. علاوه بر فارسي بودن زبان، دلايل ديگري هم باعث شده كه فروشگاه ساز ووكامرس در ايران جاي خود را پيدا كند و به محبوب‌ترين فروشگاه ساز اينترنتي درزمينه تجارت الكترونيك و كسب‌وكار آنلاين تبديل شود كه نه‌تنها مديران اين فروشگاه‌ها بلكه حتي مشتريان نيز از سيستم ووكامرس به دليل امكانات فوق‌العاده‌اي كه هنگام خريد و بررسي محصول در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهد رضايت بالايي داشته باشند.

نصب ووكامرس بر روي وردپرس

نصب افزونه ووكامرس در وردپرس بسيار آسان است.شما ميتوانيد از بخش منوي پيشخوان وردپرس و مراجعه به بخش افزونه‌ها و سپس افزودن مي‌توانيد به‌راحتي با سرچ كردن نام اين افزونه آن را بر روي وردپرس نصب و فعال كنيد. به دو روش مي‌توانيد نصب افزونه فروشگاه ساز ووكامرس را انجام دهيد يا به‌صورت سرچ نام افزونه يا به‌صورت آپلود كردن فايل زيپ آن. البته روش سومي نيز وجود دارد و آن هم نصب افزونه ووكامرس از طريق هاست است. اين روش بهترين روش نصب تمام افزونه ها و پلاگين ها در وردپرس است.

افزونه ووكامرس كاملاً رايگان است

شما براي راه‌اندازي فروشگاهتان با ووكامرس نياز به هيچ هزينه‌اي نداريد و در كمترين زمان و با نصب اين افزونه بر روي وردپرستان مي‌توانيد فروشگاه اينترنتي خود را ايجاد كنيد و رايگان بودن اين فروشگاه در برابر بعضي از فروشگاه ساز هاي فعال در اين زمينه باعث شده كه صاحبان كسب و كارهاي آنلاين رضايت بيشتري داشته باشند.

بدون نياز به كد نويسي

براي استفاده از اين فروشگاه ساز ووكامرس هيچ نيازي به دانش كد نويسي يا برنامه‌نويسي نداريد و به‌راحتي مي‌توانيد فروشگاهي بسيار حرفه‌اي و منطبق با تمام نيازهاي مشتري راه‌اندازي كنيد. البته اين نكته را مدنظر داشته باشيد كه اگر شما به كدنويسي مسلط باشيد ميتوانيد به وسيله آن تغييرات دلخواه را بر روي فروشگاه تان پياده سازي كنيد و آن را هر چه بيشتر و بهتر به رضايت كاربران نزديك كنيد.

 

امكان قرار دادن محصولات فيزيكي و دانلودي در فروشگاه

شما در اين فروشگاه ساز آنلاين هم مي‌توانيد محصولات فيزيكي به فروش برسانيد و هم محصولات دانلودي را براي دانلود و فروش در اختيار كاربرانتان قرار دهيد. امروزه سايت هاي بسياري در هر دو حوزه فعاليت مي‌كنند و محصولات خود را هم به‌صورت فيزيكي مثل پوشاك، محصولات ديجيتالي و …؛ و هم به‌صورت دانلودي مانند موسيقي، فيلم و … عرضه مي‌كنند. فروشگاه ساز ووكامرس از هردوي اين محصولات پشتيباني مي‌كند.

محاسبه ماليات در ووكامرس

بعضي از فروشگاه‌ها در هنگام فروش محصول مبلغي را به‌عنوان ماليات به قيمت اصلي محصول اضافه مي‌كنند. اگر شما هم اين قصد را داريد و مي‌خواهيد كه مبلغي را به‌عنوان ماليات به قيمت محصولاتتان اضافه كنيد مي‌توانيد با مراجعه به تنظيمات فروشگاه ساز ووكامرس، درصد مشخصي را به‌عنوان ماليات بر روي قيمت محصولتان اضافه كنيد تا مشتري علاوه بر پرداخت قيمت اصلي محصول , ماليات آن را نيز بپردازد.

افزونه آسان پرداخت ووكامرس | درگاه هاي پرداخت

درگاه هاي مستقيم و غيرمستقيم پرداخت , شما در فروشگاه ساز ووكامرس مي‌توانيد هم درگاه مستقيم و هم درگاه غيرمستقيم براي پرداخت در اختيار مشتريانتان قرار دهيد. نصب اين درگاه‌ها هم بسيار راحت و از طريق نصب افزونه مربوطه صورت مي‌گيرد. شما با مراجعه به بخش افزونه‌ها و افزودن مي‌توانيد با سرچ در هسته وردپرس اين افزونه‌ها را دانلود و نصب كنيد.

قالب هاي فروشگاهي حرفه‌اي و رايگان

ووكامرس افزونه اي است كه به دليل محبوبيت و فراگيري بسيار زياد در سطح دنيا و تلاش افرادي زيادي درزمينه توسعه آن، قالب هاي بسيار زياد و متنوعي براي آن ارائه‌شده كه به‌صورت رايگان و به‌صورت حرفه‌اي يا پرميوم در اختيار شما قرار دارد و با يك سرچ ساده و دانلود آن‌ها مي‌توانيد ظاهري بسيار زيبا براي فروشگاه خود داشته باشيد و از امكانات اين قالب‌ها در جهت بهتر كردن فضاي فروشگاه اينترنتي تان كاربري براي خود و مشتريانتان استفاده كنيد. نكته جالب اين‌ است كه شما مي‌توانيد چند قالب به‌طور همزمان بر روي فروشگاه خود داشته باشيد و تنها با يك كليك هركدام از اين پوسته‌ها را كه خواستيد فعال كنيد.

ساخت كوپن تخفيف

همان‌طور كه مي‌دانيد كدهاي تخفيف كه معمولاً به‌صورت مناسبتي ارائه مي‌شوند تأثير خوبي در فروش محصولات دارند؛ و اين تخفيف‌ها مشتريان را تشويق به خريد محصولات شما مي‌كنند. شما با استفاده از فروشگاه ساز ووكامرس مي‌توانيد كد تخفيف بر روي محصولاتتان اعمال كنيد و يا درصد ثابتي رو به‌عنوان تخفيف براي سقف مشخصي از خريد تعيين كنيد.

نمايش موجودي انبار در ووكامرس

شما اگر قصد داريد كه فروشگاه خود را با ووكامرس راه‌اندازي و مديريت كنيد ديگر نيازي نيست كه نگران موجودي انبار باشيد چون اين افزونه فروشگاه ساز آنلاين با تنظيماتي كه در بخش پيكربندي دارد اين امكان را در اختيار شما قرار مي‌دهد كه با واردكردن عدد مشخصي به‌عنوان حداقل تعداد محصول موجود در انبار به شما هشدار دهد كه محصول شما در انبار در حال اتمام است. همچنين ميتوانيد نمايش موجودي انبار در ووكامرس را نيز در معرض نمايش مشتريانتان قرار دهيد.

 

پنل كاربري پيشرفته ووكامرس

فروشگاه ساز ووكامرس نسبت به بقيه فروشگاه سازهايي كه در سطح جهان فعال هستند و مثل مجنتو، پرستاشاپ و … علاوه محيط كاربري بسيار ساده و آسان‌تري كه دارد پنل كاربري آن پيشرفته است . پنل كاربري پيشرفته ووكامرس ميتواند تمام نيازهاي شما را براي مديريت يك فروشگاه اينترنتي به خوبي برآورده كند.و با توجه به فارسي بودن اين افزونه تمام منوها و تنظيمات آن به زبان فارسي هست و هيچ‌گونه مشكلي در حال كار با آن براي شما ايجاد نمي‌شود.

نحوه پيكربندي ووكامرس

شما مي‌توانيد از پنل مديريت و بخش ووكامرس بر روي گزينه پيكربندي كليك كنيد و تنظيمات فروشگاه اينترنتي را با توجه به نيازهاي خودتان انجام دهيد. در اين بخش مي‌توانيد تعيين كنيد كه واحد پولي شما چه باشد؟ فروشتان به‌صورت بين‌المللي باشد يا فقط به كشورهايي باشد كه خودتان انتخاب مي‌كنيد؟ اگر مي‌خواهيد فروشتان فقط محدود به كشورهاي خاصي باشد مي‌توانيد نام آن كشورها وارد كنيد. حتي مي‌توانيد تعيين كنيد كه قيمت محصول شما به چه شكلي نمايش داده شود و …
شما در بخش پيكربندي نيز مي‌توانيد گزينه‌اي را تحت عنوان فعال‌سازي نقد محصولات فعال كنيد كه كاربران در مورد محصولات شما نظرات و نقدهايشان را بيان كنند و به شما توصيه مي‌كنيم هميشه اين گزينه را فعال كنيد چراكه انتخاب و بررسي و خريد محصولات را براي مشتريانتان راحت‌تر مي‌كند.

نامحدود بودن بارگذاري محصولات

با توجه به توضيحاتي كه درباره فروشگاه سازهاي ديگر داديم يكي از معايب آن‌ها اين مسئله بود كه بااينكه ظاهراً در بارگذاري محصولات محدوديتي نداشتند اما اگر محصولات زيادي را وارد فروشگاه مي‌كرديم سرعت سايت كاهش پيدا مي‌كرد؛ اما فروشگاه ساز حرفه‌اي ووكامرس اين مشكل را برطرف كرده و شما با خيال راحت مي‌توانيد بي‌نهايت محصول فيزيكي و دانلودي در فروشگاه و در اختيار مشتريان خود قرار دهيد و هيچ‌گونه نگراني از بابت ايجاد دسته‌بندي هاي زياد و كند شدن سرعت سايتتان نداشته باشيد.

گالري عكس محصول ووكامرس

يكي از ويژگي‌هايي كه براي خيلي از كاربران جذاب هست اين هست كه كاربران تمايل دارند كه عكس هاي بيشتري از محصولي كه قصد خريدش رادارند مشاهده كنند و بتوانند كه محصول را از تمام زوايا بررسي كنند. ووكامرس اين قابليت را در اختيار شما قرار داده كه تحت عنوان گالري محصولات بتوانيد عكس هاي متنوعي از محصولات را براي كاربران و مشتريانتان ايجاد كنيد و با اين كار انتخاب را براي آن‌ها ساده‌تر كنيد.

ابزارك هاي ووكامرس

ووكامرس ابزارك هايي در اختيار شما قرار داده كه به‌وسيله آن مي‌توانيد محصولات ويژه، محصولات پربازديد، آخرين محصولات و … در سايد بار براي مشتري به نمايش بگذاريد. با اين ابزارك ها مي‌توانيد به مشتري فروشگاه نشان دهيد كه چه محصولاتي به‌تازگي وارد فروشگاه شده‌اند. چه محصولاتي از طرف كاربران امتياز بالايي دريافت كرده‌اند و چه محصولاتي به‌عنوان محصول ويژه در سايت قرار داده‌شده (محصولات ويژه به دليل تخفيف زياد، فروش بالا و امتياز بالا اين عنوان را به خود اختصاص مي‌دهند.)
به‌وسيله ابزارك هاي ووكامرس مي‌توانيد براي سرچ محصولات فيلتر قرار دهيد. مثلاً اين امكان را در اختيار مشتريان فروشگاه اينترنتي بگذاريد كه محصول را بر اساس بازه قيمتي كه مدنظرشان هست جستجو كنند. اين فيلتر‌ها شامل قيمت، نام محصول، رنگ محصول، برند و بسياري از ويژگي‌هاي ديگر مي‌شود.

افزونه‌هاي جانبي ووكامرس

ووكامرس در عين اينكه خود يك افزونه در دل وردپرس است اما براي آن نيز افزونه‌هايي وجود دارد. براي تمام فروشگاه سازها افزونه‌هاي طراحي و عرضه‌شده كه باعث توسعه و تكامل اين فروشگاه سازها شده و با نصب اين افزونه‌ها مي‌توان امكانات بيشتري را در اختيار كاربران فروشگاه اينترنتي قرار داد و پروسه بررسي، انتخاب و خريد را نيز براي مشتري راحت‌تر كرد. در ادامه به معرفي مهم‌ترين افزونه‌هاي فروشگاه ساز ووكامرس مي‌پردازيم.

افزونه صدور فاكتور حرفه اي ووكامرس

شما با نصب و فعال‌سازي افزونه فارسي كه براي اين مورد طراحي و عرضه‌شده مي‌توانيد فاكتور فروش بسيار حرفه‌اي در فروشگاه آنلاين براي مشتريان خود صادر كنيد. حتي مي‌توانيد اين فاكتور را به ايميل مشتري ارسال نماييد. از مزاياي افزونه صدور فاكتور مي‌توان به اين موارد اشاره كرد:

امكان قرار گرفتن تصوير محصول خريداري‌شده توسط مشتري در فاكتور
درج كردن واحد شمارش محصول به‌صورت عدد، كيلوگرم، رول و …
امكان نمايش ميزان درصد تخفيف اعمال‌شده بر روي محصول خريداري‌شد

مقايسه محصولات در ووكامرس

شايد براي شما هم پيش‌آمده باشد كه وقتي در حال خريد از يك فروشگاه آنلاين هستيد بين دو يا چند محصول دچار ترديد مي‌شويد و به دنبال ابزاري براي مقايسه محصولات مي‌گرديد. ووكامرس اين امكان را در اختيار شما قرار مي‌دهد كه با نصب افزونه‌اي بر روي ووكامرس خود بتوانيد دو يا چند محصول را به‌صورت تصويري و متني مقايسه كنيد. اين ويژگي براي كاربران و مشتريان وب‌سايت فروشگاهي شما بسيار جالب است و توصيه مي‌كنيم كه حتماً از اين افزونه براي فروشگاهتان استفاده كنيد.

 

افزونه زوم محصولات | بزرگنمايي

از افزونه‌هايي كه براي فروشگاه ساز ووكامرس طراحي‌شده و بسيار كاربردي و موردپسند كاربران و مشتريان فروشگاه‌ها هست افزونه‌اي تحت عنوان بزرگنمايي محصول هست كه شما با نصب اين افزونه مي‌توانيد ذره‌بيني بر روي نمايش محصولات قرار دهيد كه مشتريان شما با حركت موس بر روي محصول بتوانند محصول را به‌صورت بزرگنمايي شده و از تمام زوايا مشاهده كنند.

افزونه جستجوي پيشرفته ووكامرس

يكي از افزونه‌هايي كه ويژگي جالبي به بخش جستجوي فروشگاه آنلاين شما اضافه مي‌كند ويژگي جستجوي زنده محصول به‌صورت ايجكس است. به‌اين‌ترتيب كه وقتي مي‌خواهيد محصولي را جستجو كنيد اصلاً نيازي نيست كه نام كامل آن را در بخش جستجو وارد كنيد؛ و به‌محض واردكردن دو يا سه كاراكتر از نام آن محصول ليست تمام محصولاتي كه با آن كاراكترها شروع مي‌شوند براي شما نمايش داده مي‌شود.
اين افزونه به دلايل زيادي طراحي‌شده اما دو دليل آن را براي شما بيان مي‌كنيم. اولين دليل اين است كه ممكن است نام آن محصول طولاني باشد و كاربر حوصله تايپ تمام نام آن را نداشته باشد و مورد دوم اين‌كه ممكن است كاربر نام كامل محصول را فراموش كرده باشدو با سرچ دو يا حرف از نام محصول مي‌تواند به‌راحتي محصول موردنظر خودش را در ليستي كه به او نمايش داده مي‌شود پيدا كند.

افزونه پيگيري وضعيت سفارش با كد رهگيري

ووكامرس به كاربر اجازه پيگيري سفارش را مي‌دهد. شما مي‌توانيد با استفاده از اين افزونه براي محصول كد پيگيري تعريف كنيد و وضعيت سفارش تا تحويل محصول به مشتري را اعلام كنيد. اين افزونه باعث رضايت بسياري از مشتريان فروشگاه هاي ووكامرسي شده است چون در جريان كامل سفارش تا تحويل محصول خود قرار مي‌گيرند.

پيامك حرفه اي ووكامرس

بسياري از مشتريان شما تمايل دارند كه پس از ثبت سفارششان بدانند كه محصولشان در چه مرحله‌اي است. يكي از قابليت هاي جالب فروشگاه ساز ووكامرس اطلاع‌رساني پيامكي به مشتريان است كه اين قابليت از طريق نصب افزونه مربوطه بر روي سايت شما اعمال مي‌شود. شما مي‌توانيد با نصب اين افزونه بر روي فروشگاه ساز خود تمام مراحل خريد از ثبت سفارش تا تحويل محصول درب منزل را با پيامك به آن‌ها اطلاع دهيد.

افزونه ايميل ووكامرس

براي كساني كه درزمينه بازاريابي اينترنتي يا ديجيتال ماركتينگ فعاليت دارند واژه ايميل ماركتينگ واژه آشنايي است. شما با نصب افزونه‌اي بر روي فروشگاهتان مي‌توانيد ايميل مشتريان را دريافت و ذخيره كنيد و با استفاده از اين ايميل‌ها ايميل ماركتينگ انجام دهيد. وقتي‌كه محصول جديدي وارد فروشگاه شد، تخفيفات ويژه براي محصولي در نظر گرفتيد و يا كدهاي تخفيف مناسبتي براي محصولي ايجاد كرديد به‌وسيله ايميل به مشتريان اطلاع‌رساني كنيد.

سئو محصولات ووكامرس

براي فروشگاه ساز ووكامرس افزونه‌اي براي سئو وجود دارد كه با نصب و فعال‌سازي آن مي‌توانيد براي محتوا و محصولات فروشگاهتان سئو انجام دهيد. مطمئناً از مزاياي سئو باخبر هستيد و مي‌دانيد كه چه تأثيري در بالا بردن رتبه سايت شما در گوگل و نمايش سايت شما به كاربران دارد. ما به شما افزونه سئو yoast را معرفي مي‌كنيم كه افزونه‌اي بسيار قدرتمند براي سئوي داخلي سايت و فروشگاه شماست.

ساخت اسلايدر محصولات فروشگاه

شما با نصب و فعال‌سازي افزونه‌هاي مختلفي كه براي اين منظور طراحي‌شده‌اند مي‌توانيد اسلايدرهاي بسيار زيبا در صفحه اصلي سايتتان قرار دهيد. از اين اسلايدر مي‌توانيد به‌منظور هاي مختلف استفاده كنيد. مثلاً براي برگزاري جشنواره هاي فصلي، معرفي محصولات پرامتياز، معرفي آخرين محصولات، معرفي تخفيفات و … بسياري از كاربران سايت هاي فروشگاهي يكي از ملاك هاي زيبايي فروشگاه هاي آنلاين را داشتن اسلايدر هاي متنوع و زيبا مي‌دانند. پس به شما توصيه مي‌كنيم كه حتماً از اسلايدر ها جهت زيباتر كردن فروشگاهتان بهره ببريد.

اعمال تخفيف در ووكامرس

بسياري از كاربران تمايل دارند در صورت خريد محصولي با تعداد بالا تخفيفي شامل حالشان شود و بتوانند محصول را باقيمت پايين‌تري تهيه كنند. براي اين منظور افزونه‌اي براي فروشگاه ساز ووكامرس طراحي‌شده كه شما با نصب و فعال‌سازي آن مي‌توانيد براي خريدهاي عمده كه تعداد آن را شما مشخص مي‌كنيد درصدي را به‌عنوان تخفيف در مبلغ كل در نظر بگيريد.

افزونه هاي جانبي ووكامرس | خريد

برخي از افزونه هاي ووكامرس رايگان هستند و شما بدون پرداخت هيچ هزينه اي ميتوانيد آن ها را بر روي فروشگاه ساز خود نصب كنيد و به وسيله آن امكان جديدي به فروشگاه آنلاين تان اضافه كنيد. اما برخي از افزونه ها وجود دارند كه حرفه اي هستند و براي دانلود آن ها بايد هزينه بپردازيد و آن ها خريداري كنيد.
معتبرترين وب سايتي كه ميتوانيد افزونه هاي ووكامرس و همچنين وردپرس را دانلود و خريداري كنيد وب سايت wordpress.org است كه مخزن وردپرس ناميده شده و تمام افزونه ها را ميتوانيد در اين سايت پيدا كنيد. اما اگر ميخواهيد كه از سايت هاي ايراني استفاده كنيد و افزونه هاي مورد نياز فروشگاه اينترنتي را از آن تهيه كنيد ميتوانيد به وب سايت هاي www.zhaket.com و يا www.rtl-theme.com مراجعه كنيد.

كدام فروشگاه ساز سئوي بهتري دارد؟

كساني كه در حوزه وب فعاليت مي‌كنند قطع به‌يقين از مزيت سئو باخبر هستند و مي‌دانند كه يك وب‌سايت براي اينكه در رتبه هاي بالاي گوگل قرار بگيرد و بتواند بازديدهاي زيادي را داشته باشد كه به‌تبع آن فروش و درآمد آن وب‌سايت و فروشگاه هم افزايش پيدا كند بايد براي وب‌سايت خود سئو انجام دهد. يكي از مزيت هاي فوق‌العاده ووكامرس در برابر بقيه فروشگاه سازها افزونه سئوي قدرتمندي به نام افزونه سئو yoast است كه باعث شده كفه ترازوي ووكامرس نسبت به بقيه فروشگاه سازها ازنظر سئوي محتوا سنگين‌تر باشد وبرتري خود را نشان دهد.اگرچه محتواي يك وب‌سايت مهم‌ترين نقش سئوي آن سايت دارد اما ساختار سيستم مديريت محتوا يا همان cms ها نيز بسيار تأثيرگذار هستند


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۶:۱۴ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

بازاريابي عصبي چيست؟ ، بازاريابي عصبي واژه اي نو و جديد ميباشد كه در سال هاي اخير بسيار استفاده ميشود و به نوعي جز جديدترين روش هاي نوين بازاريابي محصوب ميشود ، بازاريابي عصبي تلفيقي از دو علم مهم بازاريابي و عصب شناسي ميباشد.

بازاريابي عصبي اخيرا مورد توجه فراواني قرار گرفته است. اين علم جديد تلفيق دو علم بازاريابي و عصب‌شناسي است. بازاريابي عصبي يا neuromarketing درك عملكرد مغز بدون وارد شدن در جزئيات پيچيده آن است تا از آن براي بهبود عمليات بازاريابي استفاده كنيم. اين واژه براي اولين بار در سال 2002 مطرح شد و با استقبال چنداني روبه‌رو نشد تا در سال‌هاي اخير كه اين اصطلاح بخشي از سخنراني‌هاي همايش‌ها و مقالات مختلف را به خود اختصاص داده است.

هدف بازاريابي عصبي انتقال بهتر پيام‌هاي بازاريابي به ديگران و افزايش خريد توسط كاربران و استفاده كنندگان است. و در نتيجه با بازاريابي عصبي بودجه بازاريابي و تبليغات كاهش مي‌يابد.ما نيز در كارسازشو بازاريابي عصبي وب را به صورت كامل و جامع در مقالات علمي و عملي آموزش خواهيم داد تا افرادي كه به دنبال جديد ترين روش هاي بازاريابي عصبي در وب هستند اين موارد را به خوبي مسلط شوند.

بازاريابي عصبي چيست

بازاريابي عصبي در يك نگاه جزئي

بازريابي عصبي يا نوروماركتينگ (NeuroMarketing) يكي از حوزه هاي جديد در بازاريابي است كه از تكنولوژي هاي پزشكي مانند عكسبرداري مغزي (FMRI) براي مطالعه بر روي واكنش مغز به محرك هاي بازاريابي، استفاده مي كند. محققان از عكسبرداري مغزي استفاده مي كنند تا دليل و چگونگي تصميم مشتريان در مورد محرك ها را بفهمند و بدانند كدوم قسمت مغز آنها را تحريك به اقدام مورد نظر خود مي كند.

در گذشته و قبل از ظهور بازاريابي محتوا و شبكه اجتماعي، ممكن بود مدير شما بودجه تبليغات را افزايش دهد تا لوگوي خود را روي اتوبوس و نيمكت و جاهاي مختلف ديگر نصب كنيد، يا به عنوان حامي رويدادهاي بزرگ حاضر شويد، اما در دنياي امروز، بزرگترين چالش براي بازاريابان آن است كه در حالي كه پول كمتري خرج مي كنند، نتيجه ي بهتري بگيرند.

ماركتينگ

اين چالش چگونه برطرف خواهد شد؟

يكي از روشهاي نوظهور و موثر بازاريابي عصبي (نوروماركتينگ) است. امروزه در تحليل هاي بازاريابي از بازاريابي عصبي استفاده مي شود تا ترجيحات مصرف كننده درست تشخيص داده شود.چراكه افراد در بيشتر مواقع به سوالاتي كه از آنها مي شود درست پاسخ نمي دهد، و به اين صورت بازاريابان با تمايلات دروني مشتريان آشنا مي شوند و سعي مي كنند آنها را به كار بگيرند.

بازاريابي عصبي به بازاريابان مي گويد، مخاطبان در مقابل رنگي خاص يا مدلي از بسته بندي و صداي محصول در تبليغ يا هنگام استفاده از آن چه عكس العملي نشان خواهند داد.به صورت كلي، بازاريابي عصبي همچنين شامل استفاده از علوم اعصاب در تحقيقات بازاريابي مي شود، به اين صورت كه بررسي مي كنند كدام محرك ها منجر به نوع خاصي از عملكرد در بين مشتريان مي شود. و سپس سعي مي كنند اين محرك ها را به كار ببندند تا نتيجه ي مورد نظر براي كمپين بازاريابي حاصل شود. گزارش هايي كه از نوروماركتينگ به دست مي آيد .ميتواند براي طراحي نقشه سفر مشتري ايده هاي كاربردي و خوبي به شما بدهد.

مشكلات پيام هاي متعدد در تبليغات

حتما قبول داريد كه بازاريابي و تبليغات سخت‌تر شده است. همكاران و رقيبان شما احتمالا آنقدر زياد هستند كه مدام حواس مشتريان را پرت مي‌كنند. پيام‌هاي بازاريابي كم‌رنگ‌تر شده است. توجه به تبليغات كم‌تر شده است. حال اگر كسب‌و‌كاري كوچك با بودجه محدود تبليغاتي داريد چگونه مي‌توانيد توجه مشتريان احتمالي را به خود جلب كنيد و حتي باعث شويد از شما خريد كنند؟ شايد پاسخ اين پرسش در بازاريابي عصبي قبل از ورود به موضوع سه مثال ملموس مي‌آوريم كه نشان مي‌دهد بازاريابي عصبي چيزي فراتر از عرضه محصول مناسب با قيمت مناسب است.

بازاريابي عصبي

1. خريد از فروشنده نامناسب

فرض كنيد وارد فروشگاهي مي‌شويد و از همان ابتدا احساس خوبي نسبت به فروشگاه نداريد. فروشنده بدون توجه به ورود شما به صحبت خود با تلفن ادامه مي‌دهد و وانمود مي‌كند شما را نديده است. سپس با لحني توهين‌آميز با شما صحبت مي‌كند و وقتي سوالي فني درباره محصول مي‌پرسيد مي‌گويد: روي جعبه نوشته شده است، خودتان بخوانيد! چقدر احتمال دارد از چنين فروشگاهي خريد كنيد؟ شايد از خريد منصرف شويد. توجه كنيد كه ما درباره محصول صحبت نكرديم. شايد محصول اين فروشگاه بسيار عالي و قيمت آن مناسب باشد ولي شما از خريد منصرف مي‌شويد.

پس موضوع فقط محصول مناسب با قيمت مناسب نيست. رفتارهاي خريد ما بسيار پيچيده‌تر از چيزي است كه خيلي‌ها فكر مي‌كنند و به عملكرد مغز مربوط است. اگر خيلي ساده بگوييم ما از كساني خريد مي‌كنيم كه از آن‌ها خوشمان بيايد. اغلب فروشنده بسيار مهم‌تر از محصول است. در فصل‌هاي بعد بيشتر به اين موضوع خواهيم پرداخت.

بازاريابي

2. خريد موبايل با برندي كه نميشناسيد

براي خريد موبايل به فروشگاه مراجعه مي‌كنيد. فروشنده سعي مي‌كند برندي را به شما بفروشد كه تا به حال اسمش را نشنيده‌ايد. اسم آن بسيار عجيب و ناآشنا است. فروشنده به شما ثابت مي‌كند تمام مشخصات فني اين موبايلِ ناشناخته بهتر از موبايلي است كه شما مي‌خواستيد. حتي قيمتش هم بسيار ارزان‌تر است. شما كمي با خود كلنجار مي‌رويد و در نهايت جرئت نمي‌كنيد يك محصول ناشناخته بخريد كه تمام خواسته‌هاي شما را برآورده مي‌كند. بدون خريد از فروشگاه خارج مي‌شويد.

دليل اين موضوع نيز به عملكرد مغزمان برمي‌گردد. تاثير ديگران بر خريدهاي ما بيش از چيزي است كه تصورش را مي‌كنيم. وقتي مي‌خواهيم چيزي بخريم مهم‌ترين سوال ذهنمان اين است كه ديگران در مورد خريدمان چه نظري خواهند داشت. آيا كار ما را تاييد خواهند كرد يا آن را كاري اشتباه خواهند دانست.

بازاريابي نوين عصبي

3. خريد از سايتي كه جعلي به نظر مي‌رسد

دنبال خريد يك محصول آموزشي هستيد. در گوگل به جست‌وجو مي‌پردازيد. وارد سايتي مي‌شويد كه احساس مي‌كنيد نمي‌توان به آن اعتماد كرد. اگر دوستتان از شما بپرسد چرا اين سايت را نامعتبر مي‌دانيد هيچ دليل منطقي و قابل‌ قبولي نداريد تا ارائه دهيد. شايد روي جعبه محصول از عكس يك آقا با كراوات استفاده شده است يا عكس‌هاي سايت به آن سايت متعلق نيست بلكه از سايت‌هاي خارجي گرفته شده است. به اين نتيجه مي‌رسيد كه اين سايت حرفي براي گفتن ندارد و از خريد خود منصرف مي‌شويد. شما محتويات محصول را نديده‌ايد و فقط از روي چند عكس به اين نتيجه مي‌رسيد كه خريد نكنيد.

دليل اين موضوع هم به مغز ما مربوط مي‌شود. مغز قديم كه به زودي درباره‌اش توضيح خواهيم داد، اگر تشابهي احساس نكند احتمال خريد كم‌تر مي‌شود. اگر با فردي كه كراوات بسته تشابه نداريم سعي مي‌كنيم از او خريد نكنيم، بلكه از فردي خريد كنيم كه بيشتر شبيه خودمان است.

آيا بازاريابي عصبي در كسب‌و‌كارهاي كوچك قابل استفاده است؟

واژه بازاريابي عصبي بسيار علمي و پيچيده به نظر مي‌رسد. همچنين اغلب كتاب‌ها و مقالات به كاربرد بازاريابي عصبي در شركت‌هاي بسيار بزرگ و برندهاي معروف مي‌پردازند؛ ولي اغلب ايده‌هاي بازاريابي عصبي در كسب‌و‌كارهاي كوچك قابل استفاده است. برخي از آن‌ها بسيار ساده‌تر و كم‌هزينه‌تر از چيزي است كه تصور مي‌كنيد.

محصول مورد علاقه مشتريان ؟!

اغلب شركت‌هاي بزرگ قبل از توليد يك محصول تحقيقات بازار انجام مي‌دادند تا محصول مورد علاقه مشتريان را توليد كنند. آن‌ها از مردم مي‌پرسيدند كه دوست داريد محصول بعدي ما چگونه باشد، رنگ بسته‌بندي چه باشد و چه خصوصياتي داشته باشد. سپس با توجه به نتايج نظرسنجي و تحقيقات بازار محصولي جديد توليد مي‌كردند. سپس اتفاق عجيبي رخ مي‌داد. آن محصول جديد كه دقيقا با خواسته‌ها و سلايق مشتريان توليد شده بود با شكست مواجه مي‌شد. همان افرادي كه خودشان در نظرسنجي شركت كرده بودند هيچ‌گاه محصول مورد نظر را خريداري نمي‌كردند.

بازاريابان كم‌كم به اين نتيجه رسيدند كه پاسخ اغلب افراد در تحقيقات بازار با رفتار خريد آن‌ها تفاوت دارد و گاهي كاملا متناقض است؛ بنابراين هميشه نمي‌توان از مشتري پرسيد كه محصول مورد علاقه‌اش كدام است و سپس با توليد آن محصول به موفقيت رسيد.

در آزمايش ديگري از افرادي كه براي خريد نقاشي‌هاي گران‌قيمت به يك گالري مراجعه كرده بودند سوال شد كه چه نوع عكس‌هايي دوست دارد. پاسخ اغلب آن‌ها اين بود: عكس‌هاي طبيعت. سپس رفتار خريد اين افراد بررسي شد. اغلب آن‌ها عكس‌هايي غير از عكس طبيعت خريداري كرده بودند!

كارسازشو

آنچه مشتريان درباره سليقه خود مي‌گويند با خريدهاي آن‌ها سازگار نيست!

آقاي مالكولم گلادول در كتاب معروفش با نام «نقطه واژگوني» به اين پديده مي‌پردازد. او توضيح مي‌دهد كه افراد مختلف هنگام ورود به كافي‌شاپ در نظرسنجي شركت كردند كه قهوه مورد علاقه‌شان چه قهوه‌اي است. اغلب افرادي كه در نظرسنجي اعلام كرده بودند به قهوه تلخ و غليظ علاقه دارند، بعد از چند دقيقه در همان كافي‌شاپ قهوه خود را كاملا شيرين مي‌كردند؛ بنابراين هميشه نمي‌توان به گفته‌هاي مشتريان اعتماد كرد. گاهي آن‌ها در مورد محصول نظراتي مي‌دهند كه با خريدهاي خودشان تناقض دارد.

ورود به مغز انسان و برملا شدن راز

اگر مشتريان نيازهاي واقعي خود را بر زبان نمي‌آورند و همواره نمي‌توان به گفته‌هاي آنان اعتماد كرد، پس راه‌حل چيست؟ بازاريابي عصبي پاسخ اين سوال را مي‌دهد. در سال‌هاي اخير دستگاه‌هايي با نام‌هاي EEG و fMRI و … ساخته شده كه انواع كوچك و قابل‌حملي دارد كه بر سر انسان نصب مي‌شود و مي‌تواند از مغز انسان عكس بگيرد. اين دستگاه‌ها دريچه‌اي را براي ورود به مغز انسان باز كردند. دانشمندان و بازاريابان مي‌توانند با بررسي عكس‌هاي مغز فردي كه مثلا در حال تصميم‌گيري خريد است به ديدگاه موثق‌تر و جديدتري دست يابند.

اگر خيلي ساده نحوه كار اين دستگاه‌ها را توضيح دهيم، اين گونه است كه وقتي قسمت خاصي از مغز تحريك مي‌شود، معمولا خون با اكسيژن بيشتر به آن بخش مغز منتقل مي‌شود؛ بنابراين دستگاه‌هايي نظير fMRI با عكسي‌ كه از مغز تهيه مي‌كنند، مي‌توانند مكان‌هاي تحريك‌شده در مغز را مشخص كنند.

وب سايت كارسازشو

مقايسه الگوها درمغز انسان

بررسي الگوهاي مختلف مغز حين انجام فعاليت‌هاي مختلف ما را به نتايج جالب و جديدي سوق مي‌دهد؛ مثلا از مغز افراد مختلف در حال پرداخت پول در فروشگاه عكس گرفته‌ شده و الگوي به دست آمده با الگوهاي ديگر مقايسه مي‌شود. سپس مشاهده مي‌شود الگوي به دست آمده شباهت زيادي با عكس مغز وقتي كه بدن در حال تحمل درد است دارد! وقتي به دست يك فرد سوزن مي‌زنيم همان بخش مغز تحريك مي‌شود كه هنگام خريد تحريك مي‌شود.

بنابراين از اين آزمايش نتيجه‌گيري مي‌كنيم كه فرد وقتي پول پرداخت مي‌كند، در مغز بخش درد تحريك مي‌شود و پرداخت پول براي مشتري معمولا دردناك است حتي اگر مشتري هيچ‌گاه اين موضوع را بر زبان نياورد! بنابراين با انجام آزمايش‌هاي مختلف و فراوان به اطلاعاتي دست مي‌يابيم كه مي‌تواند در بازاريابي و فروش بهتر محصولات و خدمات به ما كمك كند.

سه بخش اصلي مغز انسان

براي بازاريابي بهتر لازم است آشنايي مختصري با مغز داشته باشيم. مغز به سه بخش عمده تقسيم مي‌شود كه از نظر ساختار سلولي و عملكرد با هم متفاوت هستند؛ با وجود اينكه اين سه بخش بر فعاليت همديگر تاثير مي‌گذارند و نمي‌توان به طور محض فعاليت مغزي خاصي را به يك بخش نسبت داد ولي هر كدام از قسمت‌هاي مغز نقش ويژه‌اي دارند. اين سه بخش مغز جديد، مغز مياني و مغز قديم نام دارند.

مغز جديد معمولا انجام كارهاي تحليلي و پيچيده را بر عهده دارد. تصميمات منطقي، آموزش و كارهاي ارادي ما با فرماندهي اين بخش مغز انجام مي‌شود. مغز جديد نتيجه تحليل‌ها را به دو بخش ديگر نيز ارسال مي‌كند.

 

مغز مياني بيشتر با موارد احساسي سر و كار دارد و اطلاعات حاصل را به دو بخش ديگر مغز مخابره مي‌كند.

مغز قديم عهده‌دار فعاليت‌هاي اصلي ما براي حفظ بقا است. خداوند اين بخش را طوري طراحي كرده تا با دستورات صادره ادامه حيات ما امكان‌پذير باشد. مثلا وقتي گرسنه مي‌شويم مغز قديم دستور مي‌دهد كه به اين مورد رسيدگي شود. مغز قديم در واقع وقفه‌اي رد نشدني صادر مي‌كند كه بايد در اولين فرصت ممكن به آن رسيدگي شود. مواردي مانند تنفس نيز به مغز قديم مربوط است. اگر اين‌طور نبود شايد گاهي يادمان مي‌رفت تنفس كنيم و زندگي ما به خطر مي‌افتاد!

كارسازشو

تصميم به خريد كردن

اما سوال بسيار كليدي آن است كه طبق علم بازاريابي عصبي تصميمات خريد توسط كدام قسمت مغز انجام مي‌شود؟ نكته مهمي كه در بازاريابي سنتي به آن توجهي نمي‌شود اين است كه تصميمات خريد ما اغلب با مغز قديم انجام مي‌شود! تا به حال بازاريابان فكر مي‌كردند تمامي خريدها با بخش منطقي مغزمان انجام مي‌شود. البته هميشه در طول تاريخ بازاريابان مي‌دانستند كه احساسات بر تصميمات خريد تاثير دارد؛ ولي اكنون مشخص شده است كه تاثيرگذاري بخش احساسي و مغز قديم بسيار فراتر از آن چيزي است كه تصور مي‌كرديم.

لزلي هارت نويسنده كتاب مغز چگونه كار مي‌كند

خانم لزلي هارت در كتاب «مغز چگونه كار مي‌كند» توضيح مي‌دهد كه «شواهد نشان مي‌دهد مغز قديم قسمتي است كه تعيين مي‌كند ‌كدام بخش اطلاعات دريافتي براي پردازش به مغز جديد مخابره شود و كدام تصميمات تاييد شود يا رد شود».

 

پس اگر با عملكرد «مغز قديم» بيشتر آشنا شويم در بازاريابي عصبي مي‌توانيم عمليات بازاريابي تاثيرگذارتري طراحي كنيم.

پس چرا باز مخالف حرف عمل ميكنند؟

حال به اين سوال برگرديم كه چرا اغلب افرادي كه ادعا مي‌كنند قهوه تلخ و غليظ دوست دارند، قهوه شيرين مي‌خورند؟ دليل آن است كه وقتي مورد سوال قرار مي‌گيريم معمولا از مغز جديد خود براي پاسخگويي استفاده مي‌كنيم و سعي مي‌كنيم بهترين و منطقي‌ترين جواب ممكن را ارائه دهيم. همچنين نظر ديگران براي ما خيلي مهم است. ما شايد دوست داشته باشيم تنبل باشيم ولي هيچ‌گاه در يك مصاحبه چنين چيزي را اعلام نمي‌كنيم؛ زيرا براي ما مهم است كه آيا ديگران جواب ما را درست و قابل‌ قبول خواهند دانست يا خير؛ ولي وقتي مي‌خواهيم تصميم‌گيري كنيم مغز قديم دستور اصلي را صادر مي‌كند. در شرايط واقعي وقتي مي‌خواهيم قهوه بخوريم، مغز قديم تصميم مي‌گيرد!

منبع : neurosciencemarketing


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۶:۰۰ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

بازاريابي محتوا چيست؟

توليد و انتشار مطالب مفيد و مرتبط، براي جذب بازار هدف، بازاريابي محتوا نام دارد. هدف بازاريابي محتوا آن است كه مخاطب با استفاده از مطالب رايگان، اعتماد و علاقه بيشتري به كسب‌وكار شما پيدا كند و در نهايت از شما خريد كند. بازاريابي محتوا براي تمام كسب‌و‌كارها قابل استفاده است. شما توسط بازاريابي محتوا به مخاطبان نشان مي‌دهيد متخصص هستيد و مي‌خواهيد به خريداران كمك كنيد تا با دانش بيشتر درست تصميم بگيرند. شما با بازاريابي محتوا به يك مشاور حرفه‌اي تبديل مي‌شويد به ديگران مشاوره مي‌دهيد تا بهترين خريد ممكن را انجام دهند.

بازاريابي محتوا

فرض كنيم كارتان فروش گل و گياه است. شما مي‌توانيد فيلم‌هاي كوتاهي درباره نگهداري از گل‌ و گياه توليد كنيد. مي‌توانيد سوالات رايج دارندگان گلدان در آپارتمان‌ را پاسخ دهيد حتي مي‌توانيد كتابي الكترونيكي درست كنيد و انواع گل‌ها و گياهان آپارتماني را معرفي كنيد. همچنين مي‌توانيد آموزش‌هاي درباره تزئين خانه با گل و گياه بدهيد. سپس اين محتواها را به كمك رسانه‌هاي اجتماعي، سايت، مجلات و … منتشر كنيد.

 

مخاطبان شما زماني از محصولات و خدمات شما استفاده ميكنند كه متخصص بودن شما را در زمينه مربوطه ببينند

مزاياي بازاريابي محتوا

بازاريابي محتوايي مزاياي بسيار زيادي دارد همين دليل هم باعث شده كه مديران سايت و صاحبان كسب و كار اينترنتي به اين موضوع بسيار اهميت دهند و بخشي از استراتژي بازاريابي خود را روي بازاريابي محتوايي متمركز كنند با بررسي هايي كه انجام شده ميتوان به طور كلي مزاياي بازاريابي محتوا را به چند قسمت كلي تقسيم كرد.

بازاريابي محتوايي چيست؟
تبليغات و بازاريابي در محصول

1- اولين مزيت بازاريابي محتوا كاهش هزينه هاي تبليغات و بازاريابي است به اين شكل كه ما با توليد محتوا مي توانيم از موتورهاي جستجوگر مثل گوگل بازديد كننده هاي زيادي را به سمت سايت خود يا صفحه اي از صفحات وب سايت خود هدايت كنيم و شايد تمام هزينه اي كه براي ما ايجاد كنند زماني است كه براي نوشتن يك مقاله يا درست كردن يك صفحه از صفحات وب سايت بايد سرد كنيم.

برندينگ و برندسازي در بازاريابي

2- دومين مزيتي كه مي توان براي بازاريابي محتوا قائل شد. موضوع برندينگ و برندسازي كسب و كار مورد نظر مي باشد وب سايت يا كسب و كار آنلاين اي كه دائم نيازها و مشكلات كاربران خود را از طريق يك محتوا كه مي تواند يك مقاله باشد يا يك پادكست يا حتي يك ويدئو باشد در ذهن مخاطب ارزش هاي فراواني را ايجاد مي كند و اين حس را در مخاطب به وجود مي آورد كه تمام نيازهاي من در اين وبسايت برطرف خواهد شد و نيازي به وبسايت ديگر ندارم.

بازاريابي محتوايي مزاياي بسيار زيادي دارد كه هر شخص بسته به نياز خود مي تواند از آن استفاده كند تا هم هزينه كمتري براي تبليغات پرداخت كند و همچنين باعث بهبود كسب و كار آنلاين در موتورهاي جستجو شود.

آموزش بازاريابي محتوا

در بازاريابي محتوا مهمترين نكته‌اي كه مي‌توان به آن اشاره كرد آسان كردن فرآيند انتقال دانش به كاربر مورد نظر يا كاربران مورد نظر مي‌باشد براي مثال فرض كنيد شما يك مدرس برنامه نويسي هستيد و قصد داريد يك دوره آموزشي براي اصول برنامه نويسي يا براي يك زبان خاص برنامه نويسي تهيه كنيد و به عنوان يك محصول آن را به فروش برسانيد مادر بالا اشاره كرديم كه مهمترين موضوع براي بازاريابي محتوا يا هدف نهايي ما فروش محصولات يا خدمات خود به كاربران در سطح وب هست.

بازاريابي

اين شخص يا شما كه به عنوان يك متخصص برنامه نويسي هستيد قصد داريد محصول آموزشي خود را به فروش برسانيد ، مهمترين نكته‌اي كه شما بايد در بازاريابي محتوا و بازاريابي اين محصول انجام دهيد اين است كه شما با توليد يك سري مقالات آموزشي يا پادكست و يا حتي محتواي ويدئويي به كاربر نهايي خود كه مخاطب شما مي باشند نحوه تدريس و قدرت ارائه را نشان دهيد.

گاهي لازم است كه در صفحه محصول چند ويدئو از نمونه ويديوهاي نهايي را ارائه دهيد گاهي هم لازم است براي اين محصول چند مقاله كامل و جامع بنويسيد تا كاربر ها از طريق آن مقاله با وب سايت شما آشنا شوند و يك مشكل آنها در مقاله مورد نظر حل شود تا اين حس در كاربر مورد نظر به وجود بيايد كه اين شخص يا اين وبسايت مي تواند به من در رسيدن به هدف خود كمك كند حالا اگر هدف اين شخص برنامه نويس شدن يا يك برنامه نويس حرفه اي شدن باشد و به اندازه كافي شما در مقالات خود و صفحه محصول مورد نظر اطلاعات كافي به كاربر داده باشيد قطعاً اين كار بر ميل و رغبت به خريد خواهد داشت.

بازاريابي آنلاين

نكات بازاريابي محتوا

در بازاريابي محتوا به چند مورد بسيار مهم بايد توجه كنيد تا اثربخشي مطلب شما يا آموزش شما به حداكثر ممكن برسد ، خيلي‌ها بر اين باور هستند كه نبايد اطلاعات بسيار زيادي در اختيار كاربر ها قرار دهند چرا كه كاربري كه اطلاعات كامل و جامع دريافت مي كند هيچ نيازي به محصولات و خدمات ما پيدا نمي كند. اما خود اين يك تفكر كاملاً اشتباه است كاربر زماني متوجه مي شود كه شما مي توانيد مشكلات آموزشي يا مشكلات كاري آن را برطرف كنيد كه به طور كامل موارد بسيار مهم را از سمت شما حل شده ببيند.

پس تا جايي كه مي‌توانيد اطلاعات كامل و جامع در حوزه كاري خود يا در حوزه‌اي كه قصد بازاريابي آن را داريد ارائه كنيد و از گفتن اطلاعات مهم نترسيد وقتي كاربري در يك مقاله عادي نه تنها مشكل خود را حل شده ببيند بلكه چندين راهكار مهم براي برطرف كردن مشكلات احتمالي ببيند احتمال اين كه اين كاربر ساير صفحات سايت شما را مشاهده كند زياد مي باشد يا حتي صفحات مورد نظر را به عنوان بوكمارك به مرورگر خود اضافه كند و در بهترين حالت ممكن از محصولات و خدمات شما استفاده كند و آن را نيز به ديگران توصيه كند و اين تمام چيزي است كه مديران و صاحبان كسب و كار اينترنتي به دنبال آن هستند پس در بازاريابي محتوا بايد به كاربر مورد نظر اطلاعات كافي دهيم.

 

خيلي ها باور اشتباهي درباره بازاريابي محتوا دارند .. شما جز آن دسته از افراد نباشيد

اهداف نهايي بازاريابي محتوا محور

با توجه به اينكه عمليات بازاريابي در كسب و كار اينترنتي بسيار پيچيده‌تر از گذشته دنبال مي شود. و امروزه جذب مخاطب جديد و تبديل كردن آن به مشتري بسيار سخت تر از گذشته شده دليل آن هم چيزي نيست جز بالارفتن سطح انتظارات كاربران مي بايست در انجام دادن هر كاري يك دليل قانع كننده داشته باشيم تا وقت خود را تلف نكنيم براي بازاريابي محتوا نيز ما بايد يك دليل قانع كننده داشته باشيم تا تايم و زمان زيادي را براي توليد محتواي مورد نظر قرار دهيم يكي از مهمترين اهداف بازاريابي محتوا جذب مخاطب مي باشد ، دومين هدف در بازاريابي محتوا معرفي كردن خدمات و محصولات به كاربري كه وارد صفحات وب سايت ما شده ، سومين هدف از بازاريابي محتوا فروش خدمات و محصولات به كاربر مورد نظر مي‌باشد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۸:۰۴ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

بازاريابي ويديويي ميتواند شما را براي هميشه در ذهن مخاطب قرار دهد يا براي هميشه شما و كسب و كارتان را از ذهن مخاطب هدف حذف كند. پس در ادامه با ما همراه باشيد تا به بررسي موارد مهمي در بازاريابي ويديويي بپردازيم تا به اهميت اين موضوع بيشتر دقت كنيم.

شايد اين مطلب را شنيده باشيد كه بازاريابي ويدئويي برگ برنده شماست و اگر به درستي از آن استفاده كنيم قطعا هم در حال و هم درآينده بازار حوزه كاري خود را در دست خواهيم گرفت ، بازاريابي ويديويي امروزه خيلي پر اهميت تر از قبل شده ، دليل آن هم عدم جذابيت محتواي متني برا خواننده ميباشد ، البته فراموش نكنيم بر اساس تيپ هاي شخصيت شناسي عده زيادي هستند كه ميل به خواندن نسبت به ديدن در آنها بيشتر است اين افراد ترجيح ميدهند كه با خواندن يك موضوع به درك آن برسند.

بازاريابي ويديويي

 

قطعا همه‌جا اين مطلب را شنيده‌ايد كه: بازاريابي ويديويي برگ برنده شما در آينده و حال حاضر است.

ديدن ويديو يك محصول

شايد جالب باشد كه بدانيد بسياري از مردم ترجيح مي‌دهند ويديويي درباره يك محصول ببينند تا اينكه مطلبي درباره آن بخوانند.دليل اين موضوع اين است مردم از خواندن متن هاي تكراري خسته شدند و اكثر محتوا هاي سايت ها شبيه به هم هستند.

واژه ويديو در تايل ايميل ارسال

اگر مايل هستيد كه نرخ باز شدن ايميل هاي خود را افزايش دهيد بايد در قسمت موضوع ايميل واژه «ويديو» نوشته شود با اين كار شانس شما براي ديده شدن ايميلتان 19 درصد و باز شدن آن ايميل 65 درصد افزايش پيدا مي‌كند.

 

هابس عقيده دارد: «محتواي ويديويي ديگر يك گزينه نيست بلكه مولفه‌اي ضروري براي هر استراتژي بازاريابي موفق است».

يوتيوب و 1 ميليارد كاربر فعال

قرار دادن يك فايل ويديويي در صفحات اينترنتي مي‌تواند تعداد بيننده و خريدار كالاي آگهي شده را تا 80 درصد بالا ببرد.يوتيوب بالغ بر يك ميليارد كاربر دارد، كه تقريبا معادل يك‌سوم كاربران اينترنتي است.

اشتراك گذاران ويديو

92درصد كساني كه ويديوها را با گوشي تلفن همراه خود نگاه مي‌كنند، آن‌ها را با ديگران نيز به اشتراك مي‌گذارند.شايد تعجب كنيد اما امسال برنامه 42 درصد از مالكان كسب‌وكارهاي كوچك و متوسط و بازارياب‌ها اين بوده است كه از طريق محتواي ويديويي در فيس‌بوك كسب درآمد كنند. و در اين امر هم موفق شدند ارزش يك دقيقه ويديو مي‌تواند با 1.8 ميليون واژه برابري كند كه اين موضوع بازاريابي ويديويي را به كارآمدترين روش استفاده از بودجه مالي و زماني بازاريابي‌تان تبديل مي‌كند.

بازاريابي محتوا

باور نداشته باشيد ، مخاطبان را از دست دادايد

بنابراين حتي اگر به بازاريابي ويديويي به‌ عنوان شيوه‌اي موثر در آينده باور نداريد، آمارها مي‌توانند شكل را مجاب كنند كه دل به دريا بزنيد و از اين گزينه بازاريابي ويديويي استفاده كنيد. در اينجا 5 مورد را كه بايد قبل از بازاريابي ويديويي بدانيد بيان مي‌كنيم تا با رعايت كردن اين موارد درصد موفقيت شما افزايش يابد.در ادامه با ما در مقاله آموزش بازاريابي ويدئويي همراه باشيد.

1. داستان‌سرايي كنيد (البته نه با لحن فروش)

بر اساس گزارش موسسه بازاريابي ديجيتالي، همان قاعده‌اي را كه براي محتواي بازاريابي نوشتاري‌تان استفاده مي‌كنيد براي محتواي بازاريابي ويديويي‌ نيز مي‌توانيد به كار ببريد: بر ارزشي كه براي مشتريانتان فراهم مي‌كنيد، تمركز كنيد. آن‌ها را با معرفي بيش‌ از حد كالا يا خدمت‌تان آزار ندهيد و در عوض ويديوي خود را پيرامون يك داستان متمركز كنيد. درباره نيازها، خواسته‌ها و آرزوهاي مشتريانتان تحقيق كنيد. از طريق داستان تصويري آن‌ها را مجذوب كنيد. بعد از همه اين‌ها، داستان‌گويي، ميدان جديد فروش است. شركت امريكن گريتينگ دقيقا همين كار را با ويديوي بسيار موفق خود به نام «سخت‌ترين شغل دنيا» انجام داد. شركت محصول خود را در پس‌زمينه فيلم قرار داد و در عوض روي احساسات انساني تمركز كرد. اين شركت داستاني درباره محصولش ساخت و به مردم اجازه داد تا با اين برند/ جنس ارتباط برقرار كنند.

داستان سرايي در بازاريابي

2. فيلم‌هاي آموزشي كوتاه و بلند بسازيد

اگر قصد محصول يا خدمت جديدي را در سال جاري روانه بازار كنيد، ويديويي بسازيد كه طرز كار آن را نشان دهد. ويديوها قدرت اين را دارند تا همه‌ چيز را شرح دهند. در حقيقت، بينندگان 95 درصد از پيامي را كه در يك ويديو مي‌بينند به خاطر مي‌سپارند. به‌ علاوه، 30 درصد از جست‌وجوهاي مردم در يوتيوب براي سوال «چگونه» بوده است. توجه داشته باشيد، يوتيوب بعد از گوگل بزرگ‌ترين موتور جست‌وجو است. در پايان، 73 درصد از مشتريان سپس از تماشاي ويديوهايي كه به‌ اصطلاح (طرز كار) كالا يا خدمتي را شرح مي‌دهد، بيشتر تمايل دارند تا آن كالا يا خدمت را خريداري كنند.

آموزش بازاريابي ويديويي

شركت رسانه اينترنتي بازفيد تيستي (BuzzFeed’s Tasty) در ساخت ويديوهاي «طرز كار» بسيار تبحر دارد و اغلب ساخته‌هايش در حجمي توليد مي‌شود كه در اينترنت به‌ سرعت دست‌به‌دست مي‌شود. «چگونه پاستاي عالي بپزم» مثال خوبي در زمينه ويديوهاي «طرز كار» است كه يك موضوع پيش‌ پا افتاده را مرحله‌ به‌ مرحله و به شيوه‌اي قابل‌ فهم توضيح مي‌دهد. اين رسانه براي افزايش سرعت نمايش ويديوها از اپليكيشن هايپرلس استفاده مي‌كند؛ بنابراين بينندگان اطلاعات را با سرعت هر چه تمام‌تر دريافت مي‌كنند. ميزان توجه افراد در حال كم شدن است، از اين‌رو ويديوهاي تا دو دقيقه‌اي بيشترين تعامل را با بيننده برقرار مي‌كنند. پس ويديوها را كوتاه و بامزه بسازيد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷:۴۷ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)

UTM چيست و چه اطلاعاتي به ما مي‌دهد؟ چرا متخصصين سئو و بازاريابي اينترنتي براي راه اندازي كمپين هاي تبليغاتي از UTM استفاده ميكنند ، علت استفاده UTM چيست؟ ، پاسخ تمامي سئوالات در مقاله UTM چيست و چه اطلاعاتي به ما مي‌دهد؟ با ما در ادامه همراه باشيد. 

utm چيست؟
UTM چيست؟

UTM نمايش اختصاري عبارت Urchin Tracking Module، كه به معناي “ماژول رديابي كردن اورچين” است. Urchin در ابتدا يك نرم افزار تجزيه و تحليل وب‌سايت بود كه توسط شركت نرم‌افزاري اورچين طراحي شده بود. اين شركت در سال 2005 توسط شركت گوگل خريداري شد. شركت گوگل از نام Urchin به عنوان آيتمي براي بررسي كردن و تحليل ورودي وب‌سايت‌ها استفاده كرد و UTM را به عنوان نام كلي اين فعاليت انتخاب كرد.

بسياري از صاحبان كسب و كارهاي اينترنتي و شركت‌‌هايي كه فروش آنلاين دارند؛ براي تبليغات از وب‌سايت‌ها و شبكه‌هاي مجازي استفاده مي‌كنند. اين افراد براي اينكه بدانند در هر وب‌سايت چه ميزان بازديد كننده داشته‌اند و تاثير كدام وب‌سايت بر ميزان فروششان بيشتر بوده است؛ از سرويس‌هايي نظير گوگل آناليتيكس و… استفاده مي‌كنند. UTM كدي است كه در انتهاي آدرس URL يك صفحه، كه مي‌خواهيم آمار ورودي به آن را به دست بياوريم، قرار مي‌گيرد. سپس اين كد اطلاعاتي را در اختيار گوگل آناليتيكس وساير ابزارهاي آماري قرار مي‌دهد. سپس اطلاعات جمع آوري شده را در قالب يك گزارش، در اختيار مديران وب‌سايت‌ها قرار مي‌دهد.

كاربردهاي UTM

اين آيتم كاربردهاي زيادي دارد و به كمك مديران وب‌سايت‌ها آماده است تا بتوانند ورودي وب‌سايت‌هاي خود را تحليل كنند. فرض كنيد كه شما تصميم گرفته‌ايد كه با تبليغات در وب‌سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي، ميزان فروش خود را افزايش دهيد، بعد از مدتي متوجه مي‌شويد كه اين تبليغات اثربخش بوده و شما موفق شده‌ايد ميزان فروش خود را بالا ببريد. اما در ماه‌هاي آتي بودجه‌ي كافي براي تبليغات گسترده در اختيار نداريد؛ با تحليل داده‌هايي كه با كمك لينك‌هاي UTM جمع‌آوري شده‌اند شما مي‌توانيد انجام داده‌ايد متوجه شويد كه ورودي‌ها بيشتر از كدام وب‌سايت‌ها بوده است. پس به راحتي مي‌توانيد تصميم بگيريد كه براي ادامه‌ي تبليغات در كدام وب‌سايت‌ها بايد سرمايه‌گذاري كنيد.

لينك UTM چه اطلاعاتي به ما مي‌دهد؟

در زير به طور خلاصه بيان كرديم كه از طريق اين لينك‌ها چه اطلاعاتي را مي‌توان كسب مي‌شود:

• نشان مي‌دهد كه كاربران از چه وب‌سايت‌هايي لينك شما را ديده‌اند و به وب‌سايت شما رسيده‌اند.
• با استفاده از آن مي‌توانيد كاربران تازه وارد را از كاربران قديمي تفكيك كنيد.
• اين امكان را ايجاد مي‌كند كه كاربر واقعي را از ربات‌‌ها تشخيص دهيد.
• ميزان كليك‌ها را براي شما نمايش مي‌دهد.
• مدت زمان حضور هر كاربر را در وب‌سايتتان، به شما نشان مي‌دهد.
• شما از اينكه هر كاربر، بعد از ورود، چه صفحاتي را در وب‌سايت شما بازديد كرده اطلاع مي‌يابيد.

پارامترهاي UTM چيست؟

هر UTM از 5 پارامتر تشكيل شده است. كه هر كدام معناي خاصي زا دارند. در ادامه اين 5 پارامتر را معرفي مي‌كنيم. استفاده برخي از اين پارامترها اجباري است و برخي ديگر اختياري است.

utm_source: اين پارامتر نشان مي‌دهد كه ترافيكي كه دريافت كرده‌ايم بيشتر از كدام وب‌سايت‌ها بوده است.
utm_medium: اين پارامتر به صورت دقيق‌تر نشان مي‌دهد كه ورودي از چه كجا صورت گرفته است.
utm-campain: اين پارامتر بيانگر اين است كه، ورودي‌هاي سايت متعلق به كدام كمپين تبليغاتي بوده است.
utm_term: اين پارامتر زماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه مي‌خواهيم بدانيم، كاربران با استفاده از چه كليد واژ‌هايي به سايت شما وارد شده‌اند
utm_content: ابن پارامتر به ما اين آمار را مي‌دهد كه تبليغات ما از قسمت هدر سايت بيشتر كليك خورده است يا در قسمت‌هاي كناري سايت بازديد بيشتري داشته است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷:۳۰ | نویسنده : نگين حبيب زاده | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.